Tak správně umývat holčičku

3384
19.7.07 14:44

Tak správně umývat holčičku

Ahojik holky,

připadám si jak „špína“ jelikož Elinka má už ted podruhé zánět „výtok“. Dětská doktorka ho poprvé vyléčila homeopatikama a koupelema. Teď se to objevilo znova a to už doktorka zbystřila a začala mluvit něco o roupíkách a že se to sem tam stává že to holčičky mají. Nemá někdo z Vás zkušenost s roupíkama a jak jim předcházet???

Dík moc za radu Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3496
19.7.07 15:21

Ahoj, myslím, že roupy má každé dítě, někdy i dospělí. V lékárně na to prodávají sirup, který se dávkuje podle váhy. Zabírá dobře…Do 3dnů bude klid,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
19.7.07 16:10

Ja se hygienou u nasich holek nijak zvlast nezabyvam. Dam je do vany, ony se pocakaji a pak je vytahnu. Zatim zadne problemy. Jen je mozne, ze jste treba na to nachylnejsi. To se stava…ale doktorka ti mela rict, jak v tomto pripade pri umyvani postupovat…jake mydla pouzivat, atd…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
19.7.07 16:13

Na roupy je dobrý ten sirup, co psala zari … sirup se jmenuej Pyrvinium (lze koupit bez receptu). Ale bude účinný jen na roupy ve střevech. Na roupy v pochvě se asi nedostane.

Do pochvy se roupy mohou dostat následujícím způsobem: v noci samičky vylézají ven a kladou vajíčka v okolí konečníku. U holčiček ale mohou zabloudit do pochvy a způsobit tam svou přítomností nějakou infekci, proto asi ten výtok.

Prevencí je snad jen dostatečné mytí rukou, protože děti, jak se drbou na zadku, mývají ta vajíčka za nehtama. Ale děti si to mezi sebou šíří rychle, tak se tomu moc vyhnout nejde - hlavně ve školkách.
Asi by pomohly jen nějaké koupele, jinak nevím, jak holčičky mýt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.7.07 17:08

Roupy, to jsou cizopasníci, ne?

Myslím si, že to není dané hygienou, ale tím, že se člověk může nakazit třeba na plovárně. Ale myslela jsem, že žije jen v konečníku?

Jaké léky doporučila paní doktorka?

Lila

• Nahlásit
  • Citovat
3384
19.7.07 17:41

Pani doktorka zatim nedoporucila zadne leky jelikoz zitra jdeme na testiky zda roupy mame. Pani doktorka si mysli, že by je mohla mit. Takze zatim nic nema a zitra uz budu vedet vice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
19.7.07 19:43

Ahoj, tak jestli budeš vědět výsledky, napiš, protože my se od ledna léčili na zánět v pipce, chodili jsme na dětskou gynekologii a docela s tím máme problémy do teď, Adélka se pořád drbala (sice bez výtoků), ale byla to hrůza. Měla to z plen a ubrousků, doktor říkal, že některé děti jsou na to náchylnější, že stačí špatně utřít nebo později přebalit a je to tam. Tam držím palce, aby jste to měli ok. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
20.7.07 12:12

Moje dcera měla taky výtoky, zarudlou pipku svědilo jí to a když to bylo horší, tak se počůrala. Trápilo jí to od jednoho roku. Teď jí jsou čtyři a rok je bez potíží.

Naše doktorka mě tehdy hned uklidnila, že to není špatnou hygienou. Taky jsem měla ze sebe špatný pocit, jako že dělám něco blbě :cry:
Chodili jsme na dětskou gyndu. Přeléčili jsme běžné bakterie v pochvičce, které ani běžně potíže nedělají. Vyšetřili jsme moč, imunitu, roupy....... Všechno ok.
Bez potíží byla, jen když jsme to mazali mastěma. Jak jsme přestali, tak to bylo do týdne zpátky. Jenže mazat ji neustále nepřetržitě nějakými antibiotickými mastmi či jinými léčivými mastmi jsem nechtěla já ani doktorka. Měl ajsem pocit, jako kdyby měla malá pipku pořád mechanicky drážděnou, „odřenou“.

Nakonec mi pomohla jedna starší magistra z lékárny. Vzala si mě stranou, probraly jsme to a už více než rok jsme ok. :)
Malé myjeme pipku intimním gelem Gyntina od fytofontány, je pro malé holčičky, co ještě nemají v pochvě prostředí dospělých žen.
No a pipku mažeme denně, ob den… lubrikačním silikonem! Jo čtete dobře, obyčejný jemňoučký silikonový olej na lubrikaci při sexu. Je bez jakýchkoli pří:,–(, nemá v sobě žádné léčivo, žádné atb......
Malá je od té doby bez potíží a pipku rudou neměla. Jsem šťastná jak blecha, protože jsme si s tím fakt zkusili, kolikrát jsem to obrečela.

Jo a ještě máme vypozorované, že malé vadily džusy, hlavně ty obyčejné, neředěné. Taky prý může vadit čokoláda, ale ta nám to nedělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.7.07 14:50
PeZa píše:
Ahoj, tak jestli budeš vědět výsledky, napiš, protože my se od ledna léčili na zánět v pipce, chodili jsme na dětskou gynekologii a docela s tím máme problémy do teď, Adélka se pořád drbala (sice bez výtoků), ale byla to hrůza. Měla to z plen a ubrousků, doktor říkal, že některé děti jsou na to náchylnější, že stačí špatně utřít nebo později přebalit a je to tam. Tam držím palce, aby jste to měli ok. :wink:

Ubrouskama jsem utírala jen vyjímečně (na cestách), vždy jsem umývala pod vodou, ubrousky vlhčené vadily i mojim dvěma klukům.

Lila

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama