Co má pít přes den 2-leté dítě?

219
31.7.07 14:31

Co má pít přes den 2-leté dítě?

Hezký den,

máme s manželem spor.
Máme dvouletého kluka. Ja vařím ráno ovocný čaj s citronem, to malý pije přes den. Kromě kakaa ráno na snídani a večer před spaním sunar.
Já si myslím, že je to v pořádku. Lepší než aby celý den pil džusy. Nebo radši jen vodu? Ale to by mi zase moc nepil.
Tak mi prosím poraďte co dávate Vy pít svým dětem.

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1762
31.7.07 14:39

Ahoj, my máme s pitím taky problém. Byla bych ráda, kdyby holky pily čistou vodu, ale nechtějí ji. Většinou chtějí džus, takže jim ho ředím (jablečný), ale platí pravidlo, že čím více ředěný, tím méně toho vypijí a jak známo, pít se má. Někdy mají taky čaj (ovocný), nebo šťávu Yo. Nechám se taky poučit od ostatních.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
31.7.07 14:56

jasmine, ja myslim, ze to mas uplne ukazkovy pitny rezim.
my jsme teda dokonce jenom na neslazenych cajickach, od doby (1,5r), co jsem malou prestala kojit, mleko odmita, takze pije fakt jenom caje (ovocne od megafytu, lerosu apod.). akorat to vyzaduje nalivat do lahvicek po jupikovi a podobnych napojich, co vidi u jinych deti. takze cas od casu to koupime, tatinek vypije a pak ji do toho davam, co potrebuju. vlk se nazere a koza zustane cela :lol: - muzu ji do toho dat klidne i cistou vodu. to zase kdyz vidi me, jak se nikam nehnu bez 1,5litrovky neperlive vody, tak kolikrat chce i napit z toho.
pochopitelne mi je jasny, ze az prijde do skolky, kde budou sladke cajicky a stavicky, tak uz to nebude fungovat, ale to zatim neresim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1016
31.7.07 15:14

U nás je to stejné jako u adeline77 :arrow: syn mléko odmítá (byl 22m kojený a UM mu prostě nevoní :roll: ) takže pije jen neslazené dětské čaje a čistou vodu. Upřednostňuje čaj, pokud mu dám vodu pije ji bez problémů, ale míň. Nedávno mu manžel chtěl přilepšit mrkvovým biodžusem, tak jsme mu ho dávali 2× denně ředěný, ale pak se jej dožadoval neustále a čaj odmítal :? Tak jsme se vrátili zpátky k zavedenému systému :D

Také si nedělám iluze, že pokud mu někdo nabídne něco „lepšího“, že by odmítl, ale zatím nám to vyhovuje takto.

Myslím, že je váš pitný režim v pohodě (závidím to pití mléka :wink:), jen se mi zdá zbytečný ten citron do čaje :o
Petta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
31.7.07 15:45

Ahoj,
tak náš Mates pije jenom VODU, nic jiného nechce, ani čaj, ani džusíky, ani mlíko. Loni ještě pil i sunar, ale ten už taky nechce, takže mléčné mámea aspoň kaše a jogurty.
U nás prostě vede voda. Občas bych mu čaj nebo ovocnou šťávu dala ráda, ale on to prostě nechce :cry: .
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
31.7.07 20:56

Ahoj, mi dáváme čistou vodu a někdy naředěný 100% jablečný džus. Převládá voda… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18074
31.7.07 21:18

ahoj, Kaja taky cca do tri let pila prevazne vodu, neslazene nebo jen mirne medem prislazene ovocne caje a redene 100% dzusy cca 1:4. Ovsem pak mi ji babicky, jesle a nasledne skolka „zkazily“ slazenym cajem a babicky dzusama. Po velkem boji a hadkach, kdy jsem zakazala Jupiky apod. jsem alespon docilila toho, ze ji ty klasicke dzusy redi.

Jinak ted hodne pije i klasickou stavu s vodou, tou klasickou myslim Jupi - udajne je bez ecek a konzervantu a vlastne s ni obarvim jen vodu a ted jsem objevila prirodni stavu YO - lahev cca za 60,– Kc a ta chutna i mne a taky jen v podstate obarvim vodu. Jinak rano vetsinou Actimel k snidani nebo mliko s Grankem (klasickym, jahodovym a bananovym na stridacku) a vecer k veceri take hrnek mleka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
31.7.07 21:24

Ahoj, u nás stejný problém. Po kojení nechce žádné mléko. Až teď co máme druhé mimi, tak když ji kojím, tak chce najednou taky mlíko. Dávám kefíry ochucené. Džusy ředěné a sirup jupí bez konzervantů, spíše obarvená voda a čaje Hami, také hodně ředěné. Také platí čím sladší, tím víc vypije. Na pití máme takovou fintu, umí už pít z klasických sklinek, tak si dávám pití s ním a on musí mít stejnou sklinku jako já. Nejlépe skleničky hodně střídat ať jsou mu vzácné. Dále miluje pití z pet lahví, to mi vypil na vycházce i fenyklový čaj co jsem měla z domu.Všechno co je nové a má to máma nebo táta tak mu chutná :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
1.8.07 00:03

jasmine - já hlásím ve 2,5 roce:
pijeme: čaj, čaj, čaj, čaj, čaj :lol: :lol: :lol: šipkovej z pytlíku (sladíme) a nebo od Hami ovocný a broskvový.
a ráno a večer Nutrilon 3.
Toť vše. Nic jinýho do malý nedostanu.
„neni to dobý“ a flaška letí vzduchem.
No a eště k tomu to pijeme z flašky nebo z netekoucího hrnku, z normálního pohárku ani náhodou…
zkrátka no comment ale když nic jinýho nechce, tak co mam dělat. radši by snad vyžíznila!! :lol:
ba dokonce i džusem opovrhuje.
takže čaje jedou. pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.8.07 09:14

Ja bych pomalu ucila na klasickou sklenicku - mela jsem s tim problem u dcery - ve dvou a ctvrt roce nastoupila na dva dny v tydnu do jeslicek, kde pili z klasickych hrnecku. Kdyz jsem pro ni odpoledne prisla, tak byla schopna mi vylohnit dve flasky, protoze se behem dne poradne nenapila, spis jen tak ucucavala. Tak jsem se s tetama domluvila, ty ji to ucily, doma jsme to taky trenovali a netekouci flasky odbouraly a pila pak normalne. Netekouci flasky jsme pak pouzivali uz jen na cestovani.

Kamaradky mela stejny problem u kluka, v podstate pil jen z netekoucich flasek (navic do dvou let sladky piti jen s klasickym dudlikem-kamoska se hrozne divi ze ted ve 3,5 ma uz 3 kazy). Nastoupil do skolky a neumel vubec pit z klasickych sklenicek a hrnku. Takze ucitelky ho naucily nejdriv brckem v klasicke sklenicce a pak normalne. Ona se jeste hrozne divila, proc ji rikaji ze neumi pit normalne…Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
76
1.8.07 13:11

ahojte,

Matěj se naštěstí už v roce a půl naučil pít z hrnku - viděl to u nás, tak chtěl taky.
Ráno mu dávám čaj(neslazený) , přes den buď vodu obarvenou šťávou (nejraději má bezinkovou, kterou nám dělá babička), když je hodně horko, tak si řekne o vodu. Občas na snídani kakao nebo jenom holé mléko. Všechno mu ale musím sehřívat, aby to bylo alespoň vlažné, protože po studeném zvrací. Občas ředím jablečný džus. Jednou byl neodbytný a chtěl se taky napít toho, co jsem měla ve skleničce - bublinková voda mu lezla i ušima, takže myslím, že do toho zase dlouho nepůjde…
Asi bych moc neřešila, jak moc je co ředěné nebo onaké, buďme rády, že pijí......
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
5.8.07 21:41

Ahoj, já dcerce (20 měsíců) uvařím ráno čaj Megafyt 1 hrnek a ten jí ředím. Když ho dopije, tak taky jen vodu jako já. DOufám, že nám to zůstane. Kromě toho pijeme ještě 3× denně mlíčko pokračovací trojku. Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
25.8.07 23:23

Hmmm, my jsme pořád kojící závisláci, takže čtyřikrát denně od mámy mlíko… Ale jinak jenom čistou vodu z hrnku (netekoucí pítka a lahvičky krátce po roce zavrhla), čajíky do ní musím lámat (třeba když byla nachlazená, pila lipový s medem, ale se sebezapřením). Sladké šťávičky naštěstí zatím nechce. Tak bych se chtěla zeptat - převařujete vodu, nebo kupujete kojeneckou, nebo točíte z vodovodu? My používáme většinou už jen neošetřenou pražskou z kohoutku :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama