Clostylbegit a ztráta menstruace?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AntoanetLaura
Povídálka 25 příspěvků 28.03.19 21:13
Clostylbegit a ztráta menstruace?

Ahoj holky, v říjnu a listopadu jsem brala Clostylbegit, treti mesic jsem vynechala protože byl pritel pryc. V prosinci i lednu jsem menstruaci mela, ale v únoru ani březnu nic. Myslela jsem si, ze to konečně vyšlo, ale TT negativní, tak jsem šla za doktorem a prý těhotná skutečně nejsem. Prý má podezření na polycisticke vajecniky. Predepsal mi nejake prasky, abych to dostala a pak pujdu na krevni odbery. Pry jsem to nedostala kvuli tomu Clostylbegitu. Jenze moje telo asi nevi, ze nejsem těhotná. Je mi každou chvíli špatně, chodim často na malou a boli me podbřišek. Nechci po vás žádné gynekologické odbornosti, jen by me zajimal váš názor na tuto situaci, rikam si, jestli nezajit i za jinym doktorem…za zkušenosti, ci nazory budu moc rada.

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 28.03.19 21:38

Pokud se snažíte delší dobu, neřeš to s gxnekologem, ale objednej se do CARu.

AntoanetLaura
Povídálka 25 příspěvků 28.03.19 21:47

@Janli O mimčo se pokusíme už asi dva roky. Pritel ma celkem nadváhu, tak jsem chtěla po gynekologovi testy. Pry az po roce snažení, počítaje od září 2018, kdy jsem mu to teprve nahlásila. Je mi jasné, ze dneska otěhotnět není sranda. Ale v tomto případě, kdy si moje telo momentálně dělá, co chce přemýšlím, jak moc mam svemu doktorovi věřit v jeho úsudku :thinking:

Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 28.03.19 21:59

Nevěř mu. Většina gynekologů udělá při poruchách plodnosti víc škody než užitku. Měla jsi prokázané anovulační cykly než ti předepsal clostilbegyt a dělal ti při jeho užívání folikulometrii?

AntoanetLaura
Povídálka 25 příspěvků 28.03.19 22:33

@Janli No jasně, ze ne :grin: Ukazala jsem mu sve zaznamy menstruace, nekdy 30dni, nekdy 43… A řekla, ze se uz dlouho snažíme. Tak mi dal Clostylbegit. Nenapadlo me mu neverit. Ted po dvou mesicich bez menstruace (vzdy se mi dostavila, nejpozdeji po 43dnech zatim). Se do me koukal a pak mi rekl, ze tam je podezreni na polycisticke vajecniky, no a ja tomu ,, hrozně rozumim", takze jsem mu vse odkyvala.

AntoanetLaura
Povídálka 25 příspěvků 28.03.19 22:38

Ted mi predepsal ty prášky, abych to dostala a pak mám, POKUD to dostanu prijit 3/14/22 den cyklu na odber krve.

Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 28.03.19 22:52

Tak tohle je bohužel klasika. Nejdřív by jsi si měla sledovat ovulaci doma, pokud není, chodí se na ultrazvuk, aby se zjistilo, zda ti dozrávají folikuly - mimo jiné se zjistí, zda nemáš PCO. Potom teprve se předepisuje CB, ale musí se při užívání dělat ultrazvuk, aby se zjistilo, zda na to vaječníky reagují. Tak se může stát, že ti těch folikulů dozraje jedenáct, jako jedné zdejší diskutující a pak je zákaz snažení. Zároveň se dělá hormonální profil a spermiogram partnera, aby to celé vůbec mělo smysl. Doporučuju s tímhle lékařem dál nic neřešit a rovnou se objednat do CARu. Předepisovat clostilbegyt naslepo, to je diletantství…. Po dvou letech snažení máte víc než načase.

AntoanetLaura
Povídálka 25 příspěvků 29.03.19 00:01

@Janli Budu o tom hodně moc přemýšlet, děkuji.

Kristynka22
Kecalka 459 příspěvků 29.03.19 00:32

Nejsem doktor, takže tomu taky prd rozumím a souhlasím s Janli ale jen se zeptám, hlídala sis tu ovulaci, aby ste se s přítelem trefili do plodných dní? Tohle je trošku OT ale já provozovala x let přerušovanou soulož, někdy ani přerušovaná nebyla a začala jsem se strachovat, že bude nějaký problém s plodností, když po tak dlouhou dobu nic (protože všichni víme, že přerušovaná soulož antikoncepce není :lol: ). Cykly jsem měla (mám) dlouhé a nepravidelné, někdy 32 dní, ale někdy se to blíží i k 50ce. Pak jsem zkusila ovulační test a 2× těhotenství hned na první pokus. :lol:

AntoanetLaura
Povídálka 25 příspěvků 29.03.19 08:25

@Kristynka22 Ovulacni test jsem si nikdy nedelala, brali jsme to formou OB-den, pokud mam ovulaci, trefit se musime. (samozřejmě ne cele dva roky :mrgreen: ) Nechtela jsem byt z tech, co se za tim urputne zenou, rikala jsem si naopak, ze kdyz to nebudu hrotit, mame vetsi sanci. Zatim se to neukázalo, jako moc šťastná taktika.

Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 29.03.19 08:31

Pokud máš skutečně PCO, tak ani neovuluješ. To je opravdu na odborníky a ne na nějaký hokusy pokusy. Do CARu se můžeš objednat kdykoliv, doporučení lékaře na to nepořebuješ.

Váš příspěvek
Reklama