Co má svačiny do školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terez001
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.09.18 08:35
Co má svačiny do školky?

Maminky jeslickovych děti, prosím poraďte. Syn zítra nastupuje na dopoledne do jeslicek (2.5roku),kde si děti nosí svačiny z domu. Normálně bych dala nějaké ovoce, pokud by se doma nasnidal. Jenže on snida až tak za hodinu po tom, co vstane a ji to snad půl hodiny :roll: ještě ho musím pobizet pořád. Byt to na něm, nesni nic. Pak za hodinu už má hlad. Jenže jak to teď dělat, když mu dám ovoce, tak se tím do oběda nezasyti od 7 ráno. Snida většinou jednotvarne - pečivo s něčím na kousky malé. Takže kdybych mu to dala do krabičky, celé by se mu to tam omatlalo o sebe, šunka by byla jinde než na chlebu atd… Nic jiného jako buchtu, nebo loupacek, jogurty(sladké nejí) nechce. Ke svačině má pak ovoce. Nevím jak to pořád vymyslet, aby nebyl hladový a nahanet ho tady ať se rychle před odchodem nají bude určitě zbytečne :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Micaella22
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 03.09.18 08:42

Priprav mu co rad snida a porid si krabicku s rozdelovacem nebo dej 2 a je to. Dala bych ovoce i nejaky rohlik, chleba s necim, kdyby nahodou byl hlad

Kriss Tina
Kelišová 5960 příspěvků 03.09.18 08:52

Udělala bych ten chleba a krajela ho až na místě, celý plátek vydrží cestu, a nakrájíš ho až přidejte do školky nebo poprosit učitelky aby ho nakrájely, to by je snad nezabilo, když se s nimi domluvíš :nevim: je to těžké něco radit, když píšeš že malej skoro nic nejí. Náš si před odchodem dá sklenici mléka, k tomu zakousne kousek buchty, jogurt nebo aspoň mysli tyčinku a za nějaké 2 hodiny potom má ve školce na svačinu chleba s pomazánkou apod. Ještě mi napadá třeba banán ten z ovoce asi nejvíc zasytí, když si dá takové jablko tak spíš bude mít ještě víc hlad :think:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 03.09.18 08:55

Dám opéct toustový chleba, namažu, dám šunku, rozkrojím a udělám z toho sendvič. Pak ještě do menší krabičky krájím ovoce nebo zeleninu.

zrcadlo
Kelišová 6956 příspěvků 03.09.18 09:00

Pokud nemá žádné zdravotní omezení (diabetik apod.), tak bych to prostě nechala plynout. Ráno bych trvala na třech soustech (aby tedy alespoň něco snědl) a jestli ti pije mléko/kakao, tak bych doplnila energii nápojem. A dopoledne mu dej do krabičky víc možností (dělají se dnes krásné krabičky s přihrádkama) a časem se uvidí, na co jak reaguje.
Mým dětem v tom období 2-3 roky jsem dávala na výlety pečivo s čímkoliv, kukuřičný chleba (malá má Knuspi jako dobrotu, kterou si kouše), ovoce (banán je sytý a dodá spoustu energie), zeleninu na kolečka nebo na proužky, jogurtové nebo kefírové mléko taky zasytí (k tomu jsem brala brčko) - někdy jsem jim kupovala i ty malé Actimely a dávala k tomu ustřižené kratší brčko. Pokud nemá rád sladké pečené, dá se udělat i slaný koláč nebo třeba vychlazená nádivka na proužky (rohlíky, vajíčko, šunka, sýr, petrželka).
Hlady ti neumře, je to na dopoledne a pak má oběd, ne?

bjetuschka
Závislačka 4685 příspěvků 03.09.18 09:10

A co udělat z listového těsta takové ty šneky? Naplnit šunkou, sýrem… Dělává se i se špenátem (nevím, zda malý jí) nebo na sladko s nutellou. Mně to přijde jako dobrá obměna.

zrcadlo
Kelišová 6956 příspěvků 03.09.18 09:17
@bjetuschka píše:
A co udělat z listového těsta takové ty šneky? Naplnit šunkou, sýrem… Dělává se i se špenátem (nevím, zda malý jí) nebo na sladko s nutellou. Mně to přijde jako dobrá obměna.

Já se teda kupovanému listovému těstu dost vyhýbám (složení fakt nic moc a půlka se rozdrobí okolo), domácí se mi nechce dělat. Ale dělávám slané rohlíčky plněné šunkou a sýrem normálně z domácího kynutého těsta - není to tak mastné a hlavně to tak nedrobí.

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4390 příspěvků 3 inzeráty 03.09.18 09:17

@Terez001 já bych dávala ovocné a jogurtové kapsičky, + banán, nějaké sušenky, rohlík - pochybuji, že máš čas péct listové šneky :think: když chodíš do práce

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 03.09.18 09:27
@zrcadlo píše:
Já se teda kupovanému listovému těstu dost vyhýbám (složení fakt nic moc a půlka se rozdrobí okolo), domácí se mi nechce dělat. Ale dělávám slané rohlíčky plněné šunkou a sýrem normálně z domácího kynutého těsta - není to tak mastné a hlavně to tak nedrobí.

Jak které,třeba Babické je dobré,dobře se zpracovává a nedrobí se. Je chlazené a je dvakrát dražší než ty mrazené,které jsou často i v akci.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2252 příspěvků 03.09.18 09:27

@Kriss Tina náš malý nastupuje do jeslí v listopadu a první ,na co máš upo :andel: zornili,že jídlo má být připravené tak,aby mohlo dítě hned jíst/být krmeno,takže chleba nakrájený na kostičky(ale i s kůrkou),ovoce oloupané a nakrájené(kromě banánů) a teplé připravené jen na ohřátí. Jsou tam ve dvou na deset dětí mezi 1 a 3 roky,takže to docela chápu.

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 03.09.18 09:28

Já bych normálně nakrájela kostky chleba s máslem a šunkou do krabičky s rozdělovačem nebo jak už tu padlo,požádat o nakrájení učitelku. Cestu to přežije.

Kriss Tina
Kelišová 5960 příspěvků 03.09.18 09:30

@Aduš8 tojo tak jak píšu nakrájet to tam po příchodu, když si vezmeš nějaký nozik do kabelky tak klidně v šatně otevřít krabičku a chleba nakrájet :nevim:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2252 příspěvků 03.09.18 09:33

@Kriss Tina tak v dnešní době už dělají takové vymoženosti,že není těžké to připravit už doma. Oni to stejně nejdéle při jídle rozpatlají po té krabičce sami :lol:

Filanda
Závislačka 4378 příspěvků 03.09.18 09:36

Já to dceři střídala: jogurt (dávala jsem 200g holandii) + kukuřičné křupky / rýžové chlebíčky, půlka rohlíku s máslem / lučinou + nakrájená zelenina, kapsička + domácí koláč nebo třeba piškoty, banán + kukuřičné křupky. K snídani mívala v těch dvou letech jen mléko, takže jsem se taky snažila dávat větší svačiny.

admenL
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 03.09.18 09:42

Nás už se to naštěstí netýká ale když čtu ty příspěvky tak mě napadlo koupit takový ten rozdělovač na léky a do toho přímo nakrájet ty kostičky chlebu.. Nic se ti nespatla dohromady.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >