Co s sebou - Bulovka

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
mobo
6.9.10 21:34

Co s sebou ? - Bulovka

Dobrý večer,jsem prvorodička a chtěla jsem se zeptat co vše s sebou do porodnice jak pro mě , tak pro miminko.Abych toho neměla zbytečně moc nebo naopak aby mi nic nechybělo!Děkuji za informace.Přeji hezký večer.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
mobo
6.9.10 21:43

Co s sebou?

Budu rodit na Bulovce.

• Citovat
  • Nahlásit
5579
6.9.10 21:46

Je dobre se ptat v porodnici kam chces jit rodit.
Nekde ti daji treba kosili a meni ti ji jak casto potrebujes, nekde musis mit svoje.
Ja jsem k porodu potrebovala jen vodu na piti (byl tam i caj, ale ja ten nemocnicni fakt nemusim), papuce, porodnicky vlozky a sitovany kalhotky(oboji sezenes v lekarne nebo zdravotnickych potrebach), hygienicky potreby (hodi se, pokud se muzes uz na sale po porodu osprchovat), rucnik nebo osuska. Manzel k porodu taky neni k zahozeni :wink: :lol:
Plinky pro mimco mi dovezl manzel az pozdeji (u nas mi dali prvnich tusim 8 plinek, pak uz musis mit svoje), obleceni na mimco jsem mela taky nemocnicni, manzel mi dovezl nase az v den propusteni. Jinak navic (co nikde v seznamech vetsinou neni) jsem si brala takovy ty vlhceny prebalovaci ubrousky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mobo
6.9.10 21:50

Co s sebou ?

Děkuji.Jj,ty kalhotky už mám.
A co všechno za doklady ještě potřebuji?Rodný list,můj,tatínkův,těhu průkaz,OP a nevím jestli ještě něco? a na matriku asi až po narození.

• Citovat
  • Nahlásit
Ploxi
6.9.10 22:04

Ahoj, v porodnici by ti měli dát seznam, co budeš potřebovat, já ho dostala. Ale nebyl tam napsán nafukovací kruh !!!!!! Taková chyba :lol: Hned druhý den mi manžel pro něj jel domů, úžasná věc !!!! :-)

• Citovat
  • Nahlásit
14079
6.9.10 22:05

Po mě chtěli ještě oddací list. Pokud nejste manželé, tak ten papír o dohodě o výběru jména.
Jo a taky průkazku zdravotní pojišťovny (bez ní by mě asi nechali porodit na chodbě :lol: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18028
7.9.10 08:00
mobo píše:
Budu rodit na Bulovce.

Na Bulovce jsi dostala seznam věcí… je poměrně rozumný, řiď se podle něj.

Do zásoby si určitě přibal nějaké vložky, tam jsou na ně poměrně skoupí… ale to Ti může případně v lékárně někdo koupit a přivézt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13908
7.9.10 08:04

mobo seznam veci ti daji v poradne na Bulovce, jestli tam jeste nechodis, tak by si mela zacit od 36tt

Jinak k dispozici tam jsou nocni kosile pro maminku, takovy obyc latkovy zupan, prezit se to v tom da, je tam celkem horko, takze lepsi nez klasicky frote zupan. Vlozky do zacatku, urcite vzit jeste svoje. Pro miminko komplet obleceni, na pozadani daji ciste, pokud by treba se pokakalo nebo pocuralo skrz. Potom plenky jsou cca 6 kusu na den a pak musis mit vlastni. S nekterou sestrickou je mozne se domluvit, ze da i vic, ale urcite je lepsi se na to nespolehat a mit i svoje zasoby. Urcite vzit ubrousky na zadecek, ty k dispozici nejsou a pak je dobra i prebalovaci podlozka.
Jinak klasicky sebou pro sebe hygienicke potreby, osusku, pantofle, toaletni papir, doporucuju nejaky ten mekci, protoze po siti to byva dole dost citlive a tim tvrdym papirem to jeste drit neni nic moc. A pak nejake ty kalhotky, bud jednorazove, nebo ja mela bavlnene bombardaky, pro me to bylo pohodlnejsi, pri prvnim porodu jsem mela jednorazovky a mela sem z nich vyrazku :roll: Jo a kojici podprdu, pripadne i vlozky do podprdy.
A z dokladu jako vdana sem mela oddaci list, formular o vyberu jmena a pak obcanku, prukazku pojistovny a tehu prukaz.

Jinak opravdu seznam dostanes v poradne :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.9.10 09:08

Mobo - jestli nejste svoji tak na matriku kvůli příjmení a jménu dítěte už PŘED narozením!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mobo
7.9.10 09:14

Ještě nenavštěvuju,jsem ve 28tt.Děkuji za vyčerpávající informace :lol: a přeji hezký den.

• Citovat
  • Nahlásit
11502
7.9.10 09:25

Na tu matriku nemusíš před porodem, stačí až po, ale to v případě, že budeš chtít, aby se dítě jmenovalo po tobě, jinak kdybyste chtěli jméno po otci, tak na matriku před porodem, šlo by to i po, ale už by s tím bylo víc práce. Když jsem měla doklad o určení otcovství, tak už po mě rodný listy nechtěli. Jinak zdravotní průkaz, těhu průkaz (ten si nechávají, takže pokud budeš chtít na památku, tak okopčit), v případě manželů oddací list, jinak ten seznam ti v nemocnici dají, pak už si doplníš jen svoje potřebný věci, který v něm uvedený nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mobo
8.9.10 10:19

Jo, to jsem taky někde četla, že je to neocenitelná pomůcka:-)

• Citovat
  • Nahlásit
mobo
8.9.10 10:26

Díky !
Brát se budeme asi až příští rok,tak to musím stihnout než malá přijde na svět :huban: .
Já si právě už něco málo pokupuju,aby to pak nebylo veliký vydání najednou.A jsem prvorodička,takže chci mít vše připravené,nejlépe už teď :lol: .Postýlku už mám taky smontovanou přes měsíc :-).Nemůžu se malé dočkat:-),potřebuju všechno teď hned a přítel jen vzdychá,že času na nákup ještě dost:-).

Děkuji všem za informace !!!

• Citovat
  • Nahlásit
4
8.9.10 17:15

Ponožky

Někdo doporučuje i ponožky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18028
8.9.10 21:05
Hankula píše:
Někdo doporučuje i ponožky.

K těm patřím také :pankac: :pankac:

Jsem v listopadu myslela, že mi umrznou nohy pokaždé, když jsem k Marečkovi vstala… zimnice, jak se nalévala prsa, studená podlaha, stopadesáté vylezení z postele… bez tlustých ponožek ani ránu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat