Co ke svačině ve 13m

685
10.8.05 13:00

Co ke svačině ve 13m

Ahoj,
hledám inspiraci co naší princezně dávat ke svačinám. Dopoledne to býval bílý jogurt s ovocem, odpoledne ovoce s piškoty. Vždycky v rozmačkané formě. Poslední dobou máme se svačinami problémy. Asi ji nebaví ta nekousací podoba. Protože ale kojím už jen 2× za den, potřebuju do ní dostat vápník, a napadá mně jenom ten jogurt. Nebo že bych nahradila bílý ochuceným? Ale kdo se má vyznat v těch druzích! Lipánky a podobně bych asi ještě nedávala, ale je něco co už můžeme? A co na odpolední svačinu? Zkoušela jsem nakrájet na kostičky kousky ovoce a trochu piškotů, ale u toho moc dlouho nevydrží, protože jí dlouho trvá, než se zasytí. Takže prchá od stolu s poloprázdným pupíkem a hodit ji po bytě a dojídat zbytek se mi moc nelíbí.

Díky za jakoukoliv radu,
Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2480
10.8.05 13:59

Ahoj!

Já kojím taky už jen 2× denně. (malý má 14 měsíců)
Dopoledne dostává většinou jogurt Hollandia. (pokud není nemocný) Dávám mu čistý bílý. Výjmečně přidám ovoce. Nebo dostane rohlík či chleba třeba s Lučinou.
A na odpolední sváču má buď ovoce (strouhané jablko) nebo přesnídávku.
(kolem třetí)
Kolem půl páté si rád dá ještě třeba kousek rohlíku (chleba) nebo piškotky.
No a kolem šesté dostává kaši.
Nemyslím, že by měl nedostatek vápníku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
10.8.05 14:01

Ahoj Jitko :D , taky mam 13 mesicni holcicku a zadnou inspiraci na svacinky. Takze davam bud presnidavku, bily jogurt Activia B. s nastrouhanym jablickem, chleba s Lucinou.

Simona&Kristy(dneska 13 mesicu) :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
10.8.05 14:45

Podle dětské doktorky má denně vypít půl litru Sunaru. Není na to ale zvyklá a tak to nechce. Proto chci kvůli vápníku dávat ten jogurt. Čistý jsem nezkoušela, Hollandia má dost výraznou chuť, myslím, že bych neuspěla. Možná by to chtělo nějaký vanilkový, tahle příchuť je prý nejmíň „chemická“. Přesnídávky u nás moc nefrčí, když jíme venku, tak je samozřejmě mám, ale doma je nedávám. Proč taky, když je teď tolik čerstvého ovoce. Ráno dávám chleba s máslem a cihlou nebo žervé, tak tam trochu toho vápníku nachytáme.

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2026
10.8.05 14:58

Ahojky,

já davám dopoledne chleba nebo rohlík ze sýrem nebo lučinou. a odpoledne dávám jogurt activii nebo floriana ovocneho koukala jsem na složení a nic škodlivýho tam neni ani jedno éčko.Občas dám i lipánka z ovocem.

Pa Laky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
10.8.05 21:00

Ke kouskám ovoce - nám pomohlo, když jsem Vaškovi začla k tomu dávat takovou tu dětskou umělou vidličku. Poměrně rychle se s ní naučil zacházet, připadá si děsně důležitej, baví ho napichovat ty kousky a misku ovoce zblajzne jako nic. Jinak máme svačiny jako vy. Rohlík, bílý jogiurt (Václav preferuje Klasik, i mně nejvíc chutná) nebo teď už i Lipánek (Vaškovi je skoro 15 m), ovoce, piškoty.

Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
10.8.05 21:26

Ahoj, taky můžeš zkusit třeba rozšlehat obyčejný tvaroh s vanilkovým cukrem a trochou mléka. Tvaroh má bílkovin a vápníku víc jak jogurt pokud by tě trápilo, že nemá dcera dostatek vápníku.Jinak si myslím, že ve 13m už se pribiňáčky jíst můžou. My je jedli od 8m

Alusha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
10.8.05 21:43

Ahoj, my máme problémy s každým jídlem. Pár soust náš 14m sní, ale jak se zasytí, přestane ho to zajímat a honím ho s jídlem po bytě.Manžel tvrdí, že ho musíme nechat sedět a řvat a nenechat ho od jídla odejít, ale já myslím, že výsledek má být najezené dítě, a když řve, tak se nenají. Jinak my jsme vyzkoušeli spoustu jogurtů, z bílých malýmu nejvíc chutnal smetanový Choceňský, ale začneme se sladkýma, protože mi jogurt začal bojkotovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
406
11.8.05 10:01

Ahoj,
já dávám prckovi vanilkový jogurt Prince je moc dobrý má vitamíny a malému moc chutná. Je mu 1 rok a dávám mu ho asi od 10 měsíců. Jinak kamarádka dává tvaroh a do toho přimíchá ovoce a její malá se může utlouct, já bych s tím neuspěla. Odpol ovoce nebo přesnídávka, nějaká ta sušenka atd. Kaše mi moc nechce, ale ještě kojím tak uvidíme .
Mějte se fajn Evel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
12.8.05 19:56

Dáváme čerstvé ovoce, jogurt, rohlík, racio rýžové chlebíčky (tenké), dětské sušenky (na cestách), do jogurtu č ovoce zamíchávám špaldové pukance, někdy corn flakes. Rohlík mi s ničím sama nejí, ode mne mého ochutná, ale trošku, tak si zvyká na nové chutě.. jinak si vystačí s rohlíkem suchým… odpolední sváča je někdy kaše, protože na noc dostává zatím jen mlíko.
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
12.8.05 19:58

Jo a k těm chlebíčům - vím, že jsou nebezpečné kvůli vdechnutí kousku, to ale nalepený rohlík taky.. Takže baští, já ji sleduji, má 2 stoličky, takže to rozžvejká a pak teprve polyká. Nelítá s nimi, aby například při žuchnutí to nevdechla, takže snad OK..
Jen kdyby mi chtěl někdo písat, že je to nebezpečné.. tak že to vím a snažím se to co nejvíc zbezpečnit.. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.8.05 22:00

A co občas zkusit třeba puding? Aspoň mně ho naše dětská doktorka doporučila dávat dceři už někdy v deseti měsících. A bylo to taky hlavně kvůli vápníku, protože malá v té době vypila s bídou půl litru sunaru.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama