Reklama

Co teď? A co dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.18 16:01
Co teď? V co dál?

Vím, že konečné rozhodnutí stojí jenže na mě samotné, ale potýkam se s jedním velkým NEVÍM. Přiblížím vám mou situaci… Jsem teď nějaký měsíc sama s malou, partner se ke mně v posledním cca půl roce choval škaredě, neustále mi nadával, fyzicky napadl (1×) doslova před námi prchal aby s námi nemusel trávit čas, nebyli jsme vůbec rodina, bylo to prostě špatné až to vyvrcholilo tím, že mu přeskočilo v hlavě a jednoho dne nás Is malou vyhodil, doslova. Přestěhovala jsem se zpět k rodičům, kteří nebydlí zrovna nejblíž, první dva měsíce to pro mě bylo strašné, nedokázala jsem to přejít, protěže i přesto zlé, jsem myslela na to dobré co jsme spolu zažili a uvědomovala si, že ho miluju… Překlenuly se další dva měsíce kdy jsem byla už se vším vyrovnaná a přestavovala si naši novou budoucnost, moji a dceřinu. Ale ozval se mi partner, za celou dobu nás ani nekontaktoval, nezeptal se jak se má malá, nic. Říkal jak ho to strašně mrzí, že vím kde udělal chyby, že nás chce zpět, že mě miluje. Byla jsem nedůvěřivá a řekla mu, že k tomu abychom se vrátili, mě musí přesvědčit, že to myslí opravdu vážně. Během jeho týdne za námi přijet tu neskutečnou dálku hned třikrát, nosil kytky, byl neskutečně pozorný, vnímavý tak jak nikdy nebyl, nebo byl, ale to je dávná minulost. Už jsem tomu i uvěřila, když přišla další rána, nyní je partner na psychiatrii, léčí se se schizofrenii, kterou má dle lékařů rok ale nikdo o tom nevěděl, ani on sám pochopitelně. Zpětně vidím veškeré příznaky v tom jak se je mně choval… Jenže, co teď? On si myslí že jsme spolu a že jak ho propustí tak se k sobě nastěhujeme a budeme žít rodinný život jako předtím ale líp. Jenže já nevím čemu věřit, jestli tomu jak to vnímá teď pod léky a těsně před hospitalizaci nebo předtím kdy jsme byli spolu… Vím že život bude těžký když spolu budeme a mám strach i když se mu to třeba vrátí, o malou, protože už bude větší a bude zase vše líp vnímat. Partnera ráda mám, ale teď mi jde spíš o malou…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

35ja
Kecalka 336 příspěvků 14.07.18 16:10

Proboha nevracejte se k němu!

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 14.07.18 16:12

v tomto neporadim,jen me napadla otazka..jak je to s peci o dite u takto nemocnych lidi ,ikdyz byste byli od sebe?

amylon
Kecalka 249 příspěvků 14.07.18 16:18

V žádném případě,nikdy,o­pravu nikdy se nevrátit,poděkovat pánubohu že to šlo takto jednoduše a co nejdříve upravit styk partnera s dítětem s přihlédnutím k tomu,že je těžce duševně nemocný.

Veroniika84
Stálice 62 příspěvků 14.07.18 16:19

To je velmi težké. Je nemocný pokud ma schizofrenii nemůže za to. Ale tahle nemoc člověka velmi zmeni. Sestřenice ji ma už 6 let. Je z ni úplně jiný člověk. Je utlumena a zpomalena vše způsobují léky. Bez nich byt ale nemůže. Musí to byt težké. Gor jestli je přítel i otec tvé dcery. Měla bych asi strach se vrátit. Uvidíš jak bude reagovat na léčbu. Měsíc je moc krátká doba na velké závěry. Sestřenice si našla partnera i s touto diagnozou. V rámci možnosti je to dobre, ale pro jejího otce je to doživotní rána osudu. Moc dobre se s tím nevyrovnal. Bude to čisté tvé rozhodnuti. Nikdo ti nemá právo říkat co mas a nemáš dělat. Rozhodne se dle sebe a své dcery. Co chceš pro sebe a co chceš pro ni

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.18 16:26

Vážně nevracet?? Když bude dodržovat léčbu má vysoký předpoklad vrátit se do běžného života bez omezeni téměř…

Loll
Závislačka 2919 příspěvků 14.07.18 16:29

Nevracela bych se k němu. Buď ráda, že máš nejhorší za sebou. Podruhé se ti bude utíkat hůř a věřím, že by k tomu došlo :(

amylon
Kecalka 249 příspěvků 14.07.18 16:30

To není pravda. U schizofrenie opravdu ne. Pokud má opravdu schizofrenii(v od­povědi na předposlední příspěvek).

KatrinKejt
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 14.07.18 16:35

Já bych se nevracela. Už hlavně kvůli malé.
i když lidé berou léky, někdy se schizofrenie vyléčí a vrátí do běžného života, u některých se dosáhne jistého zlepšení, ale určité projevy nemoci člověka i tak obtěžují, případně se vrací, a některým zůstanou schizofrenní symptomy jako chronické a nereagující na léčbu. Asi 10% schizofreniků ukončí svůj život sebevraždou.,
Nebo se poradit s psychiatrem?
nevím, měla bych obavy s ohledem na malou..

35ja
Kecalka 336 příspěvků 14.07.18 16:39

Teď mluvím za sebe…bála bych se o dceru že v nepříčetnosti udělá něco jí…nemocný člověk musí brát léky a být pod dohledem lékařů.kdyz se něco stane ( slyšíme furt v tv) že je ani neodsoudi, protože oni za to přeci nemůžou jsou nemocní.jako když ženská zabila paní v Tescu,ta už se ke své rodině z obyčejného nákupu nevrátila..jenže ta ženská za to nemohla byla nemocná,měla schizofrenii :mrgreen:
Moc nerozumím když někdo přemýšlí o tom vrátit se do vztahů ve kterém mu nebylo dobře,kde mu bylo ubližováno…vazite si sama sebe jako člověka?
Proč nezacit znovu,vždy to jde :kytka:

korálková.víla
Kecalka 105 příspěvků 14.07.18 16:47

Ono duševní poruchy jsou vůbec problém !! Ano, pod dozorem lékařů je dotyčný jaksi " stabilizovaný " - to je v pořádku. Ale spousta takto postižených se díky lékům cítí dobře, tak je vysadí ! To už moc dobře není ! A nikdy nemáš jistotu, že je bude užívat navždy, nikdy není jistota - je to zkrátka velké riziko se vrátit ! Takže já návrat hluboce nedoporučuji :kytka: A moc držím palce ! Jinak - zkus si něco o tom načíst.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.18 16:53
@Anonymní píše:
Vážně nevracet?? Když bude dodržovat léčbu má vysoký předpoklad vrátit se do běžného života bez omezeni téměř…

Prdlajs, dcera je tezka schizofren.a neni schopna samostatn.zivota i kdyz bere leky, omezuje to vsechny kolem..a zit s ni je ocistec ..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.18 16:54

Určitě bych se poradila s psychiatrem, co obnáší život s nemocným schizofrenií. Záleží na tom, jak bude kompenzován léky, zda bude dodržovat léčebný režim. Pracuji s lidmi se schizofrenií, často se jich zdravotní stav mění. Když jsou léky dobře nastavené, tak to jde. Ovšem, je třeba to opravdu zhodnotit. Když ho opustíte, tak stejně nemůžete počítat s tím, že budete v klidu. Může Vás vyhledat atd., nebude se léčit. Kolega měl kamaráda, který ho obtěžoval v práci, neléčil se, jednou mu dokonce přijel do práce vyhrožovat, nakonec se na něj zavolala policie a hospitalizovali ho. On sám se léčit nechtěl a dokud někomu něco neudělá a nebo nedá k léčbě souhlas, tak nikdo nic nezmůže. Pak nakonec musel úplně změnit bydliště, jinak by neměl klid. On vyhledal lékaře sám nebo jak se dostal na léčení? Pokud chtěl sám, tak by to byla dobrá zpráva.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.18 17:17

V domě s námi žije slečna (30let) má schizofrenii a teda sama být nemůže, venku ji téměř nepotkávám a teda když jsme se sem nastěhovali (bydlí v přízemí) tak jsem se dost bála jako těhotná, aby na mě nevyběhla a něco neudělala, neb to co je slyšet zpoza dveří jak křičí do všeho mlátí, kolikrát tluče do topení, že to slyšíme i my v 6.patře.. Takže za mě k takovému chlapovi nikdy už jen s ohledem na tu malou

Prosím anonym K.

Martassek
Kecalka 133 příspěvků 14.07.18 17:25

Neradila bych se tady, ale s jeho lékařem. :roll:
A co kdybys byla nemocná ty a partner by vzal dceru a odešel? Nic není černo-bílé a odepsat milovaného člověka a životního partnera protože je nemocný, co to s vámi všemi je proboha? 8o Jo a schizofrenii máme v blízké rodině a díky moderním lékům může člověk žít i zcela normální život…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama