Reklama

Nemám ráda svého psa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 22:04
Nemám ráda svého psa

Prosím anonymě, stydím se za to.
Holky, potřebuju vaši radu, už nevím co mám dělat. Pořídila jsem k nám do tříčlenné rodiny do bytu dvouletou fenu, která byla nalezená a měla jít do útulku. Je to pouliční směska. Takový typický oříšek. Vzhledově je krásná, ale už to s ní fakt psychicky nezvládám. Dá se říct, že je hodná, doma poslouchá, nepočurává se, za žádných okolností by nikdy nedokázala kousnout ani to neumí. Ale je to prostě vyčůraná ku.da. Naprosto mě vytáčí, pořád štěká, když zazvoní zvonek je k nezadržení, štěká jak blázen, když jsme na procházce štěká na každého kdo kolem nás projde, je hrozně divoká. Pošlu ji doma na místo a ona tam jde, ale v okamžiku co na ni přestanu soustředit pozornost se proplíží zpět na gauč. Mám pocit, že se mi vysmívá, je tak strašně moc vychcaná a to její štěkání prostě nedávám, nejradši bych do ní už kopla…samozřejmě to nedělám ale hrozně mi vadí, že ten pes ve mě vzbuzuje takovéto negativní pocity, já se snažím žít pozitivně a v lásce, ale ona mě to hrozně shazuje, chytám na ni nervy. Vadí mi její povaha. Je strasně divoká, oštěkaná, vyčuraná, vždycky si nakonec udělá po svém. :pocitac: Nejradši bych se jí zbavila a pořídila si jiného psa, hrozně se mi líbí buldoček a i to mi vadí, že toužím po jiném psovi. Prosím vás poradte mi jak se mám k této situaci postavit, chci to vyřešit v lásce a pro dobro všech, hlavně at mě tak hrozně nevytáčí, nevím kde se to ve mě bere… :nevim: Jak mám postupovat? :( Díky za odpovědi

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 13.02.17 22:08

Zapracovat na výchově :nevim:

pikola
Neúnavná pisatelka 18943 příspěvků 13.02.17 22:10

Ma hodne pohybu?

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 22:12

Mě takto teď vytáčí moje fena a to ji jindy mám ráda, ale teď hárá a nehorázně! Prudí :D
Když jsem si ji pořídila jako roční, tak jsem pak týden bulela, jak je to nefér vůči současnému psovi :D Taky je to takovej štěkavej rapl. Jindy je zase děsně vychcanej druhej pes a vůbec ho nemám ráda. Chce to čas a trochu nadhled, časem zjistíš, že toho psa máš ráda, to prostě nemusí přijít hned. V nejhorší chvíli naštvání ji zvednu a dám na zadek, ona to necítí a já se vyvztekám :D Nebiju ji moc, spíše takové plácání, jen v hlavě si simuluju, že ji trestám :DD Ona mi u toho spokojeně líže xicht.
Až se pak něco tomu pesanovi má stát, tak zjistíš, že řveš strachy jak nezavřená i když bys to jinak nejraději utopila.

truhlaspokladem
Povídálka 28 příspěvků 13.02.17 22:12

Ahoj. Kde bydliš? To bude chtít pomoc od zkušeného.

Fjodorka
Extra třída :D 11209 příspěvků 13.02.17 22:22

Ta čuba nemůže za to, že je nevychovaná a asi i znuděná.

Po deseti letech s mým předchozím psem, který byl úžasný, dokonalý a skvělý, jsme si pořídili štěně toho samého plemene, příbuzného. Štěně mi bohužel nesedlo, prvního půl roku mi přišlo, jako by šlo jen o nějakého psa na hlídání a když mi to v hlavě seplo, měla jsem doma pubertálního výrostka. Také jsem ho neměla ráda, není tak chytrý, je jen hezčí, prostě takový Ken, tupý hezounek :lol: (zrovna teď se tu zubama drží za ocas a točí se dokola :roll: )
Jediné řešení je začít se psem pracovat. Pes začne fungovat lépe, majitel si k němu vybuduje vztah. Pomáhá cvičení pomocí pozitivní motivace, klikr a shaping, kdy si majitel může zjistit, jak je jeho pes vnímavý a super.
Tenhle víkend jsme byli na cvičáku zkusit dogracing a zase nás to někam ve vztahu posunulo, byl vážně dobrý!

Chce to prostě se psem pracovat. Jeho chování se zlepší a vztah prohloubí.

Příspěvek upraven 14.02.17 v 07:32

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 13.02.17 22:33

Chce to se psem pracovat. Zlepšit výchovu :) možná víc pohybu :nevim:

Heivka
Závislačka 2963 příspěvků 13.02.17 22:43

Běžte na cvičák, přečtěte si něco o výchově psa, dobrý je Cesar Millan - určitě jedna kniha je přeložená do češtiny a hlavně jí zaměstnejte hlavu, učte jí triky, hrajte s ní „inteligenční“ hry a hlavně mějte trpělivost, dvouletý pes má nějakou historii, pokud byl opuštěn, asi ne moc ideální - nejspíš nepoznala konzistentní výchovu, neměla hranice, tak testuje podobně jako malé dítě, kam až může zajít.
Ona se vám nevysmívá, je pes a ne člověk, ona jen bude opakovat chování, které se jí vyplácí nemá zlé úmysly, to je čistě lidské teritorium. A hlavně si pamatujte, přísloví „Starého psa novým kouskům nenaučíš.“ je o lidech, ne o psech. Jen u staršího psa trvá déle než změní návyky.
V základě platí rovnice, že když se psovi 1000× vyplatilo nežádoucí chování, třeba loudění u stolu, tak aby přestal musí se mu to v řadě 1500× nevyplatit, než sníží počet pokusů. A 2000× než přestane. (Čísla jsou jenom pro představu, někteří psi jsou velmi vytrvalí, jiní pochopí po pár opakovních.) Držím palce, ať se co nejrychleji sehrajete :srdce:

Enmamma
Závislačka 2783 příspěvků 13.02.17 22:56

Problém není ve feně ale v tobě. Vzala sis pouliční zvíře, divoké, necvičené a čekáš, že bude poslušné a krotké a vztekáš se, že se divoké zvíře nechová krotce. Přecenila jsi své síly a teď se zlobíš, bohužel ne na sebe ale na chudáka zvíře.

Lucy 21
Ukecaná baba ;) 1675 příspěvků 13.02.17 23:24

Kvuli tomuto jsem si nevzala psa z utulku, proste vim, ze bych casem touzila po psovi, ktery se mi libi jak to mate vy, mozna i to je duvod Vasi averze vuci ni, touzite po buldockovi, bohuzel fena za to nemuze, neni vychovana, socializovana, zacnete jak se stenetem, vse pomalu od znova a hlavne v klidu.

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 14.02.17 00:01

Vyčůraná co? Slovník hodný dámy opravdu :zed: psi prostě štěkají. Pokud opakovaně dělá to co nesmí poraď se s odborníkem, choď s ní na cvičák. Navíc je to odrostlejší pes ne štěně a prostě zřejmě neměla pořádnou výchovu což není chyba její, ale předchozích majitelů. To zvíře za to nemůže a je to na tobě jak moc jsi ochotná se věnovat tomu, aby tu výchovu i teď později měla a nedělala to co dělat nemá. A co se buldočka týče měli jsme fenečku přes 12let. Uštěkaná jak hrom, někdo jen zaklepal a jí málem vypadli oči z důlku jak ňafala na celý barák a to věděla, že nesmí a nepomohlo prostě nic, kolikrát i vystartovala když se jí někdo omylem ochomýtl u pelechu, třeba zvedal něco ze země a ona si v něm třeba žvýkačka kost, ségra tenkrát byla mimčo a lezla po čtyřech a když přilezla k ní a chtěla pohladit tak po ní vystartovala a jednou myslím dokonce i cvakla zubama do ruky. Byla sice jinak hodná, ale někdy nevyzpytatelná a uštěkaná až běda

Trojlístek
Závislačka 3533 příspěvků 14.02.17 01:45

Nemyslím, že buldoček by pro tebe byl vysvobození. Je to pes, se kterým se musí pracovat. Ostatně jako s každým psem.

Osobně raději ořecha, než uchrochtaný válec. Nemám nic proti buldokům, jen chci aby jsi viděla jak hnusně to
vyzní, když se to hnusně napíše.

Taky máme fenu ořecha. Brali jsme ji z útulku, ne po úplně zralé úvaze. Už jí budeme mít cca 10 let, co ta se nadělala kravin. Řekla bych, že čím je starší, tím je víc v klidu. A přestože se chováním podobá té vaší, tak cestu jsem se k ní snažila najít od začátku. Ty té tvoji moc lásky nenabizis a ona to cítí.

U nás je pro ní alfa manžel, ale více poslouchá mě, poněvadž jsem se jí snažila v rámci možností vychovat. Taky si občas postesknu po jiném psikovi, ale zas vím, že je zlatá, že to co se naučila a umí ona, by mnoho psů nezvládlo. A hlavně zapadla do rodiny.

A taky vím, že až odejde z tohoto světa, tak nám bude hodně chybět a už teď vzpomínáme se smichem na to co se jí povedlo. Ne na to co podělala.

Když jsi ji brala k vám, tak jsi měla ty nejlepší úmysly, tak si na ně vzpomeň, z toho jak jí popisujes, tak se mi nejeví, že je to hloupá fena.

Mousou
Kecalka 132 příspěvků 14.02.17 03:20

Věř mi, pokud nezvládáš tohoto pejska, tak budeš mít potíže i s buldočkem. Ono se neříká pro nic za nic, že je někdo zatvrzelá buldočí povaha. Mám jednoho doma (k tomu dva velký psy) a s buldíkem je daleko víc práce. Taky štěká, vynucuje si, leze do postele, nemá rád cizí psi (no, spíš se jim snaží dokázat, že on je ten king) a podobně. Od ostatních chovatelů (chodíme na výstavy) vím, že to je jejich povaha a jsou prostě tvrdohlavý. Vše je ale o výchově (chodíme se všema na cvičák a trénujeme je). Pokud je pes zavřený pořád doma, jen se jde občas vyvenčit, vybíjí si svůj temperament doma i za cenu zlobení.
Docela bych se ale zamyslela, jestli to nedělá, aby sis jí všimla. To se shoduje hodně odborníků na psi, že pokud se jim majitel málo věnuje, tak zlobí jen proto, aby si jich všiml. Berou to tak, že sice na ně křičí, ale mluví na ně a věnuje se jim. Pokud je z útulku, tak má buď špatné návyky nebo chce víc pozornosti.
Buď ráda, že ti neničí doma věci nebo všude nečúrá.

Aenne 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 04:25

Láska není podmínečná, ani k lidem, ani ked zvířatum, milovat nekoho s podminkam : když budeš takový a takový, tak te budu mít ráda, to není láska…pokud je ten pes z ulice, tak se naučil, jak nejlíp pŔežít a žije tak, jak umí…štekání je pre neho jako je pro vás mluvení, ale mužete ho výchovou naučit, aby štekal méne…adoptovaní psy jsou ti nejvdečnejší a nejlepší, já nikdy psa nekupovala, vždy jsem sebrala to, co sem našla vyhozené a opuštené na ulici…a taky mám fenu, která byla divoká, protože jí to tak ulice naučila a výhovou to postupne zvládame…vvválela se v každém hovne, zbírala a žrala odpadky, utíkala, neposlochala, ale za dva roky se sni stáva skvělý pes… nekupujte si buldočka, bude to to samí v modrém.

Aenne 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 04:29

A souhlasím s Trojlistkem a Mousou, Ŕekli to úplne pŔesne, zvíře je jako díte, vycíti, jestli ho máte ráda a ona to cíti, že ji moc ráda nemáte…chce to čas, trpelivost, výchovu a hodne lásky.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama