Co na chleba pro rocni ditko?

420
23.9.05 21:57

Co na chleba pro rocni ditko?

Ahojky,
moje holcicka bude mit za par dnu rok, ted dostava k snidani chleba s lucinou nebou maslem nebo ramou, muzu ji dat uz i nejakou pomazanku?
Dejte mi tip, diky :D

Lucka+Klarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Radina
23.9.05 22:47

Ahojka Klarisku,
klidně jí přistrouhej do lučiny nebo do másla mrkev syrovou nebo vařenou - jak je malá zvyklá. Do neslané lučiny se dá vmíchat banán, jablíčko nebo i přehřáté kvasnice(dnes už dělám i klasickou kvasnicovou pomazánku s vajíčkem). To všechno můžeš míchat i do másla. Nebo do másla nebo lučiny namačkáš natvrdo uvařené vajíčko s troškou pažitky nebo nečeho zeleného. Nebo lučinu s máslem a zeleným kořením - petrželka, pažitka. Výborná je naklíčená a vařená čočka rozetřená s máslem, to samé fazole. U nás jednu dobu vedl chléb s máslem a posypaný mákem :roll: Máslo smíchané s medem nebo marmeládkou. Nemám dítko na nic alergické, takže si asi celkem dovoluju.
Radka a Bětunka 14m

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.9.05 09:36

Re: Co na chleba pro rocni ditko?

Ahoj, Ty nedavas uz mleko?? Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.9.05 10:12

My na chleba strouhame ruznou zeleninu: kedlubnu, mrkev, okurku, cervenou papriku (jen duzinu). Moc chutna i rericha. Vajickovou pomazanku ma taky moc rada. A pak ruzna zerve. Dzem uspech nemel. Jine pomazanky nedavam, protoze jsem zatim zadne bez konzervantu nenasla.
Jinak pije flasku mleka v 7:30 a pak spi do 10-11:30. Potom snida chleba.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.9.05 10:20

Re: Co na chleba pro rocni ditko?

Ja mam take rocni holcicku a jeji jidelnicek vypada takto: rano mlicko - nutrilon, svacina - ovoce, obed- zelenina+brambor, nekdy take maso, svacina - opet ovoce +piskot,vecer - kase.Kdyz ma mezitim hlad, dam ji obcas tmeva pecivo - zatim bez niceho.Nejsem si jista zda -li jsou vhodne tavene syry apod. Pouze tak jednou dvakrat za tyden podam misto ovoce k jedne svacine lipanek-ten jak jsem vycetla je bez konzervantu.Maso kupuji pro celou rodinu poze BIO, ale ta CENA. !!! :) Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
327
24.9.05 10:29

Ahoj,
Radina dala spoustu nádapů i mě..... :D

Andreo, já taky dávám dceři ráno mléko (Sunar) a ještě potom má normální snídani… Myslím, že je to v pořádku…

Ještě jedna poznámka: nějaký dietolog tuhle v televizi říkal, že děti by na snídani měly mít na chleba sladké (tedy marmelády, med a pod.) - máslem jenom zakrýt díry v chlebu a na večeři bílkoviny (sýry). Prý lepší pro jejich rytmus. kondici a trávení… Zajímavé zjištění i pro mě - holky milujou sýr (mimo jiné)a mohly by ho mít pořád… :D

Okolo jednoho roku jsme si dávali taveňáky, Lučinu, marnelády, med, plátkové sýry (mají největší úspěch - dají se sundat a sníst jenom tak a bez chleba :D ).
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.9.05 13:38

Holky, když mluvíte o tom, že dáváte máslo (já v roce zatím klukovi máslo nedávám, ale jsme z jídlem pozadu, je alergik) tak máte na mysli margarín nebo klasické máslo? Nevíte, jestli může být třeba Rama nějak nevhodná? Nebo naopak máslo? díky

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.9.05 14:03

Ahoj ja se snazim byt s jidlem taky malinko pozadu, i kdyz nejsme tedy zatim alergici., ale ciste pouze dle meho nazoru se tim i dalsich moznych alergii snazim vyhnout.Proto jeste se syry, maslem a jinymi pockam, cca do 1,5 roku ditete.Misto masla do zeleniny pridavam kapku oliv. oleje.
Mam ale pocit ze na nasem trhu neni prilis mnoho mlecnych , vylozene diteti urcernych vyrobku neni.....Jestli nekdo mate zkusenosti s urcitym tipem syru, hodte jej do placu, at se ostatni maminy mohou priucit.
Ono asi vsechno ma svoje pro a proti, takze si nevyberem.. Podstatny je ze nase deti jsou prece ZDRAVE!!!!!! Mejte pekny den ANDREA :)

• Nahlásit
  • Citovat
278
24.9.05 18:36

Ahoj,

já jsem musela zalistovat v deníčku našeho dítka, čímže jsme ji v roce krmili… brzy ráno (7h) dostala sunar, pak jsme se převlíkly, ustlaly a šly nachystat snídani - nejčastěji bílý jogurt s ovocem, chleba s máslem (rama na zalepení děr :-D) a tvrdým sýrem, lučinou, domácí marmeládou, později jsme postupně přidávali chleba s vajíčkem, medem (ten je myslím taky na seznamu alergických potravin, ne?), sardinkama… Tavené sýry se dětem vůvec nedoporučují, protože obsahují velké množství tavících solí a to je pro děti nezdravé (asi až do 3 let… ale my jsme začali mazat tavené sýry už asi v roce a půl). Teď ve 2 letech dávám občas i plátek šunky, ač je to taky nezdravé… :-)
Mimochodem - suchá kůrka chleba je prý podle zubařky nejlepší kartáček na zuby…
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
24.9.05 21:07

Ahoj holky, koukám,že jsme hodně pozadu :D - Pavlík má v necelých dvou letech na chlebu stále hlavně lučinu (rozetřenou s troškou bílého jogurtu, někdy s nějakou zeleninkou) nebo slabě máslo (klasické, margaríny se kvůli emulgovaným tukům nedoporučují, už je nejíme ani my,dospělí), v posledním týdnu s kapičkou medu. U nás měla k večeři úspěch pomazánka z naklíčené pšenice rozmixovaná s rajčetem a kapkou olivového oleje :o
Papa Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
24.9.05 22:51

Ahoj holky,
dekuju vsem za tipy,
pro Andreu, ma mleko, rano kolem 7 ji kojim, ale jak snidame, stoji u zidlicky, lomcuje s ni a krici HAM :D . Takze ma vetsinou prave chlebik s necim, nebo jogurt.

Zkusim rozmackat zloutek do masla. Co treba trocha tunaka do luciny, to asi ne, ze. Nebyvaji moc slane…

Zatim pa a dekujem
Lucka+Klarka skoro rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.9.05 09:05

Jo, jo,zname dobre lomcovani se zidlickou a rvani HAAAMMMMM…asi na tom neco bude a budu ji muset pridat suncicku, nebo tak :), :D :oops: ,
A jykej ten bilej jogurt davate?? diky paaaaaaa

• Nahlásit
  • Citovat
102
28.9.05 22:47

Ahoj,
mám TIP pro ty, kterým mrňe špatně jí. Náš 15m víceméně bojkotuje jakékoliv snahy o podání snídaně. Jediné, co ráno sní a navíc to miluje je toast (plátek hranaté veky udělané v toastovači), ještě za tepla pomázlé Ramou.Taky mu odkraju kůrku. Navíc miluje sledovat, jak ten toast vyskočí. Jeho první slova po probuzení teď jsou „hop hop“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
9.2.15 17:06

Tak u nás to je tak, že náš 13 měsíční má ráno ještě v posteli mléko, poté vstáváme a děláme si snídani. On jogurt a do něj půl lžičky vlákniny, dopoledne má k svačině tmavý chléb s máslem a sýr. Oběd zelenino, masové, ale občas pokud vím, že jsem vařila jídlo bez velkého kořenění, tak má s náma. Minule takto měl svíčkovou… což je vlastně pouze zelenina a na závěr smetana. Nezahušťuju vůbec nic, tak není provlém mu dát od nás a přílohu místo knedlíku měl těstovinky. Odpoledne má ovoce a do ruky kousek tvrdého sýru. Večer kaši. Potom teprve jdem koupat a spinkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
9.2.15 21:47

Ahoj, já dávám k chlebu klasické máslo z Formagerie, tvrdý sýr Matyldu, Cottage, Ricotu, lučinu, Almete. K tomu jí nakrájím jablko nebo okurku, co je po ruce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama