Co dělat s takovým vztahem?

Anonymní
25.4.20 11:08

Co dělat s takovým vztahem?

Ahoj holky, potřebovala bych se vypovídat a poradit. Mám přítele cca rok. Ze začátku bylo všechno dobrý, zajímal se, byl hodný, vtipný, prostě mě okouzlil a ani jsem nevěřila, že takový chlap ještě existuje. Jenže poslední měsíce se z něj stal někdo koho ani neznám. Hrozně mi vadí, jak je namyšlený, myslí si, že je něco víc než ostatní lidi a furt se tak chová, furt říká jak on je “jinde” než my ostatní. Nemám tohle škatulkování ráda… Chápu, že mužské ego je někdy takové, potřebuje pochvalu a tu mu dávám, ale někdy je toho až příliš… Ještě mi říká, jak mě chce změnit, abych měla jiné sebevědomí a byla jako on. Což fakt nechci a štve mě to…i když jsem mu to řekla, žádná změna.
A teď poslední dobou si ani nemáme moc co říct, on mi jen vypráví o svých hrách co hraje na počítači a když se mu já chci vypovídat, tak řekne pár slov a nebo to otočí na sebe “Já jsem tohle… A mně se stalo tamto… Já to mám takhle” Je to jak kdyby se náš vztah točil pouze kolem něho. Má psychické problemy, se kterými jsem mu pomáhala, ale odehnal mě od sebe se slovy, že si poradí sám.
Přemýšlím o rozchodu když vidim že se vztah nikam neposouvá. Jenže se s nim rozešly už asi 3 holky, podvadely ho a já mu nechci ublížit, ale asi to fakt nemá cenu. Co by jste dělaly vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

738
25.4.20 11:15

Musis myslet predevsim na sebe..jaky bude rozdil, jestli mu ublizis ted nebo za tri roky? Co je pro tebe dulezitejsi v zivote, ted nekomu mozna ublizit, nebo se trapit sama? Jestli tvuj jediny duvod setrvani ve vztahu je, ze nechces partnerovi ublizit, tak to je opravdu malo… jako klise jako prase, ale zivot je dost kratky, delej to, co opravdu chces ty, abys byla stastna…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3065
25.4.20 11:15

Nejspíš bych to ukončila. Něco podobnyho byl můj ex on byl ten nej, všechno věděl všechno znal, podle sebe soudím tebe, žádná pokora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12978
25.4.20 11:21

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

Evidentně na tebe něco hrál a když už nemusí, tak holt je sám sebou.

A teda jestli od sebe odehnal tři holky a tebe si omotává pocitem viny, že ony za to mohly a ublížily mu, tak to je další známka toho, že to je manipulant, co řekne co je potřeba (aby tě sbalil, aby ti znesnadnil odchod) ale jinak se o tebe prostě nezajímá a chce jen abys uspokojila jen jeho potřeby. To že by to měl oplácet stejným zájmem mu zjevně ještě nedošlo.

A ne - nechceš zůstávat ve vztahu, do kterého leješ energii, nebo se dokonce „obětovat“ pro jeho dobro a nic z toho nedostávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8373
25.4.20 11:30

Jste v začátcích vztahu a to, co říkáš, vypadá jako docela zásadní věc.
Nedovedu si představit, jak by se člověk s touto povahou, mohl chovat v době, kdy ve vztahu nastanou nějaké problémy, které je třeba vyřešit. :nevim:
nebo si to vlastně dovedu představit, ale moc příjemná ta představa není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4716
25.4.20 11:38

Ať si je klidně „jinde“, ale beze mě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
25.4.20 12:02

Ty mu ublizovat nechceš rozchodem ale on tobě může? Tim, že nejsi stastna, ne naslouchá a je sobec?? Mysli na sebe :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.20 15:45

Co přesně dělá ten kluk špatně? Já tady čtu, že ti řekl, že by to rád pomohl, abys měla vyšší sebevědomí. To nevnímám nějak negativně. Že je namyšlený a vnímá sebe jinak, než druhé, to si nedovedu moc dobře představit. Můžeš uvést nějakej příklad?

Že si nemáte co říct, to je zřejmě problém obou, nejen jeho. On ti povídá o svých zálibách, to ostatně dělá každý, koho něco baví. A je to normální. A když mu povídáš o sobě, tak reaguje: „Jo, to máš pravdu, já jsem zažil něco podobného…“ nebo „Já na to mám takový názor…“ - na tom taky nevidím nic zásadně špatného.

Jako pokud vystupuje stylem: „Všechno vím všechno znám, všechno dělám nejlíp a ty jsi úplně neschopná“, pak zdrhej. Ale je tohle opravdu ten případ?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.4.20 17:00
@Anonymní píše:
Co přesně dělá ten kluk špatně? Já tady čtu, že ti řekl, že by to rád pomohl, abys měla vyšší sebevědomí. To nevnímám nějak negativně. Že je namyšlený a vnímá sebe jinak, než druhé, to si nedovedu moc dobře představit. Můžeš uvést nějakej příklad?

Že si nemáte co říct, to je zřejmě problém obou, nejen jeho. On ti povídá o svých zálibách, to ostatně dělá každý, koho něco baví. A je to normální. A když mu povídáš o sobě, tak reaguje: „Jo, to máš pravdu, já jsem zažil něco podobného…“ nebo „Já na to mám takový názor…“ - na tom taky nevidím nic zásadně špatného.

Jako pokud vystupuje stylem: „Všechno vím všechno znám, všechno dělám nejlíp a ty jsi úplně neschopná“, pak zdrhej. Ale je tohle opravdu ten případ?

Sebevědomí mám řekla bych v normě, on to řikal z toho důvodu, že si mě prý chce změnit abych byla ta nejlepší na světě :D ale měl by mě mít rád takovou jaká jsem, ne?
Jak jsem psala, jediný, co poslední měsíce slyším je to, jak on je “jinde”, má jiný chápání než my ostatní a povyšuje se nad ostatními. Například se chce s každým prát, aby si něco dokázal. Když zajdu do extrému, tak mu nemůžu ani říct co bych chtěla v sexu protože mi odpoví, že to PŘECE VĚDĚL (přitom se nic takovýho předtím nestalo…) nemůžu říct nic, nemůžu mu nic ani připomenout.. další případ, hádali jsme se. Já mu řekla, že nevím proč mi teda něco říká když je vsechno jinak (strasne mění názory), na to odpověděl, že jsem kráva a po zbytek týdne se urazil, já se omluvila i když nevim ani za co a on to, že mi nadával nijak neřešil a cítil se hrozně ublíženě.. Naštval se na svého bratra a furt je na něj hnusný jen kvůli tomu, že ho někdo pochválil a on už najednou nebyl ten nejlepší… a tak dále…

To o těch zálibách chápu, já se s ním bavila normálně a podporovala ho, ale když za nim s něčím přijdu, tak to otočí na sebe a nijak mi nepomuze když to reknu blbě.. a pak se zas baví jen o něm.. nebo mi odpoví stylem “jojo”…
Dnes se třeba zhulil a když jsem naznačila trochu rozchod, tak mi řekl, že se na něj mám vysrat jestli chci jako to udělal každej a hned jsem se zas cítila jako ta největší svině na světě.. fakt nevím, co mám teda dělat…

• Nahlásit
  • Citovat
55
28.4.20 23:03

Já bych si dala velký pozor (a se zkušenostmi, co mám, bych hodně rychle zdrhala). Připomíná mi ex-manžela (hodně věcí, co popisuješ, je úplně stejných), z kterého se vyklubal manipulátor. Až by Tě měl jistou (svatba či dítě), to bys teprve zírala… Takže rychle pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.20 23:27
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebovala bych se vypovídat a poradit. Mám přítele cca rok. Ze začátku bylo všechno dobrý, zajímal se, byl hodný, vtipný, prostě mě okouzlil a ani jsem nevěřila, že takový chlap ještě existuje. Jenže poslední měsíce se z něj stal někdo koho ani neznám. Hrozně mi vadí, jak je namyšlený, myslí si, že je něco víc než ostatní lidi a furt se tak chová, furt říká jak on je “jinde” než my ostatní. Nemám tohle škatulkování ráda… Chápu, že mužské ego je někdy takové, potřebuje pochvalu a tu mu dávám, ale někdy je toho až příliš… Ještě mi říká, jak mě chce změnit, abych měla jiné sebevědomí a byla jako on. Což fakt nechci a štve mě to…i když jsem mu to řekla, žádná změna.
A teď poslední dobou si ani nemáme moc co říct, on mi jen vypráví o svých hrách co hraje na počítači a když se mu já chci vypovídat, tak řekne pár slov a nebo to otočí na sebe “Já jsem tohle… A mně se stalo tamto… Já to mám takhle” Je to jak kdyby se náš vztah točil pouze kolem něho. Má psychické problemy, se kterými jsem mu pomáhala, ale odehnal mě od sebe se slovy, že si poradí sám.
Přemýšlím o rozchodu když vidim že se vztah nikam neposouvá. Jenže se s nim rozešly už asi 3 holky, podvadely ho a já mu nechci ublížit, ale asi to fakt nemá cenu. Co by jste dělaly vy?

Neubližovala bych sama sobě za takovou cenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama