Co s tím, když je někdo vůl?

18312
6.8.13 14:47

Co s tím, když je někdo vůl?

Dobré odpoledne - a předem se omlouvám lidem, které nechtěně vytočím… :oops:
V uplynulých dnech jsem byl nucený se v rámci pracovních povinností se stýkat s člověkem, jehož chování nevypadá moc inteligentně. Ne že by byl mentálně postižený, jen se mu v době dětství a dospívání rodiče moc nevěnovali (když to napíšu kulantně). Problém není v tom, že by mu chyběla vrozená inteligence. Spíš jde o to, že vyrůstal v atmosféře celkového opovržení lidmi, co používají zdravý selský rozum, nedej bože k tomu jsou ještě vzdělaní… :zed: No a on by podle mě vzdělavatelný i byl, ale má zřejmě pocit, že se svým současným chováním a uvažováním je celkem „cool“. No a už celkem dost lidí mu řeklo, aby s tím něco dělal - a jeho jediná reakce byla snůška sprostých nadávek.
Co s takovým člověkem, když se s ním musíte stýkat a přitom ho nesnášíte?

Příspěvek upraven 06.08.13 v 14:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24108
6.8.13 14:49

Juro asi nic. Můžeš s ním jednat svrchovaně, hnusně, ale on si to stejně neuvědomí a jak známo vůl zůstane volem. Jedině zabít :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
6.8.13 14:50

Joooo, tak na tohle asi rada nebude - snad jen se obrnit trpělivostí a nenechat se na.rat… Taky takové lidi miluju..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13741
6.8.13 14:52

Ja dala kvuli takove vypoved, protoze jak uz bylo receno, jedine zabit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
899
6.8.13 14:52

Přeju pevné nervy. Pokud není možné se mu vyhnout a práce vyžaduje setkání s ním, asi bych si rozmyslela, co si v práci může k němu dovolit a co by už mohlo zavánět průserem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
6.8.13 14:55

No abych svou info doplnil. On nepracuje u stejné firmy, je „odjinud“ a potkám ho jen občas. Není to zákazník, i když potkávám ho kvůli specifickým zakázkám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35641
6.8.13 14:55

Ty hele, ja vim, ze se to blbe ovlada, ale hlavni problem je v tom, ze ti leze na nervy. Protoze urcite mas jine hloupe kamarady, kteri te nestvou a mozna je mas i celkem rad.
Hele ja taky mam takovou znamou, blba jak tago, ale vsechny poucovala obzvlaste sebevedomym zpusobem. Kazdeho pulm roku jiny chlap, pokazde reditel zemekoule. Nesnasely jsme se vzajemne, bylo to znat. Pomohlo nekolik let ji nevidet. Pak jsem ji potkala, pochvalila ji mezitim narozene decko a ledy roztaly. Ted, kdyz posloucham jeji vylevy, tyk si furt rikam „ty jo, tak je ale vazne furt pitoma a uplne stejne naduta“, ale uz mi to nejak nevadi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14780
6.8.13 14:56

@Jura007 Nic nenaděláš. Omezit kontakt na nejnutnější, vynucené minimum a nepustit si vola k tělu.

Největší katastrofou je srážka s blbcem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
6.8.13 14:57

Já si vždycky opakovala, že mě za to dobře platí :oops: a pak se šla odreagovat nějakým (co nejagresivnějším) sportem.
Bohužel, práce bez blba asi moc není, hlavně, když nejsou jenom blbci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35641
6.8.13 14:57

Jinak jeste rada pro mirumilovnou komunikaci s blbymi lidmi - vyvaruj se vtipu a nadsazky, nepochopeni muze vest k hadce a nedorozumeni. Vsechno polopaticky s klidem vysvetluj, kdyz rekne nejakou hovadinu, tak se nesmej, ale v klidku mu to pekne vyloz jako ucitel ve skole. Pokud pouzijes ironii, hnedka to uved na pravou miru (samozrejme si nemyslim, ze to je tak…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
6.8.13 14:59

@Jura007
no tak bud rad, ze ho nemas pred sebou denne…
jinak zhluboka dychat a neresit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
6.8.13 14:59
@Jura007 píše:
No abych svou info doplnil. On nepracuje u stejné firmy, je „odjinud“ a potkám ho jen občas. Není to zákazník, i když potkávám ho kvůli specifickým zakázkám.

snažila bych se na tom vidět to lepší a při setkání si říkala, jé, to je super, že to není můj kolega a nemusím se s ním vídat 5×týdně po dobu x hodin.
Představ si, že by to byl tvůj nejbližší kolega a třeba bys s ním sdílel každý den 8 hodin kancelář…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716
6.8.13 15:00

Zalezi, z jake pozice se s nim stykas. Jako s nadrizenym bych asi mela dost problem (jak uz tu zaznelo, i ja jsem jednou podala kvuli blbce vypoved). Jako k podrizenemu asi jedine totalni nadhled a trpelivost. No a nejhorsi varianta - pokud jste na stejnych pozicich, jedine totalni ignorace, nic jineho nepomuze.
Cloveku, ktery nechce, nema smysl neco vysvetlovat. U takoveho je sebelepsi argument odpalkovany nejakou urazkou, coz nasere jeste vic. Ale ten clovek na to proste nema kapacitu, proste to je jak rvat sesticlennou rodinu do MiniCooperu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
6.8.13 15:01

@Pudloslava
je na to i cedule ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
evill
6.8.13 15:02

Naučit se ovládat své emoce. Proč by Tě měl někdo takový vytáčet. Proč ho nesnášet? Protože je hloupý? Ubližuje Ti nějak? Pokud ne, povznes se nad to. Jeho společnost asi nevyhledáváš, při omezení konverzace pouze na prac. záležitost snad není tolik příležitostí k vytočení.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama