Co umi dítě v 18mesici

31
2.5.17 09:17

Co umi dítě v 18mesici

Ahoj maminky chcela by som sa opytat co vedia vaše 18m deti? Mam kluka a ten teda vobec nechce mluvit, cely den nieco říká ale tým svým jazykem žádné mama, táta nic-mama se mu povedlo jednou.Co sa týká hraní tak normalne hračky ho moc nezajímají-max ho pri nich udrzim tak na 2min, ale napr krouzky navlece, postaví věž ze 4kocek, rad si hraje s balonem, aj ho sám dokaze hodit, ale jinak u nás prevlada schovavani se do skrine, otevírání a zavirani dveří a šuplíku a prenaseni veci z nich různé po bytě. Myslite ze je to normální? zacinam mat strach z autismu ale zase deti ma rad na hřišti za nimi utíká, vyleze v pohode na zidli, ked sa hrame ze sa nám schovava a my na neho volame tak tomu rozumie a směje sa na tom, ked mu nieco zakazujem tak tiez rozumie a vidiet ze to niekedy robi naschval.Paci paci a papá udělá iba ked sa mu chce.jist sám nechce ale mne dává. Tak neviem či to je iba povaha alebo sa mám znepokojovat. Dakujem za názor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3235
2.5.17 09:24

A co bys chtela aby delal?!?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
2.5.17 09:25

Tak mudr zarazilo ze vobec nemluví napr, alebo ze nevydrží dlho pri nejakej hře, skor len cely den běhá po byte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
2.5.17 09:32

Muj kluk v 18 mes rikal mama tata bagr. Sam si nehral. Jen behal a lumpacil. Kluci jyou proste takovy. Trochu retardovany a plny energie. :) mozek - i jemna motorika- jim dozrava pozdeji. Tak holt trenuji hrubou motoriku. To co pises je normalni dite.

Mimichodem na ten autismus uz jsem alergicka. Podle ceho myslis? Podle behani a nemluveni? V 18 mes?!?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
2.5.17 09:36

@dany88 jsou děti, které začnou mluvit třeba až ve 3 letech a pak mluví stále. Většina děti nevydrží dlouho u jedné činnosti, je to úplně normální.
Každé dítě je ale jinak rychlé a šikovné, jsou mezi nimi velké rozdíly, není dobré srovnávat je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 09:39

@dany88 Myslím,že máš naprosto normální dítě. Co si pamatuju tak moje dcery oproti tomu co popisuješ, se u měly sami najíst, jinak se chovaly podobně. Nejvíc je bavilo pobíhat venku, hrabat se v písku, doma kramařit ve skříních, šuplíkách, nemluvily skoro vůbec. Samozřejmě jsme prohlížely knížky, kreslily, stavěly apod. ale vydržely u toho jen chvilku. Důležitý je jestli ti rozumí nějaké základní pokyny, něco přinese, odnese na požádání, chápe například, když řekneš, že jdete ven. Ukazuje když ho něco zajíma… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22563
2.5.17 09:41

To je úplně normální dítě. Třetí dceři je 20 měsíců. Nebaví ji miminkovské hračky, má dvě starší ségry, takže nejvíc ji baví čmárat fixama po čemkoliv :zed: Lézt co nejvýše :zed: Vyházet co nejvíc skříní :zed: Bedny s hračkama taky jen vyhazuje… Baví ji kuličková dráha, u té vydrží. Mluvit pomaličku začíná. Ale třeba prostřední do 2,5 let nemluvila téměř nic. To je ta třetí šikovnější. Takže buď v klidu, máš normální dítě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22563
2.5.17 09:44
@dany88 píše:
Tak mudr zarazilo ze vobec nemluví napr, alebo ze nevydrží dlho pri nejakej hře, skor len cely den běhá po byte

Naše doktorka na 18.měsíční prohlídce u prostřední:
„A co už říká?“
„Nic.“
„Ale něco jo.“
„Ne, opravu nic.“
„Ale něco přece jen musí.“
„Ne, opravdu, neřekne nic konkrétního.“
Doktorka se zasmála, něco si napsala dcera se ve 2,5 letech neskutečně rozmluvila a v necelých 3,5 letech uměla r a za chvilku i ř ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
2.5.17 09:49

Ked ma nieco v ruke a poviem mu ze aby mi to dal tak mi to donesie ale len ked sa mu chce, tiez ked poviem ze sa ide papat tak běží ku zidlicke ale vsetko to robi len ked ma náladu…aj ked na na neho volám alebo mu nieco hovorim tak je niekedy hluchý…ked nieco chce tak ma taha alebo sa nacahuje tam kde to je ale iba u toho řve…mna samu ten autismus nenapadol upozornila ma na to jedna maminka na hřišti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22563
2.5.17 09:52
@dany88 píše:
Ked ma nieco v ruke a poviem mu ze aby mi to dal tak mi to donesie ale len ked sa mu chce, tiez ked poviem ze sa ide papat tak běží ku zidlicke ale vsetko to robi len ked ma náladu…aj ked na na neho volám alebo mu nieco hovorim tak je niekedy hluchý…ked nieco chce tak ma taha alebo sa nacahuje tam kde to je ale iba u toho řve…mna samu ten autismus nenapadol upozornila ma na to jedna maminka na hřišti

Tak pak mám doma taky autistu… Paní se nějak vyzná, že si dovoluje dělat takové závěry? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1544
2.5.17 09:56

@dany88 a ukazuje na veci? to mluveni ani tak neva, ukazovani je dulezite. Sdileni jako „mami podivej co to je“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
2.5.17 09:56

No vraj to ze nereaguje ked ho volám alebo to zatvaranie a otvaranie dveří je minimalne divne…Preto ma zaujímalo ako su na tom ine deti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
2.5.17 09:57

No občas mám pocit, že na emiminu je autistů už snad 9 dětí z 10,nadsázka samozřejmě, ale moc ty děti pozorujeme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
2.5.17 09:57

Občas ukáže ale malo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
2.5.17 09:58

@dany88 otvírání a zavírání dveří sice může být jeden ze znaků autismu, ale také to rádo dělá obrovské množství dětí které jsou naprosto zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama