Reklama

Přechod na BLW

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mladamamina17
Povídálka 14 příspěvků 03.09.18 08:22
Přechod na blw

Ahoj holky, male bude tento tyden 9 mesicu a doted jedla: rano UM, dopo ovoce/jogurt, obed zelenino-masovy prikm, odpo ovoce/jogurt/kase a vecer zase UM. Par dni zpatky se ale rozhodla absolutne bojkotovat cokoli kasoviteho. Nechce ani prikrm s kousky bramboru, respektive si chce rukou vybrat tu bramboru z prikrmu a snist to samostatne. :lol: Takze ted prechazime baby led weaning (ve zkratce dite samo ji kousky ovoce, zeleniny, masa atd). Jenze samozrejme toho nesni tolik jako kdybych ji krmila lzickou. Tak se ptam, jestli mam zkratit interval mezi jidly ze 3 hodin na 2, tj pridat 1 svacinku dopo a jednu odpo nebo jak byste to resily? A pokud taky jdete cestou blw, doporucily byste mi nejake recepty? Mala ma 2 zuby a ty ani nevylezly cely. Napadaji me tak akorat zeleninove hranolky, kousky ovoce a masove placicky :nevim: a nechci ji davat furt to same. Navic mala ma nejradsi, kdyz ma pred sebou treba 5 druhu jidla a od kazdeho si jen zobne. Treba ted ke snidani snedla 3 hrozny a tak 1/4 bananoveho livanecku, coz mi prijde strasne malo :think: Kdyz jsem ji krmila pyre, tak to byl celkem jedlik. Nechci, aby mela hlad. Dekuji za kazdou radu! :srdce:

Reklama

Reakce:

Bara04
Kecalka 201 příspěvků 03.09.18 08:26

dcera jedla kase asi od 8 měsíců a to necelý měsíc. pak si i bez zubu klidne dala treba namekko pečené kuratko nebo tak :-) takze cokoliv co te napadne … s množstvím neporadím , u nas jsou 4 sousta bezna i ted v roce a pul, ale kdyz ji chutná tak sni vse :-)

Capretta
Kecalka 364 příspěvků 03.09.18 08:31

Jak ti zavidim, taky jsem tou dobou zacla zavadet, ale doted (12m) bojkotuje naopak kousky a chce mixovat. Resp nekdy mi to sni, nektere veci (chleba, merunka..) vzdy - jine (zelenina, maso) musim namixovat.

Mnozstvi jidla bych vic resila az v pripade, ze by shazoval, ale svacinky bych klidne pridala

Mladamamina17
Povídálka 14 příspěvků 03.09.18 08:37
@Bara04 píše:
dcera jedla kase asi od 8 měsíců a to necelý měsíc. pak si i bez zubu klidne dala treba namekko pečené kuratko nebo tak :-) takze cokoliv co te napadne … s množstvím neporadím , u nas jsou 4 sousta bezna i ted v roce a pul, ale kdyz ji chutná tak sni vse :-)

A to kure fakt snedla nebo ho spis jen cucala? Jako taky jsem cetla na netu, ze muzu takhke diteti dat vicemene uplne VSECHNO, ale trochu se toho bojim a nejsem si uplne jista no. Tady v Cesku mi prijde, ze je modni davat diteti jen ultra zdrave jidlo a idealne vsechno az po 1. roce :nevim: A ve Statech, kde se blw praktikuje casteji, davaji malym i cedar

Mladamamina17
Povídálka 14 příspěvků 03.09.18 08:41
@Capretta píše:
Jak ti zavidim, taky jsem tou dobou zacla zavadet, ale doted (12m) bojkotuje naopak kousky a chce mixovat. Resp nekdy mi to sni, nektere veci (chleba, merunka..) vzdy - jine (zelenina, maso) musim namixovat.Mnozstvi jidla bych vic resila az v pripade, ze by shazoval, ale svacinky bych klidne pridala

No mne jedinou “rozmixovanou” vec, co sni, je jogurt. A to si lzicku musi dat do pusy sama :roll: :lol: My doma nemame vahu (ani “dospelackou”), tak se vzdycky dozvim, kolik pribrala az na kontolue u mudry. Minuly tyden mela 8.2kg, coz je nejaka ta norma, ale doufam, ze ted nezacne hubnout, jak chce jist sama

warita
Kelišová 7417 příspěvků 03.09.18 08:55
@Bara04 píše:
dcera jedla kase asi od 8 měsíců a to necelý měsíc. pak si i bez zubu klidne dala treba namekko pečené kuratko nebo tak :-) takze cokoliv co te napadne … s množstvím neporadím , u nas jsou 4 sousta bezna i ted v roce a pul, ale kdyz ji chutná tak sni vse :-)

muj obdiv.

Ja na 19m resila u tchyne to, ze mala ji jenom mixovane a tchyne ji mermomoci chtela dat nejake kousky… prej at nenblbnu, uz to davno neni miminko a taky ji pres moje varovani dala neco nemixovaneho. No malou jsme musely obratit vzhuru nohama a bouchat po zadech, abychom ten mini kousicek z ni dostaly ven a ona se neudusila. Tchyne pak divne koukala, ze je ji to lito, ale ze tohle teda nezna… ze jeji deti jedli kousky uz davno pred prvnimi narozeninami. A taky proste bez problemu jedli a ne ze vsechno je NE-E.

Capretta
Kecalka 364 příspěvků 03.09.18 09:18

@Mladamamina17 myslela jsem tak od pohledu, taky nevazim :) pritom my varime zdrave a klidne by uz mohl jist to stejne. No asi ma svuj cas, do krku mu to nenapechuju :mrgreen: je i zvedavy a ochutna vsechno, ale vetsinou ho zarazi struktura a chce si to jakoby prohlednout a nic z toho :mrgreen:

@warita jojo, tchani si to u nas taky museli vyzkouset, ale poctive to vyplival sam. Jako by nas to mixovani bavilo a „brzdily“ jsme je schvalne

Bara04
Kecalka 201 příspěvků 03.09.18 09:19

@warita Myslim ze k tomu každé dite dozraje… jednou zkusí treba krupky ty se rozpustí a uvidí ze to jde a bude… chapu ze to je otrava, ale i to pomine, neboj,,,,moje zver (oba dva) zas ji tak strasne malo a tak malo veci, ze to je obcas k vzteku…fakt je každé dite jiné, zalezi na tobe jestli se nezeptat dr jestli to uz neni nejakym problem, ale to ja netusim :-/

@Mladamamina17
jo snedla - ale pozor žádné detske verze:-) hele ona vidí staršího jak ji, takze detsky „blafy“ nebude… rekla bych všeho s mírou - ja varim zdravěji, mene soli atd, ale zase nedelam žádné jidla zvlast pro mladší a pro starší…dávala bych klidne vse, s mírou a rozumem… (jako jedna hranolka dite nezabije, ale menu v mcdonaldu uz je masakr :-)) ja jsem ji proste dala ze svého na jeji talířek , pripadne kořeni jsem oskrabala… dodnes patří mezi nej jidla rajčata vybrana ze salátu se zálivkou:-) - mojeho salátu samozrejme :-) množství ted neresim neboť stále kojim a to celkem dost a nevypadá ten by chtela přestat

warita
Kelišová 7417 příspěvků 03.09.18 12:21

@Capretta, @Bara04. Dik holky.

V mezicase postoupila doba a male je ted 21m. Behem asi jednoho mesice ji narostli vsechny 4 stolicky, do te doby zadne nemela a helemese, naraz ji to kousani jde.

Ted jeste kdyby nebyla tak vybirava a jedla to, co maminka pracne uklohnila a na kousky napizlala do mistiky. Ja si s tim davam tak zalezet, varim ji jeji oblibena jidla, demonstrativne pridavam same dobre veci jako olivovy olej, nastrouhany syr, predstiram, ze solim a solim...... proste teatr a vysledek je: „Neciiiii“ a je vymalovano. Ale jinak zvlada se napapat lzickou sama a v posledni dobe si hraje s vidlickou a nozem a predstira, ze kraji jidlo jako rodice.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama