Reklama

Co s agresivním psem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 17:08
Co s agresivním psem?

Ahoj,

máme rodinného známého, kterému zůstal doma celkem velký pes. Psa si pořídila manželka s dětmi, ale rozvedli se a děti se mu odstěhovali, všichni do paneláku a pes zůstal otci.

Pán už je také starý a starat se o něj plnohodnotně nemůže, nehledě na to, že již několi let pes zavřený v kotci a není možné ho ani pustit, protože může být agresivní. Nelze ani naočkovat, protže v němu ani veterinář nemůže…

Je nějaká možnost co se psem udělat? Např. útulek, ale to potom netuším, jak by se tam pes odvezl apod. Nebo až rodina přemýšlí nad utracením, pes z toho života bohužel již nějakou dobu také nic nemá, tak by to bylo i pro něj zřejmě lepší… :,( ale jak se např. řeší toto, když k němu ani ten veterinář nevkročí, protože by ho zřejmě zabil…

Pes je nyní i v takových podmínkách, kdy bych se možná i bála tam někoho cizího pustit, aby z toho pán nemohl mít nějaký problém..

Je mi jich opravdu líto a ráda bych nějak pomohla, alespoň informacemi :,(

Prosím o zachování anonymu nebo raději smazání tématu.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Jar Jar
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 14.02.17 17:13

Nejbližší myslivec jistě problém vyřeší, když se k psovi nemůže přiblížit už ani veterinář s injekcí…

moje prdelky
Závislačka 3607 příspěvků 14.02.17 17:16

Jak je pes starý? Zkus ho nabídnout policajtům, bachařům, vojákům, měli by mít odborníky, kteří by si s ním měli poradit a tak by se ještě dal zachránit.

Helileli
Závislačka 2748 příspěvků 14.02.17 17:20

Psovi uspávací pilulek do žrádla, nějakou dobrou paštiku, veterinář odhadne váhu. No a pak už dle toho, co se psem chcete udělat.
Nicméně lidí, kteří tohle udělají se psem, by zasloužili pazoury zprerazet, chudák pes, on má ten život taky jen jeden a takhle mu ho zku*rvit…

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 14.02.17 17:20

A co toto zkusit?

https://www.novinky.cz/…pokouse.html

Myslim ze psycholog si poradi s kazdym psem. Napsat dotaz mu a videlo by se :kytka:

Ester13
Kelišová 5674 příspěvků 14.02.17 17:21
@Helileli píše:
Psovi uspávací pilulek do žrádla, nějakou dobrou paštiku, veterinář odhadne váhu. No a pak už dle toho, co se psem chcete udělat.
Nicméně lidí, kteří tohle udělají se psem, by zasloužili pazoury zprerazet, chudák pes, on má ten život taky jen jeden a takhle mu ho zku*rvit…

Přesně tak :( Chudák pes. Veterinář ale nesmí zabít zdravého psa.

moje prdelky
Závislačka 3607 příspěvků 14.02.17 17:22

@Kralikcek proboha jen ne Desenského, je to totální idiot.

Jar Jar
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 14.02.17 17:23
@Ester13 píše:
Přesně tak :( Chudák pes. Veterinář ale nesmí zabít zdravého psa.

Myslivec může.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 14.02.17 17:24
@moje prdelky píše:
@Kralikcek proboha jen ne Desenského, je to totální idiot.

Tak jako napad, aby pes se pokusil dozit treba lepsi zivot, nez jen uspat, ci zastrelit, si myslim, ze on je dobra volba :kytka:.
A jak je pes stary?

Uživatel je onlineMalaga
Generální žvanilka 24272 příspěvků 14.02.17 17:26
@moje prdelky píše:
@Kralikcek proboha jen ne Desenského, je to totální idiot.

ale psy má vychované ne?

Stevia
Závislačka 3562 příspěvků 14.02.17 17:26

Já tomu nerozumím… Píšeš, že může být agresivní…
Tak je, nebo není agresivni? Kdo mu dává nažrat, čistou vodu, na toho je agresivní nebo ne?
Kdo mu čistí kotec, když je tam pes bez výběhu?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 17:28

Nevím přesně, ale bude kolem 15-ti let. Mě i pánovi se uspání také příčí, ale když se zamýšlíme, co to má ten pes za život, nehledě na to, že co kdyby třeba nějak i utekl, tak by se mohlo stát něco docela závažného. :(

KimL
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 14.02.17 17:33

@Stevia Bojím se, že nikdo, když zakladatelka píše, že tam nechce nikoho pustit, aby pán neměl problémy. Jaký byl, než se odstěhovaly děti?

Pety2
Ukecaná baba ;) 2361 příspěvků 14.02.17 17:33

@Jar Jar
Ne nemůže, dle zákona na ochranu zvířat proti týrání smí myslivecká sráž (ozor, nikoliv jakýkoliv myslivec) zastřelit psa pokud je NARÁZ splněno několik podmínek - v okamžiku zastřelení lovil zvěř od určité vzdálenosti od nejbližšího obydlí a bez vlivu majitele. Nikdy jindy jej zastřelit nesmí. Takže asi tolik k těmto radám.

Na druhou stranu veterinář může provést eutanázii u takovéhoto psa, pokdu je důvodem, že může být svému okolí nebezpečný a to i za předpokladu, že je klinicky zdravý. Jsem veterinární lékař.

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 14.02.17 17:34
@Jar Jar píše:
Myslivec může.

To nevím tedy, zákon na ochranu zvířat proti týrání a příslušné vyhlášky dost podrobně a přísně vymezují, kdo, jak a proč a jaké zvíře může usmrtit. Kde se píše, že myslivec jen tak na žádost majitele může zastřelit psa? 8o

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Reklama