Co si myslíte o polyamorii?

311
9.6.21 15:19

Co si myslíte o polyamorii?

Ahoj.Co si myslíte o polyamorii? Je to blbost nebo mají pravdu a monogamní vztah je vlastně ve většině případů touhou vlastnit druhou osobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3745
9.6.21 15:22

Já bych řekla, že polyamorie je takový alibismus, kdy mě to s partnerem už nebaví, ale rozejít se by bylo (kvůli dětem, majetku) nevýhodné a lepší než muset tajit nevěru je udělat si navenek ctnost z toho, jak jsme tolerantní. Ostatně polyamorní vztahy obvykle moc dlouho nefungují :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
9.6.21 15:22

Já bych to asi nezvládla, žárlila bych.
Na tom chtít druhou osobu vlastnit něco trochu bude.. ale v rozumné míře na tom nevidím nic špatného :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1128
9.6.21 15:24
@Julča001 píše:
Já bych řekla, že polyamorie je takový alibismus, kdy mě to s partnerem už nebaví, ale rozejít se by bylo (kvůli dětem, majetku) nevýhodné a lepší než muset tajit nevěru je udělat si navenek ctnost z toho, jak jsme tolerantní. Ostatně polyamorní vztahy obvykle moc dlouho nefungují :nevim:
:palec: souhlas. Však komu to vyhovuje ať si tak žije.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 15:24

@Psylocke podle me je to jen zpusob, jak si obhajovat nevery… Prijde mi to ujety a nikdy bych na neco takovyho nepristoupila.. a uz vubec se mi to nelibi, kdyz v tom vyrustaji deti… divna doba… Xy ruznych pohlavi, pseudovztahu nevztahu.. nerozumim tomu… Ale verim, ze se najdou taci, kterym to vyhovuje… :roll:

Příspěvek upraven 09.06.21 v 15:26

• Citovat
  • Nahlásit
3745
9.6.21 15:25
@Dara90 píše: :palec: souhlas. Však komu to vyhovuje ať si tak žije.

To určitě. Ale myslím, že svazků, kdy s tím přijdou oba bude minimum, spíš na to jeden přistoupí, aby o toho druhého nepřišel a pak to stejně nefunguje :nevim: Jinak mně jeden chlap bohatě stačí, ještě se otravovat se dvěma :lol: Další ženská by se hodila na dělbu domácích prací ale. Pokud teda by všichni bydleli společně, jinak to žádný přínos nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9755
9.6.21 15:28
@Anonymní píše:
@Psylocke podle me je to jen zpusob, jak si obhajovat nevery… Prijde mi to ujety a nikdy bych na neco takovyho nepristoupila.. a uz vubec se mi to nelibi, kdyz v tom vyrustaji deti… divna doba… Xy ruznych pohlavi, pseudovztahu nevztahu.. nerozumim tomu… Ale verim, ze se najdou taci, kterym to vyhovuje… :roll:Příspěvek upraven 09.06.21 v 15:26

Lidi už neví, co by vymysleli. A těch milión různých pohlaví je na hlavu. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18774
9.6.21 15:29

Znám to takový klasický… Chlapi kolem 50-60,při prachách, svoji 20-30 let, rozvod by je stál miliony, mají otevřený vztah, manželka loví zajdy. V 25 zamilovaná po uši nebo na mateřské dovolené si to teda představit nedokážu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31311
9.6.21 15:31

Pro mě zas další módní výkřik :roll:
Dlouhodobou nevěru neuznávám. Dva paralelní vztahy za nevěru považuju. A vůbec, jeden chlap je někdy až dost :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3745
@Bubla Bůčková píše:
Znám to takový klasický… Chlapi kolem 50-60,při prachách, svoji 20-30 let, rozvod by je stál miliony, mají otevřený vztah, manželka loví zajdy. V 25 zamilovaná po uši nebo na mateřské dovolené si to teda představit nedokážu :D

No to ale není moc polyamorie, to jsou spíš povolené milenky/milenci…V rámci polyamorie by s tím dalším měli mít vztah nejlíp oba. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230

Pro mě by to nebylo, ale když to někomu vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31311
9.6.21 15:32
@topazio píše:
Lidi už neví, co by vymysleli. A těch milión různých pohlaví je na hlavu. :zed:

Přesně mě to napadlo, polyamorie a ta pohlaví :nevim: Nic proti, chceš bejt holka, kluk, prosím. Ale ten zbytek? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 15:35

Žiji v polyamorním vztahu a maximálně nám to vyhovuje.

• Citovat
  • Nahlásit
1181
9.6.21 15:36
@Psylocke píše:
Ahoj.Co si myslíte o polyamorii? Je to blbost nebo mají pravdu a monogamní vztah je vlastně ve většině případů touhou vlastnit druhou osobu.

Podle mě je polyamorie nesmysl. Aspoň z dlouhodobého hlediska. Ze začátku je všechno fajn, jsme mladí, nespoutaní a chceme si užívat. Postupem času ale v te trojici (například) bude jeden navíc. A ten (nebo ta) začne pochopitelně žárlit, zpravidla na tu osobu stejného pohlaví. Tohle bych si dokázal představit v nějaké hyppísácké komunitě. Ale i tam časem začnou spory, intriky a boje o to, mít toho sexuálního partnera jen pro sebe. Takže za mě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
9.6.21 15:36

Podle všeho není možné, aby polyamorický vztah v naší společnosti fungoval dlouhodobě. Jsou např. polygamické kultury, ale tam je to jasně dané historií (nedostatek můžu po válkách, hladmory), muži musí všechny uživit. V naší kultuře to moc fungovat nebude. Možná na bázi, že budou pravidelní milenci za párem docházet, ale bez ambice na vztah.

Hlavně je hrozně těžké najít dlouhodobě kompromisy s jedním partnerem, když je těch lidí více a musí najít kompromisy každý s každým, tak to musí být šílené. Potom je tam hrozně moc otazníků s případnými dětmi. V případě, že by se lidé mohli sezdat tak by majetkové vyrovnání, nebo dědictví trvalo věčnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat