co mám dělat??

Anonymni
15.8.09 22:36

co mám dělat??

ahoj prosím o radu. přítele sem vyhodila z bytu (žiji společně s mamkou). mám 15-měsíčního chlapečka.
můj ex byl hroznej, jenže já sem to přez zamilovaný oči neviděla… bil mě (jednou vyloženě surově…), nedával peníze na malýho, chodil do práce tím stylem že ráno odešel vrátil se úplně opilej (někd se nevrátil vůbec) a nakonec sem se dozvěděla že žádnou práci nemá.. prostě chodil za ženskejma, flákal se venku nebo byl v hospodě.. peníze samozřejmě nedával žádný, ani na jídlo ani na malýho.. nebyl schopnej si koupit ani nic na sebe. veškerý oblečení i kosmetiku sem mu kupovala já.. a pořád víc a víc se zadlužoval.
jednou mu přišel dopis že musí zaplatit 15 000 do 7 pracovních dnů jinak mu přijde exekutor na trvalý bydliště (k prarodičům) já abych mu pomohla tak sem si vzala půjčku a ty prachy mu dala.. ted to samozřejmě horko těžko splácím…
a ted o co jde. přítele sem vyhodila začátkem června. domluvila sem se s ním že když mi v červnu pošle alimenty na malýho, tak to k soudu nedám. neposleal.. tak sem byla ted ve středu na sociálce.
vypsali sme tam náávrh na svěření malýho do mé péče a zažádala sem si o soud na alimenty.
vypsali sme jak to zhruba bylo.. jenže sem řekla že semnou nebydlel, ted mě čeká nejakej výslech a nevím, jestli mám říct že s nama bydlel nebo ne..
když ot řekný tak popřu to co sem sepsala v tom papíru ale když to neřeknu tak nebude hromada věcí souhlasit. taky mám strach že to práskne..
poradíte co mám dělat?
všem moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

JaSe
15.8.09 22:49

Ahoj,
najdi si právníka a domluv se s ním.
Jestli jsi z Prahy a okolí, nebo bys do Prahy v pohodě mohla přijet, tak mi napiš na SZ a já Ti pošlu kontakt na bezplatnou právní poradnu. Zastupovat Tě u soudu nemůžou, ale poradit Ti můžou.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.8.09 22:58

no mě jde spíš o to, že když jsem sepisovala ten papís s návrhem na soud, tak sem napsala, že semnou (s náma) nebydlel, a ted když nad tím tak přemýšlím, tak sem udělala blbost..
jestli to jde nějak vzít zpátky (což asi ne) nebo to nějak-někde vysvětlit.. nemusí mě brát jako lhářku

• Nahlásit
  • Citovat
48557
16.8.09 00:00

Já bych řekla že jsem se přeřekla,že s náma určitou dobu bydlel,ale už nebydlí. :wink: To se muže stát a za lhářku tě snad mít nebudou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.8.09 09:28

nebo pak řekni,že tam bydlel,ale jelikož tam nikdy nebyl,že to bereš tak,že vlstně nebydlel:-)A jestli tam nemá trvalé bydliště,tak bych to tak nechala…
Hodne štěstí…

• Nahlásit
  • Citovat
5449
16.8.09 13:34

Ahoj,
já nechápu, proč jsi říkala, že nebydlel? To Ti někdo poradil? Vždyť to nemá v Tvém případě na nic vliv? Bydlíš s maminkou, tudíž nárok na nějaké příspěvky asi mít nebudeš, protože její příjem se bude započítávat do příjmu domácnosti. A na alimenty je to úplně jedno. Jestli bydlel nebo nebydlel - platit bude stejně!!!!
Jinak bych se snažila asi o pravdu, protože se může stát, že se pak sociální pracovnice bude ptát na vás u sousedů.
Hodně štěstí a ať to máš brzo vyřízené.

P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.18 11:49

Co teď ?

Chtěla bych se zeptat, mám takový problém.
Starala sem se o babičku, všud to bylo vedené jako “pece o osobu blízkou”.
Otěhotněla jsem babicka odmítla s nama nadále bydlet a odstěhovala se, změnila si i pečovatele.
A to je pro mě dost velký pruser, měla sem to dané na pojišťovně jako práci.
A teď když jsem těhotná druhým měsícem.
Mám to hlásit na pojišťovně ze se už nestaram o babičku? Mám jít na pracka?
Vezmou mě vůbec do práce? Potrebuju poradit co teď :)
Teď jsme proste těhotná ženská co nemá práci a neví co má dělat :/ jak to řeší ostatní ženský co nemají práci a otěhotní, jak to pak řeší?

• Nahlásit
  • Citovat
57428
27.3.18 11:51
@Anonymní píše:
Otěhotněla jsem babicka odmítla s nama nadále bydlet a odstěhovala se, změnila si i pečovatele.
Teď jsme proste těhotná ženská co nemá práci a neví co má dělat :/ jak to řeší ostatní ženský co nemají práci a otěhotní, jak to pak řeší?

přihlaš se na úp, můžeš mít nárok na podporu.. jinak buď si na rychlo najdi práci, nebo holt budeš bez mateřské.. moc možností nemáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10247
27.3.18 11:52

Na UP se zaregistruj (tehotenstvi neni prekazka), na pojistovnu nahlas zmenu. ZP za tebe bude dale platit stat, ale jen pokud budes vedena jako uchazec o zamestnani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26651
27.3.18 12:10
@Anonymní píše:
Teď jsme proste těhotná ženská co nemá práci a neví co má dělat :/ jak to řeší ostatní ženský co nemají práci a otěhotní, jak to pak řeší?

Jdi na UP, dostaneš podporu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.18 12:13

Dekuju za rady :)
Já jen… nepotřebuji žádnou podporu :)
Jenom nechci mít dluh na pojišťovně :)

• Nahlásit
  • Citovat
12911
27.3.18 12:18

Jasny, ale kdyz mas na tu podporu narok, tak proc toho nevyuzit. Neboj, az se male narodi, tak se ti to stopro bude hodit i kdyby jen jako rezerva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hroznej puberťák
27.3.18 12:24
@Anonymní píše:
Dekuju za rady :)
Já jen… nepotřebuji žádnou podporu :)
Jenom nechci mít dluh na pojišťovně :)

Běž na pracák a zaregistruj se tam. Jinak bys musela min. zdravotní „pojištění“ platit sama.

• Nahlásit
  • Citovat
TAPTINKA
27.3.18 12:39

Na pojišťovně dolož doklad o tom, že už nepečuješ. Doklad z ÚP, ne svůj vlastní. K tomu datu oni státní kategorii péče o osobu blízkou ukončí.

Pokud jsi zaměstnaná (dotaz jsem moc nepochopila) oznam to v práci, oni za tebe budou odvádět.

Pokud nejsi na ÚP, zaregistruj se, aby za tebe platil pojištění stát.
Pokud máš neschopenku, dolož ji na pojišťovnu, aby platil stát za tebe z tohoto titulu.

Pokud nikde nic nedoložíš, platit pojistné musíš sama.

Inko z práce

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.3.18 12:53

Ta péče byla moje práce
Stát vyplácet babcu a Babca mě, za to ze se starám,
Není o tom smlouva jen je to nahlášené na pojišťovně :nevim:
Ani na UP. Sem nemusela jít protože sem práci vlastně měla.
Doklad… mám jenom papir od socialky ze se o ni starám :nevim:, teď je to tedy zrušeny jak sem už psala.

A já jen potrebuju vědět kde to mám nahlásit
Abych neměla žádný dluh.

Napadá mě ze se tohle určitě naky způsobem nepočítalo, abych mohla mít mateřskou :/
Takže budu na rodicaku.
Když se to… tak se to… :pocitac:

No každopádně, moc Děkuji za rady
:oops:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama