Reklama

Co na ekzém u mimča?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Miselka89
Kecalka 216 příspěvků 17.01.18 20:20
Co na ekzem u mimca?

V cem perete obleceni, kdyz trpi vase dite na atopak? Cim promazavate a koupete? Malej trpi od 3 mesice na atopak..vzdy loziska zmizi, potom se zas objevi…ted se docela zhorsil ma fleky skoro vsude i se skrabe…rada bych mu nejak pomohla..pora­dite? dekuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13380 příspěvků 17.01.18 20:22

Prala jsem v dětském persilu, do koupele jsem nic nedávala, mazala jsem excipialem. Přišla jsem na to, že mu vadí některé potraviny.

Rajstajblik
Povídálka 29 příspěvků 17.01.18 20:26

Hlavne neprat v prasku, ale v mydle.

darksun
Povídálka 48 příspěvků 131 inzerátů 17.01.18 20:28

Prostřední dcera jako malé mimčo kolem 4 měsíce měla vyrážku, kterou doktor označil za atopickou, ale… no, každopádně to zmizelo. Koupala jsem ji v ovesné koupeli, střídala to s řapíkem a mazala A-Dermou (ale ta je příííšerně drahá, kupovaná v lékárně). Nevím, jestli to bylo zrovna tím nebo prostě to byla jen nějaká fáze vývoje, každopádně vyrážka zmizela. A prala jsem vždycky v Lovele, až později jsem přešla na Persil Sensitive.

LaraA
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 17.01.18 20:31

Dieta (I Ty, pokud kojis - je to vopruz, ale zabira…), Casem vychytas, co mu vadi. Mazat I nekolikrat denne, excipial, oleje… Do koupele nic, ale nepouzivali jsme mydla ani sampony. Koupat jednou za tri dny. Na svedeni pomaha fenistil kapicky

berua13
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 17.01.18 20:34

@Miselka89 Lipikar… dost drahé, ale synovi pomohl

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 17.01.18 20:38

Tak ja peru v mydle se sodou, drzim kojeneckou drsnou dietu (spis teda ze trpi mala na prdy, tak abych ji ulevila),koupu ve vode a na vlasky (pokud ma :lol: ) tak 99% prirodni nepenici sampon od YR mazu cele telo pouze po koupeli (1-2× tydne-voda taky vysusuje) sebamed krem (olejicky pry nejsou vhodne-dite se leskne a vypada promazane ale pro kuzi to moc neprinese -rikali v porodnici a nevidim to jinak. Mista ekzemu pokud jsou sucha tak doporucuji bambucke maslo dostatecne vetrit do loziska a jsme bez ekzemu prip jen slaba krupicka co po namazani maslem zmizi :kytka:

Luciferka_j
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 17.01.18 20:38

Ted to resime v 5ti mesicich taky. Takze atopak je projev a je treba hledat pricinu a tou je dozajista jidlo, predpokladam mleko. Pokud kojis, tak musis vyloucit veskere mleko a mlecne vyrobky, pokud jste na UM prejit na Nutrilon HA. U nas po prechodu na tento Nutrilon okamzite zlepseni do 24 hodin. Mame na to od homeopata kulicky, bere aloe veru a maze Eulenem (pouze pro Polsky trh) a koupel z vaje Manayupa (nevim, jestli to mam spravne napsane). Ze. zacatku jsem zkousela Biodermu, Uriage, Excipial… spousta penez v cudu a spis horsi. Zabral obycejny Sudocrem! Pry do mesice se toho zbavime, tak jsem zvedava a drzim palec.

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 209 příspěvků 17.01.18 20:40

Kolem čtyř měsíců se synovi objevil ekzém a bylo podezření na atopický. Začala jsem prát jen v mýdlových vločkách, s jedním mácháním navíc. Doktorka poradila modrou mast Vitella. Já jsem k tomu koupila od Saloos krém Atopikderm a měla jsem ještě domácí konopnou mast, kde byl základ sádlo. Nekoupala jsem v ničem, jen jsem synovi umyla nakonec koupele intimní partie tuhým dětským mýdlem s olivovým olejem. Po čtrnácti dnech mazání se přestal ekzém zhoršovat a začal ustupovat. Asi za měsíc byl kompletně pryč a doufám, že napořád. Ťuk, ťuk, ťuk. Manžel má atopický ekzém na očích a i jemu krém Atopikderm pomohl. Hodně štěstí.

tedeira
Stálice 92 příspěvků 17.01.18 20:41

Ráno zinková mast na ložiska, večer sudokrem, promazávat lipobází jen po koupeli, do mrazu linola gesicht a na to sudokrem, a potom dieta, hodně mi s tím pomohla Věra Zíková, zkus jí kontaktovat…

Kaculka84
Kecalka 194 příspěvků 17.01.18 21:12

@Miselka89 Také bych začala vynecháním mléka…obě holky měly ekzem a po vynechání mléka po cca 2 měsících, ok..

Kissminka
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 5 inzerátů 17.01.18 21:17

Nám pomáhá krém Holt.

zuza92
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 17.01.18 21:19

Nám na ekzém pomohla bioderma z řady atoderm. Ale ekzém je prevít v tom, že na každého zabírá něco jiného :(. Měla jsem mast na vyrážku. Myju sprchovým olejem a mažu tělovým mlékem z té samé řady. A ekzém zmizel a od jara je klid.
Peru v klasickym persilu. Práškem to u nás nebylo.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1985 příspěvků 17.01.18 21:29

Rozvařit 1 hrst ovesných vloček na úplnou břečku, přidat 1 lžíci slunečnicovýho oleje, rozmixovat a nalít do koupele, neoplachovat, jen lehce osušit, nedřít. Když bude hodně špatnej tak trojkombinace dubová kůra 700ml, maizena 300ml a 1 lžíce slunečnicovho oleje. DK 1 lžíce se nasype do vroucí vody a nechá 15 min luhovat, pak se scedí. Maizena se rozmíchá cca 2lžíce v hrnku studené vody, litr vroucí vody se odstaví z plotny a do ní se vlije ta studená směs, měl by z toho vyjít „bílý puding“. DK a Maizena se dá 2 dny schovat v lednici a jen večer namíchat směs do koupele. Určitě dieta, co mu vadí musíš vychytat. Obecně ekzém dráždí čokolád, kakao, rajčata, papriky (a to i když to jíš ty a kojíš). Prát v mýdle, dobrý je do přihrádky na aviváž dát místo aviváže trošku octa a máchání navíc. Syn to neměl moc, ale dělal mu dobře Excipial Kids.

Vločky mám odzkoušený na sobě a synovi, tu trojkombinaci jsme používali v Brně v dětské nemocnici na kožním

marketak5
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 1 inzerát 17.01.18 21:38

Poradna pro atopicky ekzem na modrem konikovi. Vede Vera Zikova, zakladem je protikvasinkova dieta, vynechat cukr, mleko a bilou mouku, a kdyz nepomuze, tak zkouset dalsi alergeny. pridat probiotika hylak, jak sobe (pri kojeni) tak mimcu. mazat zinkovou masti a az ej to suche, tak hydratovt, nepromazavat. nam to pomohlo na 100%. kuze je odrazem strev, je treba je zregenerovat, cili strava a strava!!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >