Přecitlivělý muž

12.5.20 20:36

Přecitlivělý muž

Přijde mi, že doma nemůžu skoro nic říct, aby to nebylo ve špatný čas nebo špatným hlasem. Muž mě někdy zastaví, že mluvím hrozně vysokým hlasem, že ho zúzkostňuju a odejde pryč (s naštvaným výrazem, jako bych udělala něco příšernýho). Jde třeba o to, když s ním potřebuju vyřešit nějaké organizační věci, něco po něm chci, takže asi uznávám, není mi to příjemné a asi jsem trochu úzkostná osoba. Už mě to ale unavuje.. Nejhorší je, že už takové věci tuším, snažím si dávat bacha, abych hodila hlas níž, nějak ho sama regulovat, ale moc se mi to nedaří. Znáte to někdo?
A nebo druhá věc - vybírám si téměř vždy nevhodný čas, kdy věci řešit, často od muže slyším, že jsem neempatická, že se o něj nezajímám, že to na něj prostě začnu sypat. Někdy možná jo, ale i tak mi přijde, že by mi to stačilo říct, teď ne, můžem to probrat jindy.. Tasím to na něj většinou když uložíme dítě, takže uznávám, že je unavený z práce a tak, ale někdy ty provozní věci řešit musíme, že.. Zkoušela jsem mu třeba říkat dopředu - večer potřebuju domluvit termín toho a toho a pak stejně blbý..Vždycky je z toho hroooznej problém :zed:.. Jsem asi dost úzkostný člověk sama o sobě, ale tohle mě zúzkostňuje ještě víc.. Jinak jsem na rodičovský, všimla jsem si tohodle problému asi až od doby, co jsem doma s dítětem a potřebuju od něj nějaký zapojení, něco domluvit.. Vždcky jsem byla zvyklá si všechno zvládnout sama, tak to do toho hovoru asi vnáším..
Tak tu hledám asi někoho, kdo to má podobně a nápady, co vyzkoušet jinak.. :roll:
Děkuju za názory a zkušenosti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8395
12.5.20 20:50

Mně manžel zase vyčítá, že pořád křičím. Má pocit, že řvu na něj, ale já spíš dávám důraz svému projevu. Ale jinak s tím řešením je to u nás podobné. Já jsem na rodičáku a taky to na něj kolikrát vysypu najednou. Ale taky k tomu chodím do práce a když mi dneska manžel řekl, že mám popřemýšlet, co má zítra koupit v drogerii, tak jsem na něj jen zavrčela, že chci taky jednou,, nemyslet" a udělat to zítra. :lol: vrátilo se mi to jako bumerang

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.20 21:01

Co s přecitlivělým chlapem? O chlapa se potřebuji opřít, né se bát kolem něj dýchnout, jestli mu to neublíží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
543
12.5.20 21:25

Ve všech populárně-psychologických knihách o vztazích muž-žena píšou, že řešení provozních, ale i jiných záležitostí jde snáz, když mu partnerka řekne, že večer nebo jindy by s ním chtěla to a to probrat, aby se na to připravil, a pak že to jde. Četla jsem to už minimálně dvacetkrát. A ejhle - ono to nefunguje! Co s tím teda?
A to s tim hlasem je divný. Hlas k člověku tak nějak patří, to mi přijde zvláštní, že s tebou je, když mu vadí něco takovýho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
768
12.5.20 22:20
@catwoman18 píše:
Přijde mi, že doma nemůžu skoro nic říct, aby to nebylo ve špatný čas nebo špatným hlasem. Muž mě někdy zastaví, že mluvím hrozně vysokým hlasem, že ho zúzkostňuju a odejde pryč (s naštvaným výrazem, jako bych udělala něco příšernýho). Jde třeba o to, když s ním potřebuju vyřešit nějaké organizační věci, něco po něm chci, takže asi uznávám, není mi to příjemné a asi jsem trochu úzkostná osoba. Už mě to ale unavuje.. Nejhorší je, že už takové věci tuším, snažím si dávat bacha, abych hodila hlas níž, nějak ho sama regulovat, ale moc se mi to nedaří. Znáte to někdo?
A nebo druhá věc - vybírám si téměř vždy nevhodný čas, kdy věci řešit, často od muže slyším, že jsem neempatická, že se o něj nezajímám, že to na něj prostě začnu sypat. Někdy možná jo, ale i tak mi přijde, že by mi to stačilo říct, teď ne, můžem to probrat jindy.. Tasím to na něj většinou když uložíme dítě, takže uznávám, že je unavený z práce a tak, ale někdy ty provozní věci řešit musíme, že.. Zkoušela jsem mu třeba říkat dopředu - večer potřebuju domluvit termín toho a toho a pak stejně blbý..Vždycky je z toho hroooznej problém :zed:.. Jsem asi dost úzkostný člověk sama o sobě, ale tohle mě zúzkostňuje ještě víc.. Jinak jsem na rodičovský, všimla jsem si tohodle problému asi až od doby, co jsem doma s dítětem a potřebuju od něj nějaký zapojení, něco domluvit.. Vždcky jsem byla zvyklá si všechno zvládnout sama, tak to do toho hovoru asi vnáším..
Tak tu hledám asi někoho, kdo to má podobně a nápady, co vyzkoušet jinak.. :roll:
Děkuju za názory a zkušenosti!
8o

Tím zúzkostněním myslí, že mu zrovna tak lezeš na nervy nebo že je mu tvůj hlas opravdu nepříjemný?
V druhém případě, jak se z něho stal tvůj muž? :think:

Jinak jestli mu často leze na nervy celý svět kvůli přetaženosti z práce, tak se domluvit, že např. zítra v 18:00 se bude probírat to a to, ať se na to psychicky připraví. :think:
Nebo že každý večer ve 20:00 se budou probírat věci na zítřek, ať se s tím srovná.

Ale upřímně, podle popisu vypadá jako těžký cíťa. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
254
12.5.20 23:09

Asi bych zkusila psychologa nebo poradnu pro oba, protože těžko soudit, kde je pravda. Ano, z tvého popisu to zní tak, že jsi v právu a on je cita.

ALE mám maminku pracující ve školství a tu situaci dokážu vidět i z druhé strany. Protože když maminka spustí svůj afektovaný projev, pěkně nahlas a po učitelsku, nedá se s ní vydržet v místnosti. A je schopná řešit i prd jako by se jednalo o třetí světovou, nehledě na to, že jako vhodné místo k diskuzi jí připadá - přes dveře, když je ten druhý na záchodě.

Všichni před ní prchají a ona by nikdy nepřiznala, že dělá něco špatně.

Takže za mě - radši si prizvete odborníka, aby to u vás nedopadlo podobně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
12.5.20 23:51

@BiohazardMichell vidím to stejně. Fňukna zůstane fňuknou a o to se opřít partnerka ( manželka) a jejich společné děti nemůžou, i když by skály lámali horem dolem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
13.5.20 07:39

Možná ti dělá rozhovor nepříjemný schválně, abys po něm nic nechtěla. To bývá u chlapů časté, hodí to na tebe jakože - kdybys to řekla jinak, jindy, tak bych poslouchal, ale teď musím hned se jít zavřít do ložnice! Kecá, chce se vyhnout povinnostem. Když mu tak údajně vadí tvůj hlas, piš mu lístečky. Stejně si najde výmluvu, to se vsadím :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
543
13.5.20 07:56
@Liška32 píše:
Možná ti dělá rozhovor nepříjemný schválně, abys po něm nic nechtěla. To bývá u chlapů časté, hodí to na tebe jakože - kdybys to řekla jinak, jindy, tak bych poslouchal, ale teď musím hned se jít zavřít do ložnice! Kecá, chce se vyhnout povinnostem. Když mu tak údajně vadí tvůj hlas, piš mu lístečky. Stejně si najde výmluvu, to se vsadím :roll:

Nojo! Tohle už jsem vlastně taky zažila, že šlo jen o to, abych neměla žádný požadavky či přání a on měl klid :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
13.5.20 07:56

Mozna je fnukna mozna ty jsi moc komander, jako ja bych taky nemel moc nervy poslouchat zenskou co porad pyskuje a je otravna. Nevim sama si sahni na svedomi, jestli nahodou nejsi ty ta dominantni ve vztahu a podle toho se tak chovas vybrala jsi si submisivniho partnera a ted tu brecis ty sama, ze chces neco jineho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
543
13.5.20 07:57

@Liška32 Když napíše lístečky, tak budou určitě strašně naškrábaný a nebude to k přečtení nebo mu bude protivnej její rukopis :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15007
13.5.20 10:12
@Liška32 píše:
Možná ti dělá rozhovor nepříjemný schválně, abys po něm nic nechtěla. To bývá u chlapů časté, hodí to na tebe jakože - kdybys to řekla jinak, jindy, tak bych poslouchal, ale teď musím hned se jít zavřít do ložnice! Kecá, chce se vyhnout povinnostem. Když mu tak údajně vadí tvůj hlas, piš mu lístečky. Stejně si najde výmluvu, to se vsadím :roll:

S tímhle souhlasím. Nechce nic řešit, chce mít od tebe klid :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
13.5.20 11:15

@káťa hele i na tohle pozor, pokud chlap prijde z prace domu a prvni co ho ceka jakmile otevre dvere jsou slova jeho zeny „Ahoj, potrebuji aby jsi udelal tohle a tohle“ tak to je s prominutim na facku. Stejne tak vetsina zen, ma tendenci neco s chlapem probirat a rozebirat a pritom uz je predem rozhodnuta, ze si to udela po svem. Ja tohle resil s ex, vybirali jsme obraz, me se libil jeden ji druhy mela tendenci to se mnou rozebirat ale stejne bylo uz predem rozhodnuto pro jeji variantu. Jednoduse bych to prirovnal k par vetam „Sel jsem s partnerkou vybirat domaciho mazlicka, ja chtel psa ona chtela kocku. Udelali jsme oba dva kompromis a poridili jsme si kocku“. Proc tohle rikam, moje ex byla dominantni typ, videl jsem to v rodine, tam vladl matriarchat, i kdyz tvrdila, ze to takhle se svou budouci rodinou nechce se chovala uolne stejne jako jeji matka, coz je pochopitelne protoze v tomhle svete vyrustala. A ja, jelikoz jsem taky ve vztahu dost dominantni, jsem ji vzdoroval ale postupem casu jsem to vzdal, protoze cokoliv resit byla ztrata casu, mela tendenci to rozebirat strasne chtela znat muj nazor ale stejne to bylo po jejim. Tudiz pro me to bylo plytvani energie a casu. Takze je treba se zamyslet jestli nahodou takova konverzace nevede k rozdmychani emoci a vasni, tudiz se chlap radsi temto zazitkum chce vyhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
13.5.20 11:16

@OpportunityNox Spíš jí vyčte, že lístečky s úkoly se píšou dětem a co si o něm jako myslí :D Bude hrát uraženého a ona se tak bude cítit provinile. Radu nemám, pokud je chlap nějaký, změnit se to nedá. Je škoda, že v životě nemůžeme všechno plně otestovat, než se pustíme do zakládání rodiny :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
13.5.20 11:20

@Corttez Ale copak on za ní nemůže přijít a říct jí to? My dítě teprve čekáme a o tomhle (hození dětí muži na krk hned mezi dveřma) jsme si už promluvili. Lidem narostla pusa z nějakého důvodu, tedy kdyby chtěl řešit problém, určitě může. I proto spíš tipuju, že se chce povinnostem vyhnout a mít klid. Protože pokud partner/ka není pako, všechno se dá dohodnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama