Co umi dítě v 18mesici

Napsat příspěvek
376
2.5.17 10:04

Mám 15ti měsíčního, a podle okolí je taky „nemocný“.. zaostalý autista. :lol: umí paci paci, prosím prosím, berany duc, dát pusu, papa… no ale kostky nedá jednu na druhou, furt akorát lítá, zavírá a otevírá dveře, šuplíky, vyhazuje věci, všechno bourá. Pořád něco povídá ale jediné smysluplné slovo které říká je „hopla“ když něco hodí. :lol: některé děti jsou prostě klidnější a učenlivější to moje je hold třeštidlo a učit se nechce, nemá zájem. Je to veselý kluk tak ať si v klidu roste :) neboj, vše doženou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
2.5.17 10:07

Mne skor pride ze nema čas sa nieco učit lebo stale niekam zdrha ked ho chcem nieco naučit nevie ani ukázat kde ma oči napr lebo nema čas aby som ho to naucila-ale zakryt si ich vie ked sa akoze schovává

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
2.5.17 10:10

@dany88 nepozoruj ho tolik, užívej si ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
2.5.17 10:10

Tak co tu mám napsané (mám tu tabulku „co by dítě mělo umět“ v tom a tom věku), tak mám zaškrtnuté u 18 měsíců „ano“: umí tři slova, vyleze na stoličku nebo schod, běhá, používá lžíci, postaví věž ze 4 kostek, ukazuje na obrázek nebo část těla, jezdí na odrážedle, chodí pozpátku, kopne balon zpátky, poslechne složitější pokyn nedoprovázený gestem, stojí na špičkách, hodí balon horem. „Ne“ mám u: hodí balon spodem, používá více než 50 slov a mluví srozumitelně v polovině případů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1544
2.5.17 10:11

@dany88 nemusí jít hned o autismus, nemusi to byt vubec nic, ale pokud mas pochybnosti tak se objednej k doktorovi at se na nej podiva, nejaky dobry detsky psycholog ktery se na toto specializuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
2.5.17 10:13

Odborník nejsem, ale naše dítě má přesně 18m a dělá to samé, přenáší věci po bytě, popř. šacuje tašky a prohledává krabice, jede si svou hatmatilku, pár slov sice umí, ale často je používá neadekvátně, nebo jako vycpávková slova, např. ví, že táta je samozřejmě táta, ale stejně si občas brouká při nějaké činnosti táta, tatata apod., stejně to má i s mámou. Sice rozumí nepochybně více slovům a obecně tomu, co jí říkáme, ale sama jich moc nepoužívá. Momentálně bych řekla, že je spíš zaměřená na motorický vývoj, než mluvení, baví jí všude lozit, i na prolézačky, na které ještě moc fyzicky nemá, když vidí jiné děti, nebo i na žebřík 8o. Snaží se udělat bábovičku, ale ještě jí to nejde, zvládne si nasunout kalhoty a někdy i boty, nasazuje si čepici a bundu. Nají se sama vidličkou nebo lžičkou, pokud to jídlo drží jakž takž pohromadě, protože má stále tendenci to těsně před pusou otočit, takže ze lžičky tekutější nebo sypké jídlo vyleje. Teď jsem jí učila navlékat velké korále na tkaničku, jinak nasazuje kroužky, taky postaví věž, ale jinak kostky spíš bourá. Staví si Megablocks, ale zatím bez nějakého cíle, prostě to nandává, jak jí to přijde do ruky. Když jí dám do ruky tužku, tak jí chytí dobře a něco načmárá, ale nebaví jí to, stejně tak jí vůbec nebere, když jí zkoušíme číst. Házet balónkem neumí, to se jí snažíme naučit, ale nic, to už spíš si s ním kope, než že by někam cíleně hodila, přitom kamarádky syn zvládá házet rodičům míč v roce. Učíme jí vkládačky a nasazovačky tvarů, ale se střídavým úspěchem, ze cvičení s dětmi kopírujeme např. nandávání špejlí do cedníku nebo nasazování gumiček na předměty pro cvičení jemné motoriky, což jí vcelku baví, ale třeba jednoduché puzzle nebo skládací kostky s obrázky jí ještě vůbec nic neříkají, i když jsou doporučované pro děti od roka. Jinak hodně teď napodobuje, když nás vidí něco dělat, chce to hned dělat taky, zejm. domácí práce, takže luxuje, vytírá, vyndává věci z myčky. Ale taky někdy tápu, ohledně toho, co s ní dělat úměrně k věku a co by měla umět, takže budu ráda, když tu někdo připíše nějaké tipy.

Obecně bych ale řekla, že pokud se evidentně vyvíjí, tak není co řešit, každé dítě jede jinak rychle a pokud by vyloženě zaostával, tak by na to měla upozornit pediatra při kontrole, když se ptá, co všechno dítě umí :nevim: U nás jí při 18m kontrole jen zajímalo, jestli dcera sama chodí, jestli nám rozumí a zkouší mluvit a co umí říct, s ohledem na to, že mám i známou, jejíž syn začal v 17m teprve chodit a zaostalý není, tak bych to moc nehrotila ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9671
2.5.17 10:47

@dany88 bud mas uplne normální dítě jako mam ja.nebo Máme obě autisty. :lol: fakt se nestresuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
2.5.17 11:08

Ono doktorky jsou někdy fakt vtipné - od známé holčička byla zrovna na tříleté prohlídce, a doktorka se strašně divila, jak to, že si malá neumí zavázat tkaničky - že už by to měla dávno umět 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 11:29

To je to fakt teď tak „moderní“ mít pro každé dítě nějakou diagnozu?? :roll: Zakladatelko, s největší pravděpodobností máš normální zdravé dítě.
A k dotazu, co dělaly moje děti na 18 měs..rozhodně nemluvily (syn začal na 2 letech, od té doby nezavře pusu, dcera dokonce až o půl roku později), nehrály si dlouho s jednou hračkou, nejraději kramařili, pobíhali někde neustále, věci „na povel“ dělali jen když jim se chtělo atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 11:31
@Akivasha píše:
Ono doktorky jsou někdy fakt vtipné - od známé holčička byla zrovna na tříleté prohlídce, a doktorka se strašně divila, jak to, že si malá neumí zavázat tkaničky - že už by to měla dávno umět 8o

nene :lol: :lol: :lol: mám obě děti totálně zaostalý, budou mít 4 a ještě mě ani nenapadlo je to učit :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
2.5.17 11:43

V 18.mesicich umela dcera priblizne 40 slov a postupne pridavala dalsi a dalsi. Neumela ale spojovat, to az nekdy kolem 21 mesicu, mozna dyl. Zas ale nestavela kostky na sebe apod, to az dyl. Pohybove na tom byla hur, protoze v tu dobu zacla teprve chodit. Kazdy dite je jiny, zvlast kluci obvykle mluvi dyl nebo hur, vidim to i v okoli. Podle popisu mas dle me normalni dite…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 11:49
@dany88
@dany88 píše:
Ahoj maminky chcela by som sa opytat co vedia vaše 18m deti? Mam kluka a ten teda vobec nechce mluvit, cely den nieco říká ale tým svým jazykem žádné mama, táta nic-mama se mu povedlo jednou.Co sa týká hraní tak normalne hračky ho moc nezajímají-max ho pri nich udrzim tak na 2min, ale napr krouzky navlece, postaví věž ze 4kocek, rad si hraje s balonem, aj ho sám dokaze hodit, ale jinak u nás prevlada schovavani se do skrine, otevírání a zavirani dveří a šuplíku a prenaseni veci z nich různé po bytě. Myslite ze je to normální? zacinam mat strach z autismu ale zase deti ma rad na hřišti za nimi utíká, vyleze v pohode na zidli, ked sa hrame ze sa nám schovava a my na neho volame tak tomu rozumie a směje sa na tom, ked mu nieco zakazujem tak tiez rozumie a vidiet ze to niekedy robi naschval.Paci paci a papá udělá iba ked sa mu chce.jist sám nechce ale mne dává. Tak neviem či to je iba povaha alebo sa mám znepokojovat. Dakujem za názor

Miluji, když každé dítě je svým způsobem tak krásně jiné, jen těmi našimi jakýmisi divnými tabulkami jim to pořád komplikujeme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
2.5.17 12:00

@Popokatepetla Já si vzpomínám, že ještě v první třídě nám s tím pomáhali. A většina dětí si to ještě ulehčovala tím, že ty dvě smyčky normálně zauzlovala, místo provlíknutí. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
2.5.17 12:00

Mám 15 měsíční, mluví jen svojí hatmatilkou a slova žádná. Podá co jí řeknu, staví kostky, ví co po ní chci. Venku slyší jen když chce. Děti na hřišti jí baví. Naučí se každou krávovinu např. když řeknu psovi sedni tak si sedne i dítě :D. Umí paci paci, jak je veliká, vařila myšička kašičku a já nevím co ještě, ukáže kde mám oči, nos, pusu. Na všechno ukazuje. A taky jí baví zavírat dveře a otevírat zvlášť když jimi chci projít, to je asi největší sranda podle ní. Hračky jí taky moc neberou, teď vydrží max na písku s lopatkou. Baví jí tedy hodně knížky, ty mi i nosí a chce abych jí říkala co jak dělá jaké zvířátko, ale max napodobí krávu a koně, jinak všechny ostatní zvířátka dělají aaaaaaaa :D, ale zase na druhou stranu už běhá, ovládá motoriku a snaží se jíst sama. Podle mě nemáš autistu, ale normální dítě, které prostě začne mluvit až se mu bude chtít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama