Cítím se nepoužitelná

2782
19.11.19 09:38

Cítím se nepoužitelná

Ahoj všem, teď posledních pár měsíců se cítím fakt nepoužitelně. Začalo to tím že jsem se jednoho dne vzbudila a slyšela šumění v uších, nejdřív jsem se tim nechtěla zabivat ale nedalo mi to tak jsem šla na ušní. Objednali mě na audio. Mezitím jsem šla ještě k praktickému ten mě poslal na rehabilitace s tím že mám něco s krční páteří. Tak jsem tedy chodila na rehabilitace. No jenže jsem takova že hned začnu hledat různé nemoci a s toho mi možná bylo i špatné, začala jsem se obávat o svoje zdravý. Doktor mi udělal vyšetření krve, krevní obraz, moč, změřil mi tlak vše v pořádku, jenže mě to nějak pořád neuspokojovalo. Hodně jsem si to brala, jako že se mi něco stane, že budu mít různé nemoci. Mám dvě malé děti tak mám strach. Ještě jsem šla tedy na vyšetření srdce a to je taky v pořádku. Ta panicka hrůza přestala ale stejně se pořád cítím jakoby nepoužitelně. Doktorka mi řekla že fakt je to od krční páteře. Omlouvám se za tak dlouhý příspěvek, jen jsem se chtěla jen někde vypsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

99
19.11.19 10:29

@bobin ahoj, moc dobře vím jak se cítíš. Před dvěma lety jsem přestala slyšet na jedno ucho - dočasně. Začalo to nenápadně, občas mi na chvíli zalehlo a tak jsem to neřešila. Bylo to v době kdy druhému dítku byly 3 měsíce, chtěla jsem vše stíhat a sebe jsem odbývala, to mi pak už ucho zalehlo úplně a neslyšela jsem na něj téměř nic. Z ušního mě okamžitě hnaly do nemocnice, kdy mi po 4 dny dávaly kapacky a sluch se naštěstí vrátil (měla jsem opravdu nahnáno, protože mě strašili vším možným). Od té doby v něm občas slyším tepání a šumění, ale hodně se to zlepšilo. Dle doktora to bylo celkovým přetížením a hlavně od krční páteře, na kterou trpím už od puberty. Tobě bych poradila, abys věřila tomu, že je to od krční páteře a nehledala za tím něco víc, aby ses ještě zbytečně nenervovala. Taky moc doporučuji, pokud to alespoň trošku jde, najít si na sebe čas a relaxovat a odpočívat. Držím palce, ať je ti brzy lip :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2782
19.11.19 10:50

@Smothi děkuji moc, věřím že to je od toho. Přítel taky říká ať věřím doktorům. Beru magnezko, vitamín c a jen doufám že to tak nebude napořád, děkuji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10741
19.11.19 12:48

V tom co popisuješ jsou dvě víceméně propojené věci - tinitus způsobený svalovými dysbalancemi zad a úzkost. mimo jiné úzkost stahuje svaly a pomáhá těm dysbalancím.

Cvičíš dál na záda podle rad fyzioterapeut? Ne? Začni s tím. A ideálně k tomu přiber i nějaká relaxační cvičení či jogu. POmáhá to trošku ulevit od úzkosti.

Ale klíčová cesta jak zvládnout své úzkosti vede přes pořádek v psychice.

Ideální je vstoupit do psychoterapie a věnovat se tomu systematicky a dlouhodobě.

Pokud se ti do tohohle ještě nechce, tak mrkni na tyhle dvě knihy, nabídnou ti metody, jak zkusit úzkost zvládnout vlasntími silami.

https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

https://obchod.portal.cz/…ka-odolnost/

a tohle je taky víceméně použitelné :-)

https://obchod.portal.cz/…-sebevedomi/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.19 12:59

Krční páteř…Já se teď dva měsíce cítila také naprosto nepoužitelně. Občas bolavá záda, ´pocit, jako bych měla krční páteř až po lopatku v kleštích. Hlava mě bolela každý druhý den, necítila jsem se úplně ok. Pak mě napadlo jít na masáž za kamarádkou, co praktikuje masáže Shiatsu a je zároveň i fyzioterapeutka. Řekla mi, že mám úplně ztuhlá záda a asi hodinu a půl tam se mnou dělala jakési zázraky. Vyšla jsem s pocitem, jako bych měla o 30 kg méně, nic nebolí, ani ta hlava, ani oči. Samozřejmě ale pro to taky musím něco udělat, aby se to do pár měsíců nevrátilo. Mám totiž sedavé pc zaměstnání, tak to může sklouznout velmi rychle, takže nějaká ta preventivní cvičení na záda a kdyby bylo zas nejhůř, tak jdu na Shiatsu. Doporučuju.

• Nahlásit
  • Citovat
2782
19.11.19 13:28

@Ou cvičím podle rad fyzioterapeuta.na masáži celého těla jsem byla. Ta jóga my byla doporučená. Snažím se na to nemyslet a ani nic nehledat. Psychicky jsem už na tom mnohem líp, děkuji za rady ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2782
19.11.19 13:31
@Anonymní píše:
Krční páteř…Já se teď dva měsíce cítila také naprosto nepoužitelně. Občas bolavá záda, ´pocit, jako bych měla krční páteř až po lopatku v kleštích. Hlava mě bolela každý druhý den, necítila jsem se úplně ok. Pak mě napadlo jít na masáž za kamarádkou, co praktikuje masáže Shiatsu a je zároveň i fyzioterapeutka. Řekla mi, že mám úplně ztuhlá záda a asi hodinu a půl tam se mnou dělala jakési zázraky. Vyšla jsem s pocitem, jako bych měla o 30 kg méně, nic nebolí, ani ta hlava, ani oči. Samozřejmě ale pro to taky musím něco udělat, aby se to do pár měsíců nevrátilo. Mám totiž sedavé pc zaměstnání, tak to může sklouznout velmi rychle, takže nějaká ta preventivní cvičení na záda a kdyby bylo zas nejhůř, tak jdu na Shiatsu. Doporučuju.

To jsem byla na rehabilitaci, na masáži celého těla, řekla mi že jsem taky pěkně stuhla. Cvičím na krční páteř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama