Co 8 měsíčnímu k snídani?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.11.21 08:43

Co 8 měsíčnímu k snídani?

Maminky prosím o radu.
Už týden mi osmimesicni odmítá k snídani mléko (UM)… A celkově má celý den mléko spíš na pití.
Ráno má to mléko, dopoledne ovocnou presnidavku, pak masozeleninu, odpoledne jogurt s ovocem, a večer pak rýžovou nebo ovesnou kaši na noc. Opravdu teď nevím co amm dělat… Co dát takovému prckovi k snídani? Jinka mléko mi pije max po 70-100 ml, prostě jen aby se napil, víc nechce..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
110
21.11.21 08:55

Tak my ráno jedeme pořád UM, ale co třeba ke snídani taky tu kaši? :) Tu by nechtěl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
21.11.21 09:01

Jak je na tom s kousanim? ze byste mohl zacit zkouset davat chleba s pomazankou nebo treba s platkem syra apod? nakrajet na maly rybicky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 09:05

@momo203 kaši také nechce…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 09:07

@Leenvecka s kousání je na tom až moc dobře, kdzy vezmeme v úvahu že este nemá ani jeden zub. :lol: a může už teď chleba a sýr? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1779
21.11.21 09:24
@Anonymní píše:
@Leenvecka s kousání je na tom až moc dobře, kdzy vezmeme v úvahu že este nemá ani jeden zub. :lol: a může už teď chleba a sýr? :think:

tak jestli ma lepek zavedeny v kasi tak proc ne? a syr je dalsi volba mlecnych vyrobku, jogurt uz ji takze s mlikem by nemel mit problem. Jen bych si zkusila nacist, ktery presne typ syra v tech 8-9. mesicu muze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
21.11.21 09:40

Jako rychlo google me vyhodil:
Ricotta, lucina, zerve, cottage, nebala bych se dat sem tam i kousek eidamu. Jinak na ten chleba bych dala treba mensi vrstvu luciny, pridala bych treba kousek avokada (ale to je ted dost drahy) pripadne treba platek jabka. Myslim, ze sem tam muzes dat i sunku pro deti staci pul platku spis na chut. a treba druhy den kousek ty sunky pridat do pomazanky. Ale spis fakt jen jednou dvakrat tydne.
Jestli ma uz zavedeny nejaky ryby tak bych se nebala udelat treba i rybi pomazanku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8911
21.11.21 10:07

My jsme jeli v 8 měsících k snídani prostě vždy kaši. Různý druhý ovesnou, rýžovou, kukuřičnou, krupicovou kupovanou instantní od Hami.. vyjimecne bílý jogurt s marmeládou nebo ovocem rozmixovanym a nebo puding.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1641
21.11.21 10:09

Já mám dcerku, které je 8 měsíců. Mléko (je kojená) pije jak se jí zachce. Obvykle to má už jen před spaním a po spaní (a pak teda nemálo v noci).

K snídani mívá kaše (různě střídám třeba z rýže, ovesné, quinoa, jáhly, pohanka). Vždy do toho přidám nějaké čerstvé ovoce a někdy i ořechy (mleté a nebo ořechové máslo/mléko).

Ke svačině mívá ovoce, ovocné kapsičky, sem tam nějakou tu křupku.

Oběd prostě to co máme my, samozřejmě bez soli - dnes rizoto z červené řepy a pečené kuře.

Večeře jak kdy, někdy jí dám bílý jogurt s ovocem, jindy míchaná vajíčka, zeleninové polévky…

Pečivo bych teda nedávala, je v něm sůl. Do roka by děti nic slaného mít neměly a i pak bych byla opatrná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1641
21.11.21 10:13

@Leenvecka Jak jsem psala, v pečivu je sůl, v sýru je MEGA soli. To je pro kojence teda nevhodné jídlo. Starší syn dostával pečivo a hlavně sýr tak od roka a půl a ještě jsem se snažila, aby ho měl max. jednou denně, spíš obden.

Zakladatelko, jestli ti třeba jogurt dítě vezme odpoledne a ráno ne, tak asi prostě nemusí mít ráno potřebu jídla :nevim: Pokud zrovna jogurt vezme, tak bych střídala třeba ovčí, kozí a kravský a dávala tedy k snídani jogurt. A ke svačinám tedy něco jiného - zeleninu, ovoce apod.

Edit - ještě mě napadlo, že občas dělám ovocné lívanečky nebo palačinky, tak to taky můžeš dát do ruky, pokud tedy zvládá žvejkat

Příspěvek upraven 21.11.21 v 10:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1025
21.11.21 10:13

Ricotta uplne v pohode, v italii jeden z prvnich prikrmu (casto se micha s drobnymi testovinami i k obedu/veceri). Vyrabi se ze vsech typu mleka, pokud by byl problem s bilkovinou z kravskeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.21 12:51

@Dobrej_tym zvládá žvýkat, ale nezvládá čekat :? Ráno mám na nachystané něčeho k snídani max deset minut

• Citovat
  • Nahlásit
14997
21.11.21 17:16

U nás na snídani byly jediné kaše, všelijaké a s ovocem, někdy bez.
Té mladší to vydrželo dodnes :D
K večeři jsem vařila polévky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat