Co s uměleckou SŠ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.1.22 15:06

Co s uměleckou SŠ?

Ahoj holky (a kluci), máte někdo vystudovanou uměleckou střední školu?

Příští rok budu maturovat z oboru Sochařství :lol:
A nevím co můžu dělat, když mi vysoká nevyjde. Samozřejmě plánuju to zkusit (ne umělecký obor), ale kdybych ji třeba nedokázala dodělat, nebo se nedostala..

Prosím, neptejte se proč jsem na tu školu chodila, v 15 člověk tolik nepřemýšlí nad budoucností a má naivní představy.

Takže, co můžu dělat? Nějaký kurz? Jaký?
Dejte mi nějakou inspiraci a uklidněte mě prosím :mrgreen:

PS. Radši anonym, nechci aby mě někdo poznal :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2105
12.1.22 15:09

Tak jestli tě to baví a máš k tomu vlohy tak budeš mít práce tolik že se nezastavis. Ale nevím zrovna u maturitního oboru asi praxe moc nebyla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
12.1.22 15:24

Ktera stredni skola? Horice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.22 15:31
@JiříkMazlík píše:
Tak jestli tě to baví a máš k tomu vlohy tak budeš mít práce tolik že se nezastavis. Ale nevím zrovna u maturitního oboru asi praxe moc nebyla :nevim:

Praxe máme dost, ale pochybuju, že je to obor kterým se dá uživit :mrgreen:
A moc mě to právě nebaví, nevidím v tom budoucnost.
Minuly rok to bylo super, ale teď to vidím spíš realisticky a vím, že to nemá moc uplatnění.
Možná nějaké restaurování.. Ale k tomu je lepší VŠ.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.22 15:32
@Birdonawire píše:
Ktera stredni skola? Horice?

Ne, v Ostravě

• Citovat
  • Nahlásit
9170
12.1.22 15:45

Sestra studovala oděvní obor a už pár let dělá pro jeden luxusnější oděvní řetězec šéfku dekoratérského týmu. Dělají instalace, rozmístění věcí na prodejnách, dekorace, výlohy. Na otvírání nových prodejen nebo různá výročí jezdí po celé ČŘ, Slovensku a občas i do Rakouska. Je spokojená, plat slušný.
Známý, u kterého bohužel nevím, jaký přesně studoval obor, je malířem na volné noze, ale kromě toho dělá jako výdělečné zaměstnání šéfkulisáka. Vyrábí pro divadla ve městě kulisy a obsluhuje technické zázemí divadla.
Pro tebe by se určitě dala najít práce například v oboru restaurátorství, v galeriích nebo muzeích apod. Záleží na nabídkách a možnostech v okolí nebo na tom, jak moc bys byla ochotná se kvůli práci stěhovat. Ale nemyslím, že by bylo třeba hned propadat zoufalství, že s takovým vzděláním nic nenajdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
12.1.22 15:51
@Anonymní píše:
Praxe máme dost, ale pochybuju, že je to obor kterým se dá uživit :mrgreen:
A moc mě to právě nebaví, nevidím v tom budoucnost.
Minuly rok to bylo super, ale teď to vidím spíš realisticky a vím, že to nemá moc uplatnění.
Možná nějaké restaurování.. Ale k tomu je lepší VŠ.

Třeba sochař / kameník co vyrábí náhrobky bude mít vždy práce dost :lol: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41172
12.1.22 15:55

@Hoa Mai na restaurátory jsou památkáři hodně nároční. Musíš mít školu a většinou vyžadují i dost praxe, a k tomu i třeba nějaké jejich oprávnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16769
12.1.22 16:31

Muzes podnikat, pokud jsi sikovna a budes mit napad, co vytvaret, aby o to byl zajem a bylo to originalni. Hodne ted treba frci umeni do exterieru, zahrad. Muze vyjit spoluprace s architekty treba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9170
12.1.22 16:46

@inkakřivák když bude chtít pracovat samostatně, tak ano, ale na praxi ji mohou vzít i po střední. Někteří spolužáci sestry to takhle vyřešili, když je hned nevzali na VŠ. Kamarádka sestry pomáhala v jednom muzeu s restaurováním historického oblečení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1475
12.1.22 17:10
@Anonymní píše:
Ahoj holky (a kluci), máte někdo vystudovanou uměleckou střední školu?

Příští rok budu maturovat z oboru Sochařství :lol:
A nevím co můžu dělat, když mi vysoká nevyjde. Samozřejmě plánuju to zkusit (ne umělecký obor), ale kdybych ji třeba nedokázala dodělat, nebo se nedostala..

Prosím, neptejte se proč jsem na tu školu chodila, v 15 člověk tolik nepřemýšlí nad budoucností a má naivní představy.

Takže, co můžu dělat? Nějaký kurz? Jaký?
Dejte mi nějakou inspiraci a uklidněte mě prosím :mrgreen:

PS. Radši anonym, nechci aby mě někdo poznal :mrgreen:

Jaké máte maturitní předměty? Sochařství je přeci techničtější obor. Určitě máte hodně matiky, geometrie atd. Takže máš zřejmě velmi dobrou prostorovou představivost. Tak se zkus poohlédnout i jiným směrem než jen vystudovaný obor. Klidně si můžeš udělat kurz na GIS a dělat geodeta apod. Nedrž se jen jednoho oboru a buď připravená se dál a stále vzdělávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1475
12.1.22 17:11
@inkakřivák píše:
@Hoa Mai na restaurátory jsou památkáři hodně nároční. Musíš mít školu a většinou vyžadují i dost praxe, a k tomu i třeba nějaké jejich oprávnění.

Dost často mají jednorázové projekty, které musí zvládnout v rychlém čase. Takže určitě nějakého brigádníka třeba potřebovat budou, no a pak už se může dál posunout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2138
12.1.22 17:29

Švagrová má nějakou malbu a šla na VŠ učitelství pro 1. stupeň. Pak znám ještě jednoho kluka, ten měl nějakou grafickou, počítačovou grafiku dělá pořád a k tomu si dal taky učitelství pro 1. stupeň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.22 18:10
@roba18 píše:
Jaké máte maturitní předměty? Sochařství je přeci techničtější obor. Určitě máte hodně matiky, geometrie atd. Takže máš zřejmě velmi dobrou prostorovou představivost. Tak se zkus poohlédnout i jiným směrem než jen vystudovaný obor. Klidně si můžeš udělat kurz na GIS a dělat geodeta apod. Nedrž se jen jednoho oboru a buď připravená se dál a stále vzdělávat.

Neee to vůbec, matiku a technické kreslení jsme měli jen do druháku a to ty největší základy :oops:

Maturitní předměty jsou čeština, angličtina, dějiny výtvarné kultury a praxe.. Nic moc použitelného pro život.

Matika mi nejde, tímhle směrem to nepůjde.

Možná zkusit studium dějin umění. Má to uplatnění?

• Citovat
  • Nahlásit
41172
12.1.22 18:52
@Anonymní píše:
Neee to vůbec, matiku a technické kreslení jsme měli jen do druháku a to ty největší základy :oops:

Maturitní předměty jsou čeština, angličtina, dějiny výtvarné kultury a praxe.. Nic moc použitelného pro život.

Matika mi nejde, tímhle směrem to nepůjde.

Možná zkusit studium dějin umění. Má to uplatnění?

Stejně malé jako to sochařství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat