Kdy už otěhotním?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 13:10
Kdy už otěhotním?

Ahoj,

je to 13 měsíců, co se s přítelem snažíme o miminko. Stále nic, už jsem z toho smutná a nevím, jak na to přestat myslet.

Beru Inofolic combi a přítel Folandrol. Chodím na terapii, kde cvičíme metodu Mojžíšové a snažím se, jak jen můžu. Ovulační testy si dělám, ale nikdy mi vzhledem k nepravidelnému cyklu nevyšel pozitivní, až předevčírem, a to bylo milování, tak je tady zase určitá naděje.

Dle lékařky jsem v pořádku.

Kdy se to povedlo Vám? Máte nějaké typy, jak na to tak moc nemyslet?

Děkuji a hezký den všem!
:kytka: :srdce:

Reakce:
Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 28.03.19 13:14

Po roce bych požadovala doporučení k dalšímu vyšetření. Ty v pořádku můžeš být, muž ne. Zbytečně se třeba trápíte a může jít i o prkotinu.

Tichošlápek
Extra třída :D 13565 příspěvků 28.03.19 13:16

Po roce je na čase podstoupit vyšetření a případně se přesunout do caru

Janli
Echt Kelišová 8154 příspěvků 28.03.19 13:16

Gynekolog opravdu není kompetentní k tomu, aby stanovil, zda jsi v pořádku. Na to je potřeba celkem dost vyšetření. Objednejte se do CARu. Tam udělají vše potřebné.

Morticie81
Kecalka 105 příspěvků 28.03.19 13:18
@Anonymní píše:
Ahoj,

je to 13 měsíců, co se s přítelem snažíme o miminko. Stále nic, už jsem z toho smutná a nevím, jak na to přestat myslet.

Beru Inofolic combi a přítel Folandrol. Chodím na terapii, kde cvičíme metodu Mojžíšové a snažím se, jak jen můžu. Ovulační testy si dělám, ale nikdy mi vzhledem k nepravidelnému cyklu nevyšel pozitivní, až předevčírem, a to bylo milování, tak je tady zase určitá naděje.

Dle lékařky jsem v pořádku.

Kdy se to povedlo Vám? Máte nějaké typy, jak na to tak moc nemyslet?

Děkuji a hezký den všem! :kytka: :srdce:

Obrať se na některé z center asistované reprodukce, žádné doporučení nepotřebuješ. Jinak já u dcery otěhotněla po půl roce, pak u druhého zase po půl roce - to ale nedopadlo dobře. Pak jsme se snažili přes rok a teď jsem před prvním IVF. Hodně záleží samozřejmě na věku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 13:20

@Morticie81 Už jsem o CARu přemýšlela, ale přítel se k tomu staví skepticky. Zkusím si s ním o tom asi ještě promluvit. Děkuji moc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 13:27

Taky jsme tohle brali asi dva cykly. Ovulačními testy jsem se měřila nejdřív v dobu, kdy jsem si myslela, že ovuluju (plodný hlen, zvýšená chuť na sex, bolest v podbřišku), zkoušela jsem ale měřit i celý cyklus. Nakonec jsem to vychytala a jistila i měřením bazální teploty. S doktorem jsem byla domluvená na odebrání krve na hormonální profil, podle výsledků by pak šel manžel na spermiogram. Za mě už by to měl doktor řešit a provézt základní vyšetření, já bych si to vydupala. Můj muž chtěl jít na spermiogram hned po třech měsících, kdy se nedařilo, gynekolog řekl, že tomu dáme ještě tři měsíce a pak bude následovat horm. profil a spermio. Nakonec v měsíci, kdy jsem měla jít na krev, byl pozitivní těhotenský test.

Nemyslet na to bylo hodně těžké, ikdyž mě to měření a čurání na ovu i těhu testy vlastně bavilo (bráno s odstupem). Nikdy jsme se nemilovali z povinnosti, manžel byl zapálený spolusnažitel a troufám si tvrdit, že ho celý proces bavil taky. Ale každý měsíc jsem se na něco těšila, na něco, co bych jako těhotná třeba nemohla, vždycky byl nějaký plán, nějaká akce, hory, oslava, cokoliv.

Přeju brzké zadaření se! :kytka:

Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 28.03.19 13:27

@Morticie81 moje příbuzná se nedávno ptala v CARu, zda je potřeba doporučení(snaží se 10 m a doktorka jí ho dřív, než po roce nevydá) , řekli jí, že ne, ale že všechna vyšetření musí potom platit sami :nevim:

Tichošlápek
Extra třída :D 13565 příspěvků 28.03.19 13:29

@Aduš8 a kde to byli? Zadanku jsme neměli a neplatili nic, svagrova to samé

Qadra
Kecalka 304 příspěvků 28.03.19 13:30

To že půjdete do CARU,ještě neznamená že musíte podstoupit danou léčbu.My tam šli po třech potratech,které byli do 9 týdne…udělali kompletní vyšetření,poslali nás na genetiku…navrhli poslední možnost spont.otěhotnění při kterém mi naordinovali léky a zatím je vše v pořádku a jsem už v 18 týdnu. A z vysledků na nic nepřišli…musíš se taky hodit do psych.klidu..

Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 28.03.19 13:33

@Tichošlápek Karlovy Vary. Volali tam a ptali se. Je to jen info z druhé ruky, sama zkušenost (díkybohu) nemám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.19 13:33

Já jsem právě už s tím u gynekoložky několikrát byla, že bych chtěla nějaké vyšetření, a ona napřed, že po prázdninách, po Vánocích a teď mi říká, že se máme snažit dál, že jsem ještě mladá, tak uvažuju i o změně lékaře.

Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 28.03.19 13:36
@Anonymní píše:
Já jsem právě už s tím u gynekoložky několikrát byla, že bych chtěla nějaké vyšetření, a ona napřed, že po prázdninách, po Vánocích a teď mi říká, že se máme snažit dál, že jsem ještě mladá, tak uvažuju i o změně lékaře.

Už bych u ní nebyla. Co v tom hraje věk za roli? Dneska jsou neplodné mladé ženy i muži a když se budete deset let snažit a nic?

Dominička_94
Stálice 64 příspěvků 28.03.19 13:41

@Aduš8 To máte pravdu, uvidím teď po tomto cyklu, kdy jsem měla opravdu pozitivní ovulaci, a pokud se nepodaří, tak přejdu k jiné.

Morticie81
Kecalka 105 příspěvků 09.04.19 09:36

Jen k tomu „údajnému“ placení, kdžý nebudeš mít žádné doporučení - my jsme se v lednu obrátili na CAR bez jakéhokoli doporučení a vědomí mého gynekologa. Všechny vyšetření a konzultace jsme měli zdarma. Nyní za sebou máme nepovedené IUI (doplácela jsem 350 za léky nad rámec úhrady pojišťovny) a nyní jsme po prvním transferu embrya v rámci IVF. Hradila jsem jen to, co je nad rámec mého pojištění (tj. nadstandardní metody jako jsou ICSI, prodloužená kultivace apod). Takže tak, žádné doporučení mít nemusíš na platby to nemá žádný vliv. Vše je automaticky hrazeno ze zdravotního pojištění, jen před IVF jsme museli podat žádost na pojišťovnu (ta schválila během 2 týdnů).

Váš příspěvek
Reklama