Žijete s pedantem?

Anonymní
9.6.21 09:29

Žijete s pedantem?

Ahoj, mám takový dotaz a zároveň i trochu problém. Žiju s partnerem 6 let, děti nemáme, ale máme velký rodinný dům. Do budoucna bychom děti chtěli, ale momentálně ještě ne. Problém je v tom, že je neskutečný pedant na úklid. Ale vzhledem k tomu, že vydělává dostatek peněz, neuklizi. Je zastánce toho, že v domácnosti má uklízet pouze žena (i přesto, že i já chodím každý den do práce), vařit a celkově se starat o chod domácnosti. Je OSVČ, takže jeho pracovní doba je, kdy on sám chce. Osobně každý den, když přijdu domů z práce, jsem unavená a nemám náladu na to, hned gruntovat. Což je samozřejmě podle něj špatně. Neustále mi vyčítá, že neuklizim, že jsem neporadna apod. Nehlede na to, že neporadek doma nemáme, jedná se pouze o to, že vidí někde trochu prachu nebo že jsem dlouho neluxovala a nevytirala nebo nemyla koupelny. Úklid samotného domu mi zabere několik hodin.
Máte některá s tímto životem nějaké zkušenosti? Předem děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
967
9.6.21 09:31

Ne, zkušenost nemám a ani nechci mít. Já jsem spíš chaotik a takového chlapa bych doma nechtěla a asi bych ho ani nemohla milovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21179
9.6.21 09:32

Ne, nemám, nejsem masochistka. Ale než bych si od takovýho blázna sbalila kufry, tak bych ho z toho trochu vyléčila :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1132
9.6.21 09:34

Ne nemám a jak rychle by to začalo tak by to i rychle skončilo. Nejsem ničí služka abych uklízela od nevidím do nevidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1810
9.6.21 09:35
@Anonymní píše:
Ahoj, mám takový dotaz a zároveň i trochu problém. Žiju s partnerem 6 let, děti nemáme, ale máme velký rodinný dům. Do budoucna bychom děti chtěli, ale momentálně ještě ne. Problém je v tom, že je neskutečný pedant na úklid. Ale vzhledem k tomu, že vydělává dostatek peněz, neuklizi. Je zastánce toho, že v domácnosti má uklízet pouze žena (i přesto, že i já chodím každý den do práce), vařit a celkově se starat o chod domácnosti. Je OSVČ, takže jeho pracovní doba je, kdy on sám chce. Osobně každý den, když přijdu domů z práce, jsem unavená a nemám náladu na to, hned gruntovat. Což je samozřejmě podle něj špatně. Neustále mi vyčítá, že neuklizim, že jsem neporadna apod. Nehlede na to, že neporadek doma nemáme, jedná se pouze o to, že vidí někde trochu prachu nebo že jsem dlouho neluxovala a nevytirala nebo nemyla koupelny. Úklid samotného domu mi zabere několik hodin.

Přeji ti hodně štěstí až budete mít dítě, to už ti nepomůže vůbec s ničím. Ale mysli na to, že co si navaříš si i sníš, takže si pak nestěžuj.
Názor, ze má doma uklízet jen žena, co na to říci. Já bych s takovým nebyla, manžel i když je v práci kolikrát od nevidím do nevidím se podílí na chodu domácnosti a on je větší pedant na uklízení než já, je tak naučený. Kolikrát i vyžehlí líp 🤣.
No nevím co chceš na to slyšet, já jsem taková, že kdyby to mě vyžadoval, sedla bych si, otevřela birella dala ruce nahoru a řekla mu, že není postižený aby zvedl svůj zadek a udělal si to sám. A pokud se mu nelíbí, cesta ke dveřím je snadná :-).
A s dítětem toho opravdu budeš stíhat ještě méně ;). Leda by jste si pořídili uklízečku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6192
9.6.21 09:38

Neštěstí takového magora doma nemám, jestli mu to vadí ať si uklidí, nebo zaplatí uklízečku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.6.21 09:45

Takže on vyžaduje perfektní úklid a nehne prstem? To je ubohost
Jednou z tohohle chytneš zdravotní problémy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
790

U me by to neproslo. Delam si co chci a kdy chci. Melo by byt doma cisto a vonavo a meli by tak o to pecovat oba dva. Kdyz nejsou deti nemusi se vyvarovat kazdy den. Postaci i rozvoz pizzy. Chlapovi vyperu uklidim uvarim ale kdyz se mi nechce tak mu reknu at si to udela sam. Nejaka buzerace by na me neplatila. Clovek ma mit doma partaka a ne vychovatele :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8671
@Anonymní píše:

Nemam zkusenosti. Poptej se v roce 1990 :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3745
9.6.21 09:46

Já bych využila toho, že ještě nemáme děti a zkusila to nastavit jinak. Pokud to jinak nepůjde, sbalila bych si kufry. Nezmění se, s dětmi to bude ještě horší a sesypeš se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11037
9.6.21 09:48

A proč si to necháš líbit? Jsi jeho služka, nebo partnerka? Sen každé ženy, přijít z práce a šůrovat barák, aby byl páníček spokojenej. Tak to určitě.
Je zastánce toho, že v domácnosti má uklízet pouze žena jo? A chlap co? Ten může přijít z práce a hodit nohy na stůl. No, snad budeš mít rozum, a budˇbouchneš do stolu, že takhle teda ne, a nebo odejdeš. Představ si mít s ním děti, určitě je i zastáncem toho, že o děti se má starat jen žena že? Je tady diskuse, paní musí v určený čas přijít domů s dítětem z hřiště, a udělat manželovi kafe s buchtou a strčit mu to pod nos. A ještě mu krájí maso, aby mohl jíst v leže a nemusel se tím zdržovat. To fakt nechceš :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3496
9.6.21 09:53

Pokud manžel vydělává hodně peněz, jak píšeš, tak najmout paní na úklid - v dnešní době naprosto běžné :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
9.6.21 09:55

Tak tohle by u mě neklaplo. Jsem chaotik, lenoch a v některých věcech i trochu čuně a představa, že mě partner cepuje za prach na skříni mi úplně ježí chlupy. Kdykoli má můj manžel nějakou podobnou narážku, házím mu namočený hadr do klína a „realizuj se“. Pracujeme oba, tak neexistuje, aby byla domácnost jen na mě. Samozřejmě povětšinou uklízím já, ale tak, jak mě to vyhovuje, ne podle plánu nějakého milostpána, co mop viděl jen v reklamě. Jestli tak krásně vydělává, zaplaťte si uklízečku, ideální řešení. A pokud na to nepřistoupí, hodně dobře zvaž, zda s ním ty děti chceš. To už totiž nikdy nebudeš mít uklizeno tak, jako teď, a budou o tom denodenní hádky, to se vsaď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3745
9.6.21 10:01
@Gerberka píše:
Pokud manžel vydělává hodně peněz, jak píšeš, tak najmout paní na úklid - v dnešní době naprosto běžné :nevim:

Počítám, že se dozví, že on je zastáncem toho, aby vše zvládala ona sama :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
9.6.21 10:01

Chlapa, který je pedant na úklid, ale zastává názor, že to vše má zařídit žena, bych vyhnala koštětem. Domácnost patří oběma, mají se na ni tedy podílet oba. Není to o tom, že by on Ti měl laskavě s něčím pomoci, ale o tom, že je společná dělba práce. Můj partner sice pedant na úklid není, ale když vidí nepořádek a vadí mu to, rád se té práce ujme. Ještě si dělá starosti, že příjdu z práce a lítám dle jeho slov po baráku jak veverka. Občas ho taky přepadne nějaká ta lenora, ale rozhodně si nepřipadám, že bych byla na úklid v domácnosti a jiné práce sama a on by mě v tom rozhodně nenechal. Možná by to chtělo si v klidu sednout a promluvit o tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat