Pracák a střední škola

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10.1.22 13:37

Pracak a střední škola

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kamarádka chce ukončit střední školu psychicky to už nezvládá s prospechem na tom není vůbec dobře, byla do školy doručena rodiči. O přerušení musí požádat u ředitele i s rodiči. To není problém. Spíš se chci zeptat co dál? Pracak a pak? Ještě ji nebylo 18 let a v pracích berou až od 18. Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12452
10.1.22 13:39

Pracovat může od 15 let a ukončené docházky ZŠ. Na pracak může, ale podporu nedostane. Bude mít jen zaplacené zdravotní pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
323
10.1.22 13:40

Nebo ji do 18 musí živit rodiče. Co jiná škola?

Příspěvek upraven 10.01.22 v 13:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11802
10.1.22 13:40

Do zaměstnání nepotřebuje 18 let k nástupu. Jen jsou tam přísnější pravidla a omezení pro mladší ročníky.

A ona chce jen přerušovat nebo ukončit? Může si vyřídit jen přestup na jinou školu přece.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27278
10.1.22 13:41

Do práce, v práci ji vezmou i dřív jak v 18, musí ji být aspoň 15 a mít dokončenou ZŠ, což asi má, když je na střední ne? U nás v domově důchodců třeba pracovala holčina- 16 let, dělala pečovatelku, stačila k tomu základka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
323
10.1.22 13:42

Nebo někam na učňák. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.22 13:59

@lucad77
To jsem ji též řekla ale rodiče ji odmítají podepsat přestup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1652
10.1.22 14:02
@Kachna rachna píše:
@lucad77
To jsem ji též řekla ale rodiče ji odmítají podepsat přestup.

odmítají podepsat přestup? Takže ji raději nechají bez vzdělání než alespoň s výučním listem? ach jo :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.22 14:02

@Cenarius ukončit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.22 14:03

@vedma007 ano I takový jsou jestli nebude mít školu co jí vybrali nebude mít žádnou školu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12452
10.1.22 14:09
@Kachna rachna píše:
@vedma007 ano I takový jsou jestli nebude mít školu co jí vybrali nebude mít žádnou školu :(

A co teda hodlá dělat? Předpokládám, že ji ani zivit nebudou chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13005
10.1.22 14:16
@Kachna rachna píše:
@vedma007 ano I takový jsou jestli nebude mít školu co jí vybrali nebude mít žádnou školu :(

Co to je za rodiče? Nenechaj jí samotnou vybrat školu, donutěj jí nastoupit někam, kde to nezvládá, a proto jí nepovolej, aby šla na jinou školu? Být tou holčinou, tak si zajdu na ten pracák, a tam se zeptám co dělat, když mi rodiče brání ve vzdělání. Určitě to musí nějak jít přece. Chudák holka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1925
10.1.22 14:24

@Kachna rachna a kolik jí Tedy je? Jestli ji 18 bude třeba v létě tak bych to teď ukončil počkal a pak mají rodiče smůlu může studovat co chce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4401
10.1.22 14:28
@arinecka píše:
Co to je za rodiče? Nenechaj jí samotnou vybrat školu, donutěj jí nastoupit někam, kde to nezvládá, a proto jí nepovolej, aby šla na jinou školu? Být tou holčinou, tak si zajdu na ten pracák, a tam se zeptám co dělat, když mi rodiče brání ve vzdělání. Určitě to musí nějak jít přece. Chudák holka.

Já jsem měla spolužačku, která přestupovala třikrát, že nezvládala. Skončila se základkou. Třeba rodiče jen nevěří, že to jinde bude jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13005
10.1.22 14:39
@Popeladym píše:
Já jsem měla spolužačku, která přestupovala třikrát, že nezvládala. Skončila se základkou. Třeba rodiče jen nevěří, že to jinde bude jiné.

Kdo ví, jak to má. Třeba měla sama vybranou školu a rodiče jí to nepovolili, a šoupli jí kam nechtěla. Z toho můžou pramenit ty problémy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat