Co dávat dítěti po ukončení kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mirinda27
Závislačka 2979 příspěvků 08.04.19 09:13
Co po kojeni dal

Ahoj, potrebuju radu. Ma mudr neporadila. Mam rocniho syna, který je plne kojeni od narozeni, nezna lahve a nesnasi dudlik. Ma uz sedm zubu a kojeni uz je bolestivy. Kojim sice uz jen na uspani a v noci jsem jeho,,dudlik,, ale uz chi odstavit. Syn neprijima zadne UM a uprimne? Uz mu ho ani nechci davat. Poradite prosim, cim,,nahradit,, vecerni kojeni? Jak nejlepe odstavit? Moc dekuju

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
eM91
Stálice 69 příspěvků 08.04.19 09:18

zkus nějakou kašičku, v roce už může i normální krupicovou :think:

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 9039 příspěvků 08.04.19 09:30

Nvm, jeslti zrovna kaši, pro některé je na noc těžká. Ale klidně to zkus. Případně zeleninovou polévku a zahustit třeba vločkami nebo něčím sytějším. A vydržet pár nocí brekotu, když se bude dožadovat prsa.

unuděná
Kelišová 7350 příspěvků 08.04.19 09:31

Tak záleží, jestli má dost mléčných výrobků přes den (alespoň jeden pořádný jogurt, nějakou tu mléčnou kaši a třeba sýry, kefír …). Pokud ano, pak na noc dej nějakou „normální“ večeři (kaši, polévku, těstoviny apod) a zapít může třeba čajem, nebo i normálním mlékem (kvalitním plnotučným, nejlépe čerstvým). Pokud bys měla pocit, že potřebuje rituál kojení, pak jedině naučit na lahev (s jakýmkoli mlékem) a dát mu to v náruči :mavam:

Rive
Ukecaná baba ;) 1781 příspěvků 08.04.19 09:31

Zkus treba oriskove a podobne mleka, ale nejlepe, kdyz si je udelas doma.
Treba mak ma hodne vapniku.
My pak z toho delali ruzne koktejly ovocne.

dickys
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 1 inzerát 08.04.19 09:55

Mně se dcera odstavila sama ve 14m a UM nechtěla, nicméně denně měla jogurt a mléčnou kaši. Začala jsem ji pak kupovat mlíčko s kaší, to taky vzala na milost, ale je to docela drahá záležitost, to dostávala tak 2 měsíce a už ji to taky přestávalo chutnat, takže byla pak úplně bez mlíka.

Mirinda27
Závislačka 2979 příspěvků 08.04.19 09:55

Jogurty,kefiry miluje. Kaši dostává každý vecer normálně a pak jeste dokojuju. Jedna poradkyně se do me pustila,ze za každou cenu musí mít UM. Takže jsem z toho jelen

beruska9
Extra třída :D 11081 příspěvků 08.04.19 09:57

Hrnek plnotucneho mleka. Usinat s lahvi je blbe, kazi to zuby. Uspavat holt budes muset jinak, my misto kojeni cetli po odstaveni.

beruska9
Extra třída :D 11081 příspěvků 08.04.19 09:58
@Mirinda27 píše:
Jogurty,kefiry miluje. Kaši dostává každý vecer normálně a pak jeste dokojuju. Jedna poradkyně se do me pustila,ze za každou cenu musí mít UM. Takže jsem z toho jelen

Mezi rokem a dvema je to takova seda zona co jsem zjistila, do roka urcite UM, od dvou klidne kravske, a mezitim se ta doporuceni ruzni…tak si vyber ;)

unuděná
Kelišová 7350 příspěvků 08.04.19 09:58
@Mirinda27 píše:
Jogurty,kefiry miluje. Kaši dostává každý vecer normálně a pak jeste dokojuju. Jedna poradkyně se do me pustila,ze za každou cenu musí mít UM. Takže jsem z toho jelen

Ale houby ;) My z kojení v roce s dcerou přešly na kravské mléko, jelikož UM nechtěla, a nebyl problém :nevim: Pila maximálně ten hrneček denně, jinak jogurt, kaše (z normálního mléka) a rozhodně nestrádala. Pokud máš obavy o výživu, tak z UM můžeš dělat kaše, ale učit roční dítě na UM z lahve je podle mě nesmysl.

Mirinda27
Závislačka 2979 příspěvků 08.04.19 10:02

@unuděná tak je to poradkyně od Nutrilonu,tak asi proto to ,,vtirani,,UM

pocker
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 08.04.19 10:04

Taky kojím a chci odstavit, ale odmítá UM a lékařka řekla, že když odstavím, musí mít UM. že jíst sýry a jogurty , tvarohy je málo. V mléku je živin v podstatě více,.

unuděná
Kelišová 7350 příspěvků 08.04.19 10:08

@Mirinda27 No a jsme doma ;)
@pocker Pokud dítě nomálně zdravě a vyváženě jí, tak v roce už UM skutečně nepotřebuje. Navíc množství živin v MM po půl roce taky značně klesá, protože se přizpůsobuje potřebám dítěte. A pokud dítě jí normální stravu, tak rozhodně nepotřebuje tučné mléko plné bílkovin a vitamínů, které má po narození :mavam:

09Veronika09
Kecalka 333 příspěvků 08.04.19 10:09

Já jsem dávala přesnídávku a malá spala celou noc :-)

Mirinda27
Závislačka 2979 příspěvků 08.04.19 10:22

Dekuju moc za názory a rady. UM dávat nebudu. Pojede se kaše,max.plnotucny mliko

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama