Umíněné dítě

Anonymní
3.7.20 22:20

Umíněné dítě

Ahoj, potřebovala bych poradit. Naše dítko má 3 roky a je to s ním poslední dobou zážitek. Je strašně umíněný. Nejvíc teda poslední dobou na hřištích a s jinými dětmi. Když se nehraje dle jeho představ, řev. Když ho jiné dítě předběhne, tak zase řve, protože nad ním někdo vyhrál. Musí se dělat a hrát jen to, co chce on, jinak tropí scény a mě už to opravdu přestalo bavit. S manželem jsme rodiče, kteří se snaží vysvětlovat a vysvětlovat. Dokonce už jsme šli i z hřiště domů, když se malej neumí chovat. Poslední dobou začal zkoušet i to, že nechce spát jinde než doma, takže z našeho prodlouženého víkendu byl horor, protože v noci neustále řval, že chce spinkat doma.
Celkově poslední dobou pořád řve, když se na něj někdo blbě koukne nebo když do něj někdo trochu šťouchne.
Já už jsem z něj vyřízená. Pořadí mi někdo, co s ním?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9419
3.7.20 22:24

:hug: Obdobicko… Casem odejde a prijde jine :mrgreen:, ono to tak s detmi bohuzel je. Mam taky triletacku a umi byt dost vyzivna, ale jak je to treti dite… :nevim: :mrgreen:.

Příspěvek upraven 03.07.20 v 22:24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12912
3.7.20 22:24

Njn obdobi vzdoru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1084
3.7.20 22:28

Úplně normální chování(bohužel)… Ono to zas prejde a přijde jiné a možná na tohle období budeš ještě s láskou vzpomínat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
638
3.7.20 22:29

Řeknu ti na to jediné - všem předchozím obdobím se směju a říkám si, jaká to byla pohodička, když vidím ty současné. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.20 22:34

Děkuji za uklidnění. Holky a jak to řešit ve školce, když tam to dítě nechce, že do něj někdo vrazil nebo tam pořád brečí, když třeba trochu upadne a hned chce domů, nenechá si nic vysvětlit a už všechno vzdá? Málo se zapojuje do her s dětmi s jakoby se jich bojí?
A to od malá chodíme mezi děti, učíme ho se dělit apod.

• Nahlásit
  • Citovat
12912
3.7.20 22:36

U Nevychovi jsem videla nejake webinare, jak tohle obdobi prezit. Ale osobni zkusenost slkonkretne s temihle webinari nemam. My praktikujeme neco mezi Nevychovou, Naomi Aldor, Respektovat a byt respektovan, vojenskym drilem a spartanskou vychovou. :jazyk: Bohuzel i na Estvilla doslo. Byl tenkrat hodne popularni. Jeste jsem cetla kdysi nejakou knizku o noseni a pralese, Kazde dite umi spat, Nezna naruc rodicu… Nebo takhle nejak se to jmenovalo. :mrgreen:
Ze soucasne popularni literatury mi chybi kniha o vychove chlapcu a pak neco o komunikaci s detmi. Ma je sestra, tak cekam az to doctr. Ona ma mladsi deti a lepsi pristup k soucasnym vychovnym trendum. Ja uz jsem stara skola, memu diteti je 10. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12912
3.7.20 22:39
@Anonymní píše:
Děkuji za uklidnění. Holky a jak to řešit ve školce, když tam to dítě nechce, že do něj někdo vrazil nebo tam pořád brečí, když třeba trochu upadne a hned chce domů, nenechá si nic vysvětlit a už všechno vzdá? Málo se zapojuje do her s dětmi s jakoby se jich bojí?
A to od malá chodíme mezi děti, učíme ho se dělit apod.

Deti se do 3 let nesocializuji. Na piskovisti si budou hrabat svoji hromadku a nikoho k ni nepusti. Ostatni deti nepotrebuji a nevedi, jak si s nimi hrat.
Pak teprve prijde zlom.

Nechci ti nejak zasadne radit, ale chtelo by to nejakou literaturu o vyvojive psychologii. :kytka:
Nazev neporadim, taham rozumy z kamosky, ktera pracuje v detskem hlidacim centru a ma na tohle kurzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22727
3.7.20 22:49
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych poradit. Naše dítko má 3 roky a je to s ním poslední dobou zážitek. Je strašně umíněný. Nejvíc teda poslední dobou na hřištích a s jinými dětmi. Když se nehraje dle jeho představ, řev. Když ho jiné dítě předběhne, tak zase řve, protože nad ním někdo vyhrál. Musí se dělat a hrát jen to, co chce on, jinak tropí scény a mě už to opravdu přestalo bavit. S manželem jsme rodiče, kteří se snaží vysvětlovat a vysvětlovat. Dokonce už jsme šli i z hřiště domů, když se malej neumí chovat. Poslední dobou začal zkoušet i to, že nechce spát jinde než doma, takže z našeho prodlouženého víkendu byl horor, protože v noci neustále řval, že chce spinkat doma.
Celkově poslední dobou pořád řve, když se na něj někdo blbě koukne nebo když do něj někdo trochu šťouchne.

Méně vysvětlujte a vysvětlujte, více uplatńujte svou autoritu. Jak se moc mluví, děti mají pocit, že je prosto pro diskuzi, a zkouší vaše hranice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
3.7.20 22:53

Bez urážky ale „období vzdoru“ je výmysl dospělých. Můžete zkusit výchovu „nevýchovou“. Nám to funguje parádně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12912
3.7.20 22:55

Jo jeste jsem si vzpomněla mnela na rady psycholozky, kde jsme byli ve 4 letech syna - kratke vety, pevne stanoveni hranic, jednotnost ve vychove :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2646
3.7.20 22:55
@hanka.br. píše:
Méně vysvětlujte a vysvětlujte, více uplatńujte svou autoritu. Jak se moc mluví, děti mají pocit, že je prosto pro diskuzi, a zkouší vaše hranice.

„Mami proč?“

“ Protože jsem to řekla. "

:mrgreen: Jo někdy nejúčinnější odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6763
3.7.20 23:05
@Anonymní píše:

No jestli děláte to, co chce on, aby nebyla scéna, tak se ty scény budou zhoršovat.
Absence hranic způsobuje nejistotu a nejistota řev.

Jinak přehnané vysvětlování nedoporučuje ani guru svobodné výchovy.
Ocaď pocaď. Jsou situace, kdy je potřeba jasný pokyn z pozice rodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13645
3.7.20 23:15

Vysvětlovat dítěti v emoci je naprosto zbytečná činost. prostě je zaplavené neurochemií spojenou s těmi emocemi a nic jiného nevnímá.

Vysvětlovat tříletému cokoliv, co nejde shrnout do pěti holých vět je taky prakticky zbytečná činnost - téměř jistě prost ěnemá dostatečně dozrálý mozek, aby to vstřebal, takže to poslouchá, odsouhlasí a zcela logicky zapomene, protože se to prostě nemá jak zapracovat do jeho struktur porozumění světu.

Stejně tak předpokládat, že tříleté dítě je schopné takové kontroly že když něco třeba doma pochopí, tak si na to při emoci vzpomene a najedou to zvládne aplikovat.

To není ponižování dítěte a nebo přehnaně autoritativní přístup - to je respektování jeho možnostní a nevyžadování toho, aby dělal věci mimo svoje možnosti a pak se frustrovat tím, že to nezvládá.

To co potřebuješ je především mu zamezit to, aby scénami dosáhl svého. Zjevně se to naučil a teď to používá. to není vada charakteru, nebo zdeděná vlastnost, které se nejde zbavit - to je vcelku logická reakce na to, co se naučil během období vzdoru.
A ty to potřebuješ velmi rychle odbourat, jinak to bude čím dál tím horší.

Ve třech letech ještě budou fungovat metody při výcviku štěněte - tedy odměńovat žádoucí chování, nežádoucí chování ignorovat a nechat vyhasnou. protože pokud nežádoucímu chování budeš věnovat nadměrnou pozornost, bude toto chování předvádět, aby se mu alespoń dostalo té pozornosti.

zároveń se musí učit že na světě není sám a svět se netočí kolem něho, postupně respektovat i potřeby ostatních a zvládat frustraci jinak, než scénou.

jeslti chceš nějakou inspiraci, tak mrkni sem https://www.kosmas.cz/…uji-hranice/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13645
3.7.20 23:19
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu