Co teď s životem? Nevím co dál.

Anonymní
25.3.21 14:30

Co teď s životem? Nevím co dál.

Dobrý den…je mi 19 a přemýšlím, co bude dál, minulý rok jsem odmaturovala a na výšku jít nechci, škola mi je celkem k ničemu, praxi nemám, prostě nic…mám pocit, že můj živit nikam nevede a nemá smysl. Přítele nemám, kamarádů taky moc ne, jsem teď celkem introvert kvůli tomu jak jsem zavřená doma ale jinak jsem bývala extrovert. Bydlím u rodičů, nemám žádný cíl co se práce týče, prostě nic…mé koníčky jsou tanec, jízda na koni, Angličtina, kreslení, zahradnictví a asi i rodina, jenže koníčky teď nedělám kvůli koroně. Vztahy v rodině mám skvělé, ale nemůžeme se teď ani vídat…prostě nevím co dělat aby můj život nabral nějaký smysl a trochu života do něj…prijdu si k ničemu a jako kdybych už neměla čeho dosáhnout…prosim poraďte, už fakt nevím :( vím, že bych si měla najít přítele, ale teď mu nemám moc do dát a asi ani nechci…furz mám pár přátel ale teď se moc nebavíme

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5309
25.3.21 14:38

Pokud umíš AJ, tak práci najdeš. Ale ono spousty lidí tvrdí, že umí a opak je pravdou. Takže jen ty víš, jak na tom jsi a od toho se odvinou tvé možnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5501
25.3.21 14:41

Ano, pokud opravdu umíš. Co máš za zkoušky z angličtiny? Maturitu, nebo mezinárodní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1145
25.3.21 14:55

Maturitu máš z čeho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1322
25.3.21 15:28

Tak tančit a kreslit můžeš i doma. Pokud máš alespoň nějaké místo na parapetu, tak můžeš mít i nějaké ty kytky/zeleninu a pod. Kup si květináč, pozjišťuj co by ti tam mohlo růst a snaž se :)
Pokud máš angličtinu velmi dobrou, můžeš třeba nabídnout nějakému školákovi v okolí doučování přes skype třeba - stylem konverzace. A nebo se naopak do nějaké takovéhle skupiny přihlásit.
Co se týče práce, pokud nevíš co chceš dělat, tak se zaměř na to co určitě dělat nechceš a podle toho vyřazuj různé pozice. Jsi mladá, můžeš to trošku prostřídat, ono se to nikomu nebude zdát divné.
Snaž se přestat vidět tu depresi kolem a najít si něco málo pozitivního. Někde jsem četla radu, si každý večer říct nějaké 3 věci, které ti ten den udělaly radost. Jakékoliv kraviny: koupila jsem hezký květináč, skvěle jsem si zatančila na jednu písničku, pokecala s kámoškou po telefonu. Čím víc se budeš soustředit na pozitiva, tím méně tě budou hlušit ty negativa. Základem je vstát a něco doopravdy udělat. Protože když člověk sedí doma a deprimuje se svou zbytečností, tak se mu nic moc dobrého stát nemůže.
Jo a dodatek: život nemusí mít nutně „smysl“ ve stylu, že někomu nutně pomáháš, nebo něco zachraňuješ a nebo si buduješ kariéru atd. Někdy je fajn se nechat unášet proudem a čekat kde tě donese a začít tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12457
25.3.21 15:49

A do prace teda chodis? Nebo jsi od maturity doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16021
25.3.21 16:14

No potřebuješ se smířit s ítm, že jaksi smysl života si musíš najít ty a cestu k němu si odpracovat.

Kdyby sis vybrala obor studia, tak by si měla teoreticky ještě pár let k dobru.

Ty sis vybrala dospělost - no, tak je potřeba se začít stavět na vlastní nohy. Tvoje volby, tvoje cíle, tvoje řešení.

A ne - partner ti ten smysl nedá. Bez toho abys ho našla sama za sebe, bude partnerství jen pro partnerství fakt naprd - protože pokud to nevyjde a to při tvém věku a psychické nestablitě fakt není zaručeno, tak přijdeš o ten fiktivní smysl.

O hledání takového smyslu napsal moc pěknou knihu Viktor Frankl. Mrkni do ní…

https://uloz.to/…-frankl-epub

Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 16:24

Pokud mas anj na lepsi urovni a jezdit umis a kone mas rada a umis se postarat, tak bych ve tvem veku nevahala ani minutu a jela do Irska nekam do staji. Jsou agentury co ti to zaridi a nebo muzes na vlastni pest neco obepsat. Ze zacatku budes holka pro vsechno, ale svagrova se tam vysvihla a jezdi dostihy po celem svete.

• Citovat
  • Nahlásit
581
25.3.21 16:45

Ty se máš! Já bych hned věděla, kdybych měla po maturitě. Jenomže samozřejmě by člověk musel vědět, co ví teď, a ne být tele :lol:

Cestovala bych (i když teď s covidem blbý no). Rozmyslela si tu výšku, vyzkoušela více prací. Učila se další jazyk. Randila bych jak divá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5309
25.3.21 17:26

Jinak mně se zdá úplně škoda ve tvé situaci v dnešní době nestudovat. Zkusit alespoň dálkově VŠ. Nebo další jazyk. Co jako celé dny děláš? Se ani nedivím, že nemáš smysl života. Ale i mi přijde, ze nejsi ochotna ten smysl hledat a najít. Takové vzdycháni o ničem. Hlavně pro každého znamená smysl života úplně něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3440
25.3.21 17:37

Ahoj, nechapu, že pokud jsi vloni odmaturovala a nešla jsi dal studovat, tak jak to že nechodíš do práce… Nebo ano? Nějaká brigáda aspon?

Syn třeba po maturitě (květnove) také nešel dal, v srpnu už začínal v první práci, pak přešel do druhé a na jaře dalšího roku se už osamostatnil a šel do pronájmu…

Jako pokud ses už tak dlouho po maturite, tak nechápu proč nepracujes… To ses na úřadu práce pořád?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3440
25.3.21 17:38

Musíš přece někde začít.. Abys měla praxi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
657
25.3.21 19:00

Odžito v devatenácti, to je hodně smutné. Když si vezmu, že jsou lidé, kteří jsou i o sedm dekád starší a pořád by chtěli, jen už nemají sil a ty, která můžeš, tak nevíš co? Dělej cokoliv, všechno je lepší, než sedět na zadku a přemýšlet o tom. Protože kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, tak hledá důvody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 19:08

Já tě chápu zakladatelko, taky nemám smysl života a nevím jak ho najít. A to jsem o deset let starší. Ono se snadno řekne „dělej cokoli“, a co, když člověk prostě neví co si vybrat.

• Citovat
  • Nahlásit
172
25.3.21 19:32

Mně spíš přijde zvláštní, že slečna v 19letech, co ani není těhotná, ani dítě zatím neplánuje, hledá radu zrovna na emiminu.. Trošičku bych uvažovala o trollingu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat