Co na zánět spojivek?

9847
27.10.13 16:08

Co na zánět spojivek?

Ahoj holky, malá má pravděpodobně zánět spojivek :( Včera měla trchu ucpaný nos a náznak kašle, vypadalo to na nachlazení, tak jsme nasadili echinaceu, čajíky a homeopatika. Už nekašle, nesmrká, ale ráno se vzbudila se zalepeným očičkem a pořád jí slzí. Já to měla už několikrát a léčila to většinou opthalmo septonexem, jednou jsem měla tedy hodně silný bakterielní a musela jsem brát ATB, to u malé tak zlé ale není…
Chtěla jsem se zeptat, jsme u rodičů, nemám žádné kapky do očí, není tu žádná pohotovost, natož oční a auto taky nemáme :( vím že hodně maminek tu na zánět spojivek doporučuje kápnout MM, ještě kojím ročního, tak mě napadlo jestli by to třeba nepomohlo i té 3 a půl leté dceři? Kápnout jí třeba 3× denně do toho zaníceného očička kapku MM? Můžu zkusit? Neublížím jí tím? :think: jsem z toho nešťastná, nevím co teď :( kort jak je ještě ten prodloužený víkend… Doma samozřejmě Opthalmo Septonex máme, ale tam je mi to celekm k prdu :zed:
Nebo co můžu dát a pomoci? Vydržet alespoň do toho úterka…
Díky za rady :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16985
27.10.13 16:14

Urcite zkus - neublizis, i dve kaky muzes :-)
Nemas nahodou nasuseny kvet chrpy - ta je na to nejlepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16985
27.10.13 16:15

@Mysicka31 kdybys sehnala tu chrpu, napis, poradim jak uvarit na vyplachovani. Ulevuje bolesti hodne rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MV313
27.10.13 16:55

Hermankovy caj. Potirat, pomohlo mi!

• Citovat
  • Nahlásit
7567
27.10.13 16:58

@Mysicka31 co sousedi nebo známí rodičů?? Nikdo doma nic nemá? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9847
27.10.13 17:23
@Lenka512 píše:
@Mysicka31 co sousedi nebo známí rodičů?? Nikdo doma nic nemá? :nevim:

Právě že nikdo nic :(

Ale tak zkusíme ten heřmánek jak radila MV313 snad pomůže :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2503
28.10.13 16:34

Ahoj :) Můj syn taky včera dostal zánět spojivek, je trošku nachlazený a byli jsme venku a dost foukalo. Tak mu z jednoho očíčka začal téct hnis a dneska ráno ho měl celé napuchlé a červené. Teď už si to samozřejmě přenesl i do toho druhého.. Taky čekám, že zajdu zítra k doktorce, ale do teď mu to stírám akorát černým čajem. To doporučila doktorka mojí mamce, když tím trpěla ségra.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
28.10.13 19:40

Dnes odpoledne začalo malé téct z očí, před chvílí jsem s ní zajela na dětské do nemocnice, nechtěla jsem, aby se jí to úplně rozjelo do rána. Dala nám kapky a mast Tobrex, prý bude do 2 dnů dobrá, chytli jsme to úplně v začátku. Asi to teď řádí a má to teda poprvé v životě, tak jsem taky nevěděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2503
28.10.13 20:33

A nevíte po jaké době se to vyléčí? Jestli půjde malý ještě tento týden do školky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9847
28.10.13 21:22

@pepina12 tak to je super :hug: :hug: :hug: držíme palečky, my nemáme auto, jsme u rodičů a na pohotovost se nedostaneme (autobusem ji tahat nechci, hlavně ne v tomto větrném počasí se zánětem spojivek a jedou jen 3 za celý den :( ) chtěla jsem koupit ten Opthalmo Septonex v lékárně která má prý být pohotovostní… takže byla jsem tam 3× nikdo tam nebyl a pán co zrovna na té budově dělá novou fasádu, tak říkal že mladší paní magistra je někde úplně mimo a starší odvezli do nemocnice na operaci :( (pohotovostní mají protože majitelky bydlí v té samé budově, takže 100% to není)…
Tak zkoušíme babské rady, otíráme převařenou vodou a 2× za den jsem jí na očičko dávala patičku rohlíku namočenou v MM… to mi poradil kamarád, ale tedy do normálního mléka, MM jako bezdětný ve svých 40 letech asi moc nesežene :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zlepšení zatím moc nepozoruji, ale hlavně nehorší se to a nerozlezlo se to na druhé… zítra to balím, krátím dovolenou a jedeme domů, nemám na to a malá se tu zbytečně trápí, doma je doma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9847
28.10.13 21:25

@Hesovi nevím a taky přemýšlím jestli dát tento týden malou do školky :think: zatím to na to tedy moc nevypadá :nevim: ale jestli bude do konce týdne doma, tak mi to obrečí :hug: :hug: :hug: teď říkám že je školka zavřená a zítra a pozítří jsou prázdniny, ale co si vymyslím až budeme doma a už nebudou ty prázdniny, tak fakt nevím :think: umí už dny v týdnu a moc dobře ví, že ve čtvrtek jde zase do školky a všem to tu hrdě hlásá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7567
28.10.13 22:24

@Mysicka31 ty ji chceš dát s tím zánětem do školky?? Nebo to špatně chápu…? :think:
Zánět spojivek je infekční, je riziko, že to přenese na ostatní děti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9847
28.10.13 23:26

Leni, né, to né, nejsem blázen 8o ale znám kamarádku co dala a ve školce jí to prošlo… a to měla malá ATB do očí, to bych jí tedy hnala :cert: a chudák dítě :hug:
Infekční to je, ale „jen“ první 3 dny… + myslím 2 dny před vypuknutím, ale tak to nemůžeš vědět.. spíš doufám že bude už ok, měla slabounký zánět spojivek v létě (ale to spíš z alergií nebo průvanu z metra) a to jsme nekapali ani 2 dny a bylo to pryč :-) tu je průšvih že nemáme ty kapky a neměli jsme se ani jak dostat do vedlejšího města :( jako kdyby to bylo něco víc akutního, tak bych to řešila radikálně, ale tak nemá to jó zlý, „jen“ zarudlé a slzivé očko a tře si to… na bolest si stěžovala „jen“ včera večer… prostě to vyšlo fakt blbě :zed: a na ATB to určitě není, možná to má i z klimatizace v autobuse jak jsme jeli k našim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
29.10.13 09:59

@Lenka512 V klidu, pokud se dítě cítí dobře, tak před vypuknutím což nikdo neví, je dítě 2 dny infekční a po vypuknutí 2-3 dny. Ptala jsem se na to osobně v nemocnici. Jsou děti, které na to trpí každý měsíc a opravdu nemůžou děti nechávat 14 dnů doma pracující rodiče. Opravdu záleží jak se dítě cítí, jak oči vypadají a opravdu některé děti se do tří dnů z toho dostanou, strašně moc záleží jak se to nechá dalece propuknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2503
29.10.13 13:07

@Mysicka31 Tak my byli dneska u doktorky. Máme kapičky a Tomík půjde do školky až příští týden :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat