Jak často jsou vaše děti na mobilu?

Anonymní
4.7.20 07:36

Jak často jsou vaše děti na mobilu?

Ahoj všichni. Chtěla bych se zeptat jak dlouho jsou vaše děti na mobilu? Dovolili byste jim dokonce být celý den na mobilu? Nebo max pár hodin a pak dělat něco jiného? Můj syn může být na mobilu klidně celý den v kuse ale vy byste to asi nepovili? :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30509
4.7.20 07:41

Ne, mají limit. Mobily jsou na veřejném viditelném místě doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5133
4.7.20 07:46

Moje dcera mobil zatím nemá, jen tablet a naštěstí ani nemá potřebu být na něm pořád, nebo dokonce celý den.. Takže nemusím zatím nic omezovat a zakazovat, pokud bych měla dítě které nemá jiné zájmy než mobil, tak bych to určitě nedovolila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8594
4.7.20 07:46

Tak ono záleží na věku dětí, nemyslíš? Jinak je to s osmiletým a jinak se sedmnáctiletým.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3893
4.7.20 07:47

Nedovolila. Jak vidím že tam sedí hodinku už jim řeknu at jdou ven, snažím se jím něco vymyslet. Když je venku škaredě, že fakt prší celý den, tak myslím že dvě tři hodky na mobilu je až až. Raději zahrajeme i společenskou hru, karty, případně koukneme společně na film, nějakou knižku mohou číst…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49525
4.7.20 07:54

Nase taky maji limit a mame dohodu, ze se zeptaji, jestli smi mobil. Vetsinou litaji porad venku. Kdyz jdou sami na hriste nebo na kolo, tak si ho berou. To vetsinou volaji, jestli muzou zustat dyl nebo musi uz domu. Maji pausal za 50,– mesicne. Maji limit, ze kolik smi provolat nebo projet dat. Tatkovi chodi sms, ktere cislo a kolik spotrebovalo. Akorat na moje a tatkovo cislo smi volat neomezene. Vzpomenou si vecer, az jsou v pyzamu v posteli. My ted chodime domu opet za tmy a rovnou sprcha, pyzamo. Jsme cele dny od snidane na zahrade, v bazenu, chodi jim kamaradi nebo leti na hriste. Domu je stahnu pouze v poledne po obede na 2h., at nejsou na slunku. Na tel. nemaji moc cas.

Příspěvek upraven 04.07.20 v 07:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43966
4.7.20 07:55

Klukovi je 9 a běžně limit na mobilu nemá. Dávám ho jako trest na některé hry, když nesplní zadanou práci. Ale ještě se.mi nestalo, aby na něm strávil celý den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11081
4.7.20 07:55
@Anonymní píše:
Ahoj všichni. Chtěla bych se zeptat jak dlouho jsou vaše děti na mobilu? Dovolili byste jim dokonce být celý den na mobilu? Nebo max pár hodin a pak dělat něco jiného? Můj syn může být na mobilu klidně celý den v kuse ale vy byste to asi nepovili? :)

A k cemu ti je, jak to maji jinde? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49525
4.7.20 07:59

Moje decka ani nepotrebuji youtube, fb atd. To nemaji. Maji messenger, at nam muzou napsat, kdyz potrebuji nebo prarodicum, tetam, maji nejakou skupinu, kde se schazi jejich tridy. Kdyz prijdou dceram kamaradky, tak ty u nas zavadi to youtube a ruzna videa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21865
4.7.20 08:10

Syn 8. Letos se to zlomilo a klidně by u mobilu cely den stravil. Takze reguluju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
369
4.7.20 08:17

Maximalne hodku denne, maximalne pul hod vkuse. Mhourim oci a povoluju vic, kdyz hledaji napady na vytvarku a tvoreni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1682
4.7.20 08:39

Jen bych ráda řekla, že mě baví, když např. ve výměně zakáže náhradní matka dětem mobil, ale a) nenajde jim žádnou náhradní aktivitu b) sama, pokud neuklízí, nevaří nebo nekouří, sedí u bedny x hodin.
Zažila jsem to i v rodině (vyčítání dítěte, že sedí celý den u PC, ale dítě nemělo jinak co dělat - např výlety a podobně, a rodič seděl celý den u TV).
Takže není to ani tolik o zákazu, ale o tom motivovat děti (už od mala), aby je prostě bavily i jiné věci než mobil. Pak ho odloží rády samy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15559
4.7.20 08:42
@Anonymní píše:
Ahoj všichni. Chtěla bych se zeptat jak dlouho jsou vaše děti na mobilu? Dovolili byste jim dokonce být celý den na mobilu? Nebo max pár hodin a pak dělat něco jiného? Můj syn může být na mobilu klidně celý den v kuse ale vy byste to asi nepovili? :)

Nedovolila.

Ovšem je mi naprosto jasné, že kdybych celý den nebyla doma a ony neměly žádný program, byly by toho (a s nadšením) schopny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13980
4.7.20 08:59

Samozřejmě regulace.
Maji možnost být ráno, protože vstávají hodně brzo a pak večer, kdy chodí už sousedovic malé děti spát, tak aby bylo u nás ticho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12651
4.7.20 09:06

Cely den? Dovedes si to predstavit u dospeleho, natoz u ditete? To vazne ne. A obzvlast ne ted o prazdninach, kdyz je pekne. Syn 8 let je aktualne 14 dni na chalupe a telefon si s sebou ani nebral. Ve skolnim tydnu chodi ze skoly v 15 a ma 3× tydne trenink, takze ani neni moc casu na tyhle kraviny. Limit na tabletu/telefonu ma 1,5hodiny denne a malokdy ho prekroci (ne proto, ze by nechtel, spis proste ma spoustu jineho vyzuti). Vice povoluji jen pri nemoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama