Co říct dítěti o smrti babičky

Anonymní
9.7.20 08:31

Co říct dítěti o smrti babičky

Zemřela nám milovaná babička, moje matka. Vídaly jsme se skoro každý den. Dcera má sedm let a já nevím, jak jí to říct. Zlomí jí to srdce. Když jí byly čtyři roky, zemřel její tatínek, můj manžel- s tím se nejde smířit nikdy. A teď další tragédie. Dcera je navíc dost velká cíťa.
Co byste na mém místě řekly? Děkuju za radu, nebo názor.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3595
9.7.20 08:35

Řekla bych ji to samé, co o tatínkovi, že jsou spolu :srdce:.. upřímnou soustrast :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
9.7.20 08:37

Že je ti to moc líto, ale že babička umřela. Tam nic nevymyslis.. Nevím, jak jsi s ní mluvila o smrti tatínka, třeba říct, že jsou teď spolu a že na ně pořád budete myslet a tak budou pořád trochu s vámi. Zkus pohledat na netu, četla jsem o paní, která se smrtí a vysvětlování dětem zabývá, nevzpomenu si na jméno..
Upřímnou soustrast :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15200
9.7.20 08:38

Pravdu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
620
9.7.20 08:39

Je mi to líto, ale řekla bych pravdu, babička zemřela. Je to koloběh života, ona bude truchlit, ale pak bude na babičku vzpomínat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
9.7.20 08:41

Pravdu.
Upřímnou soustrast

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15559
9.7.20 08:42

Řekla bych jí totéž, co jí říkáš o tatínkovi - určitě spolu o něm mluvíte… celá situace, i když je moc smutná, je tímhle vlastně trochu jednodušší, protože to pro ni nebude první setkání se smrtí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1465
9.7.20 08:43

Uprimnou soustrast. Nevim, jestli se da sehnat v CR, bydlim v Anglii, ale kdyz jsme tu meli umrti v rodine, dostala jsem pro svoji malou dceru knizku A ladder to the stars ( Zebrik ke hvezdam),a je to pribeh pro deti, jak umrela babicka. Snad to nebude znit blbe, ale je to moc hezky napsany.Ja Treba je neco podobneho v CR a snad to pomuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13648
9.7.20 08:48

To mě moc mrzí - dceři musíš říct pravdu, včetně vlastní bolesti. Nedá se tomu vyhnout, pokud budete něco předstírat, nepodaří se jí pořádně odtruchlit a hrozí tam úzkostné a depresivní obtíže. To že to opláče, odvzteká a budete o tom mlvuit a budete se vzájemně utěšovat sice bude bolet, ale je to nejlepší, co pro sebe obě můžete udělat.

Cesta domů k tomu má spoustu skvělých knížek - čtěte je spolu, podstatné je nad tím společně mluvit a případně i plakat.

Tohle je přímo o vnučce a babičce

https://www.cestadomu.cz/…rt-jako-duha

A tohle je o smrti jako takové
https://www.cestadomu.cz/…rti-smrtouci

Případně se podívej ve vašem kraji, kdo nabízí mobilní hospice, mívají i poradenství pro pozůstalé - což je právě to, co by se ti teď dost hodilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18425
9.7.20 08:49

Když dinosaurům někdo umře- moc hezky napsána knížka, která dětem přibližuje tema smrti, doporucuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9312
9.7.20 09:30

Upřímnou soustrast :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
Pravdu, nějaké lhaní stejně nepomůže. V případ, že máš pocit, že se s tím bude těžko smiřovat, můžeš se poradit s dětským psychologem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6298
9.7.20 23:31

Upřímnou soustrast :hug:
před 3 lety nám náhle zemřel tchán, dceři tenkrát byly 3 roky. Řekli jsme jí pravdu, že dědeček zemřel, byl moc nemocný, ale že je na obláčku a dává na nás pozor. Nyní na Vánoce zemřela moje babička, opět sme řekli pravdu, babička byla moc nemocná. Dcera mi na to odpověděla, že je s dědečkem na obláčku a taky na nás bude dávat pozor. Řekněte dceři pravdu, je důležité, aby se s tím vyrovnala, truchlila…
jinak ani na jeden pohřeb jsme dceru nebrali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama