Nedostatek intimity

Anonymní
12.5.20 21:37

Co teď se vztahem?

Ahojte holky,

mám takový vztahový problém a osobně nevím, co dál. S přítelem jsme spolu něco kolem dvou let. V posledních týdnech náš vztah začíná dost pokulhávat co se týče nějaké intimity. Žádné doteky, mazlení a o nějakém líbání nebo polibku ani nemluvím. Vlastně mám pocit, že můj partner na tohle nikdy moc nebyl a v poslední době to jen dojelo do bodu mrazu. Občas o tom mluvíme, svěřím se mu, že mi to chybí, ale vlastně se nic nemění. Co myslíte? Je možné se nějak dostat zpět do té fáze zamilovanosti a vztah oživit? Případně nějaké rady, co pomohlo?

Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3311
12.5.20 21:49

Podle mě jsou prostě lidé dvou druhů. Jedni se rádi objimaji hladí a udržují kontakt a ti druzi ne. Stejně tak je to se sexem. Určitou dobu ve fázi zamilovaní se člověk pod vlivem hormonů může na chvíli změnit, ale až zamilovaní pomine, vrací se zpět k běžnému režimu. Pro pevný vztah je důležitá vzájemná kompatibilita těchto činnosti, jelikož po čase začne jeden, jenž vyžaduje více kontaktu, trpět. Takže za mě, ne nedá se to změnit. Je lepší takový vztah ukončit, než se dalších X let trápit. Protože časem to může být jen horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.5.20 10:37

@Martha03 Chápu, jak to myslíš. Jen je těžký si to asi přiznat a nějak to ukončit. Vztah máme jinak hezký. Největší ironie je to, že ve všech dalších aspektech fungujeme nejlíp ze všech vztahů, co jsem měla. Ale ta fyzická stránka a intimita je pro mě tak důležitá, že v tom vztahu momentálně dost bojuju.

• Nahlásit
  • Citovat
3311
13.5.20 10:46
@Anonymní píše:
@Martha03 Chápu, jak to myslíš. Jen je těžký si to asi přiznat a nějak to ukončit. Vztah máme jinak hezký. Největší ironie je to, že ve všech dalších aspektech fungujeme nejlíp ze všech vztahů, co jsem měla. Ale ta fyzická stránka a intimita je pro mě tak důležitá, že v tom vztahu momentálně dost bojuju.

Tak ono záleží do jaké míry je pro tebe intimita důležitá. Zeptej se sama sebe, zda jsi schopná to překonat a třeba za 10let mít jenom děti a s chlapem prakticky žádný kontakt… Lidé se v tomto nemění, když to tam není, tak to tam není. Ano změna je vždycky těžká, ale pro spokojené partnerství je nezbytná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3176
13.5.20 10:50
@Martha03 píše:
Podle mě jsou prostě lidé dvou druhů. Jedni se rádi objimaji hladí a udržují kontakt a ti druzi ne. Stejně tak je to se sexem. Určitou dobu ve fázi zamilovaní se člověk pod vlivem hormonů může na chvíli změnit, ale až zamilovaní pomine, vrací se zpět k běžnému režimu. Pro pevný vztah je důležitá vzájemná kompatibilita těchto činnosti, jelikož po čase začne jeden, jenž vyžaduje více kontaktu, trpět. Takže za mě, ne nedá se to změnit. Je lepší takový vztah ukončit, než se dalších X let trápit. Protože časem to může být jen horší.

Souhlasím. Je třeba si dát pozor, aby spolu tyto dva odlišné typy nezakládali rodinu, protože potom budou trpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3176
13.5.20 10:51
@Anonymní píše:

Na toto téma je tu hodně diskuzí, taky si ve všem rozuměli, měli se rádi, ale sex a další nefungovalo a ten, kdo chtěl, tak trpěl. Ukonči to, dokud je čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3176
13.5.20 10:52
@Martha03 píše:
Tak ono záleží do jaké míry je pro tebe intimita důležitá. Zeptej se sama sebe, zda jsi schopná to překonat a třeba za 10let mít jenom děti a s chlapem prakticky žádný kontakt… Lidé se v tomto nemění, když to tam není, tak to tam není. Ano změna je vždycky těžká, ale pro spokojené partnerství je nezbytná.

Ano, aby zde pak nepsala, že partnerovi stačí sex jednou za měsíc a to ještě musí začít ona. A na nějaké další dotyky může zapomenout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
13.5.20 10:58

Tak to je mezi vámi dvěma. Pokud an to dřív byl a není, tak jde o to to nějak zpestřit a oživit. Pokud na to nidky nebyl… Tak bych se rozhodovala jestli se ti takhle chce žít.

Upřímně- já třeba miluju sex všeho druhu! Jsem pro každou špatnost, nic pro mě není tabu a můžu kdykoli a kdekoli. Ale třeba nemusím takový to rádoby vášnivý líbání se stkráním jazyku do krku a já nevim co ještě. Prostě mi to nepřijde erotické, když mi nějakej člověk strká jazyk až na mandle. Nebere mě to. Stejně jako třeba olizování, specielně olizování a všelijaků cucání prst a tak. Znám lidi, kterým to přijde strašně sexy, u mě se protáčí panenky. Manžel to ví a akceptuje to.

Pokud se s tebou prostě nechce líbat, třeba na to líbání není. Co ostatní věci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3176
13.5.20 11:00
@shanoona píše:
Tak to je mezi vámi dvěma. Pokud an to dřív byl a není, tak jde o to to nějak zpestřit a oživit. Pokud na to nidky nebyl… Tak bych se rozhodovala jestli se ti takhle chce žít.

Upřímně- já třeba miluju sex všeho druhu! Jsem pro každou špatnost, nic pro mě není tabu a můžu kdykoli a kdekoli. Ale třeba nemusím takový to rádoby vášnivý líbání se stkráním jazyku do krku a já nevim co ještě. Prostě mi to nepřijde erotické, když mi nějakej člověk strká jazyk až na mandle. Nebere mě to. Stejně jako třeba olizování, specielně olizování a všelijaků cucání prst a tak. Znám lidi, kterým to přijde strašně sexy, u mě se protáčí panenky. Manžel to ví a akceptuje to.

Pokud se s tebou prostě nechce líbat, třeba na to líbání není. Co ostatní věci?

Cucání prstů nebo prs :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14286
13.5.20 11:04
@izquierdo píše:
Souhlasím. Je třeba si dát pozor, aby spolu tyto dva odlišné typy nezakládali rodinu, protože potom budou trpět.

případně nevadí odlišné typy, když je jeden partner dostatečně submisivní, ten dominantní prostě přikáže a pak se jede dle příkazu „shora“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.5.20 11:49
@shanoona píše:
Pokud se s tebou prostě nechce líbat, třeba na to líbání není. Co ostatní věci?

Sex máme skvělej, ale je pravda, že ani ten v poslední době není nějak často. Hlavní problém u nás je, že jsme spolu 24 hodin denně. Oba pracujeme z domova během té korona krize. Takže asi najít nějakou touhu na tohle všechno je těžký. Jen mám pocit, že se snažím hlavně já.

Na začátku vztahu to bylo super, jen ta první fáze byla kratší, než v jiných mých vztazích, to je fakt.

• Nahlásit
  • Citovat
3176
13.5.20 12:18
@Anonymní píše:
Sex máme skvělej, ale je pravda, že ani ten v poslední době není nějak často. Hlavní problém u nás je, že jsme spolu 24 hodin denně. Oba pracujeme z domova během té korona krize. Takže asi najít nějakou touhu na tohle všechno je těžký. Jen mám pocit, že se snažím hlavně já.Na začátku vztahu to bylo super, jen ta první fáze byla kratší, než v jiných mých vztazích, to je fakt.

To nevím, jestli je to tím, že jste spolu 24 hodin denně, my jsme spolu teď také takhle a vliv to nemá, a jsme spolu 20 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
537
13.5.20 12:26
@izquierdo píše:
To nevím, jestli je to tím, že jste spolu 24 hodin denně, my jsme spolu teď také takhle a vliv to nemá, a jsme spolu 20 let.

Může to hrát roli. Dva lidi, když jsou spolu 24 hodin denně dva měsíce v kuse v garsonce to určitě budou mít jiný, než dva lidi 24 hodin denně v 3+1 nebo v rodinnym domě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
537
13.5.20 12:30

Ale u zakladatelky mi přijde, že jde stejně spíš o jiný problém. Zakladatelko, netlačila bych na pilu, jak píšeš, že se snažíš hlavně ty. Za chvíli se snad ta korona situace zklidní a zlepší, a uvidíš, jestli se i váš vztah posune, popř. vrátí do stavu, v jakym byl před ní. Otázka taky je, jestli to bude vyhovovat, že je partner asi prostě míň haptickej typ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3176
13.5.20 12:32

Jediné, co můžeš udělat, když už jste spolu o tom mluvili, iniciovat ty doteky a polibky Ty. Třeba potom bude aktivnější, a když ne, tak na to prostě asi není. Někdo si zvykne a zalíbí se mu to, a potom taky oplácí. My ho neznáme, nemůžeme soudit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama