Co čekat v PPP

65
21.1.20 12:51

Co čekat v PPP

Ahoj všem, chci se zeptat, co čeka u vyšetření v pedagogicko- psychologické poradně. Mám čerstvě 5 letého syna ( není předškolák, to bude příští rok). V Mš nám učitelka doporučila návšetěvu této poradny. Syn je hodně nesoustředěný, rostěkaný - prý by byl dobrý asistent. Máte někdo zkušenosti jak to tam probíhá? Díky za odopovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7814
21.1.20 13:25

Normalni psychologicky vysetreni, dite dostane par ukolu a dr ho bude pozorovat a mluvit s nim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22809
21.1.20 13:37

@lidsha ty budeš čekat v čekárně a syn si bude „hrát“ s paní psycholožkou, pak ti řekne, k čemu došla - vem si knihu, je to na dlouho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4543
21.1.20 15:07

My jdeme příští týden, takže zkušenost ještě nemám, ale prý je to na dlouho. Mluví zvlášť s rodicem, zvlášť s dítětem. Psali mi v pokynech, že dítě musí být úplně zdravé, v dobré psychické kondici, sourozence s sebou ideálně nebrat, protože je potřeba klid a soustředění. Naopak vzít s sebou pití, jídlo a prezuvky, ale to bude asi u každé PPP jinak. Je To klasické psychologické vyšetření, takže vlastně jen povídání, různé úkoly a tak. Ale nevím, jak s tím asistentem teda. Mně dnes učitelka ve školce říkala, že na ADHD, ADD apod se asistent dává až do školy. Do školky jen když je tam takových děti víc nebo si to školka zařídí sama, když má penize navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8332
21.1.20 18:36
@stinga píše:
@lidsha ty budeš čekat v čekárně a syn si bude „hrát“ s paní psycholožkou, pak ti řekne, k čemu došla - vem si knihu, je to na dlouho

Proč v čekárně? Nejsem s dítkem. Je to tak i při školní zralosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7814
21.1.20 18:39

@bublinek to je individualni. Staci rict ze ne a nikam nemusis pryc od ditete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8332
21.1.20 19:04
@Tarjei píše:
@bublinek to je individualni. Staci rict ze ne a nikam nemusis pryc od ditete.

takže to není předpis? Čeká dceru školní zralost - tak bych chtěla vědět co všechno po ní budou chtít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7814
21.1.20 19:06

@bublinek jako jakykoliv psychologicky vysetreni je uzpusobitelna vec. Vzdycky mi vysli vsude vstric v tomto ohledu. Nevim co pravi jakej predpis ale pochybuju ze to bude takhle detailni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22809
21.1.20 19:07
@bublinek píše:
Proč v čekárně? Nejsem s dítkem. Je to tak i při školní zralosti?

je to proto, že děti jinak reagují, když mají matku za zadkem :) školní zralost asi také, nevím, já si to pamatuji jako to dítě :mrgreen: že mamka vždycky čekala v čekárně, určitě by maminky měly tendenci do toho mluvit, říkat že doma to Pepíček zvládne, ale tady ne a tak podobně - psycholožka chce mít nezkreslený pohled na dítě, po skončení mluví samozřejmě i s matkou a je prostor na otázky a tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.20 15:21

Ahoj, je myslíte vhodné jít s dítětem (necelé 4 roky) na vyšetření do PPP nebo k dětskému psychologovi? Jde o to, že chci vědět, jak na tom je dcera po psychické stránce (méně mluví a víc dětsky se chová než její vrstevníci). Ještě nechodí do školky, nedávala jsem jí kvůli tomu, čekala jsem, až se rozmluví, ale i když pokroky dělá, tak pokroky dělají i její vrstevníci a ona je prostě pořád pozadu - slova, dvou až tříslovné věty, ale komolí písmena a někdy, když chce říct něco dlouhého, tak nasadí svojí haťmatilku, které není rozumět vůbec. Básničky i písničky zcela odmítá. Mluvím na ní hodně, srozumitelně, tak fakt nevím…
Chci se poradit, zda to je nebo není nějaká porucha a zda je vhodná školka od 4 let nebo radši až do předškoláků..Nebo tomu můžu nechat ještě čas, zkusit v září školku a tam se uvidí? (Poslední možnost bych nejradši, ale nevím, jestli to je ok, abych něco nezanedbala).
Začly jsme chodit na logopedii, příští týden druhá návštěva..tam taky uvidíme. Na první návštěvě spolupracovala až asi po půl hodině, do té doby si chtěla pouze malovat. Pak jí logopedka dávala puzzle a různé obrázky, měla říkat co na nich je a skládat to, to zvládala velmi dobře.
Ale když vidím čtyřleté děti (i mladší), jak mluví ve složitých větách, dobře skloňují atd., jak říkají básničky, písničky atd., tak to je bohužel stále u nás ještě pasé. Přitom od tří let udělala velký pokrok, ve 3 letech říkala jen asi dvě dvouslovné věty a pár slov, jinak nic, jen tu haťmatilku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.21 12:44

Mám otázku. Objednala jsem syna do PPP. Z PPP mi napsali, že chtějí vyjádření MŠ, ale já s tím nesouhlasím, nechci, aby MŠ něco psala. Můžu jít i bez toho? Jedná se o vyšetření kvůli škole. Kontaktuje PPP nějak MŠ?

• Citovat
  • Nahlásit
1825
9.5.21 12:53
@Anonymní píše:
Mám otázku. Objednala jsem syna do PPP. Z PPP mi napsali, že chtějí vyjádření MŠ, ale já s tím nesouhlasím, nechci, aby MŠ něco psala. Můžu jít i bez toho? Jedná se o vyšetření kvůli škole. Kontaktuje PPP nějak MŠ?

Proč nechceš vyjádření z MŠ? Z PPP chceš vyjádření kvůli škole, tak mi přijde normální, že se k tomu vyjádří i MŠ, která řekne svůj názor na syna jaký je, co umí a co ne. Taky s tvým synem tráví nějaký čas, tak ví jaký je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25706
9.5.21 13:10
@Anonymní píše:
Mám otázku. Objednala jsem syna do PPP. Z PPP mi napsali, že chtějí vyjádření MŠ, ale já s tím nesouhlasím, nechci, aby MŠ něco psala. Můžu jít i bez toho? Jedná se o vyšetření kvůli škole. Kontaktuje PPP nějak MŠ?

Ano, u nás vždycky kontaktovali MŠ nebo ZŠ. Ona je to poradna, která právě má spolupracovat se školským zařízením, vypracovává posudek, doporučení, chodí i do MŠ/ZŠ na šetření.
Kvůli čemu do PPP jdete?
My jsme byli minulý týden. Učitelka vyplňovala formulář. Rodič ho musí podepsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.21 13:13

@andelka83 já doufala, že když to bude pro školu, tak by do toho MŠ už nemuseli tahat. Školce už o nic nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
6980
9.5.21 13:14

Souhlasím s ostatními.
Nevím proč by jsi nechtěla vyjádření z Mš.
Kdo jiný by měl jinak „hodnotit“ práci ve školce.
Jen ty učitelky ví co dítě dělá-nedělá.
Ty tam pak samozřejmě budeš figurovat taky v hodnocení svého syna.
Psycholožka se zaměří při vyšetření právě na to hodnocení Mš jestli to opravdu je tak jak se vyjádřili a naopak.
Nevidím v tom nic dramatického kór pokud potřebuješ odklad dítěte do ZŠ. Takových dětí denně vyšetřují mraky.
Nikdo ty informace nebude zneužívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat