Nešťastný pláč při odchodu

104
28.4.17 21:15

Nestatný plac pri odchodu....

Ahoj holky,,som už nešťastná,,máte niekto podobnú skúsenosť a čo s tým..?
Mám 15 mes holčičku a posledné dni hrozne plače keď odchádzam(no, nikam nechodím ale teraz som 2× bola a bol plač.. a bola celkovo neštastná v podstate celú dobu čo som bola preč a to je s tátou s ktorým sa hraje)..dnes už bolo zle i keď som si šla vedla zatelefonovať či do sprchy - tiež sa predtým hrali s tátou…Má to niekto podobné a čo ste s tým robili? Díkyy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22184
28.4.17 21:21

Nejde skoro nic. Já teda tomu svému mamánkovi vysvětlím, že jdu pryč, že musím tam a tam a že se zase vrátím. A jak si bude zatím s tátou nebo babičkou hrát. Někdy brečí, jindy ne. Absolutně nejde odhadnout. Teď je to lepší, takže asi jen vydržet. Musíš taky někdy vypnout a být sama bez ní :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
28.4.17 21:22

Tak může mít separační úzkost. S tím se nedá v podstatě dělat nic, jen hodně mazlit a nechat dítě, aby za tebou všude mohlo. Přejde to časem samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8057
28.4.17 21:24

@Aromar mala to dela taky separacni uzkost. Delal to i syn to prejde samo spis vysvetlovat ze prijdes atd…prostě chvíli musí vydrzet ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11509
28.4.17 21:31

Separační úzkost, obrň si nervy. Některé děti to mají na chvilku, některé třeba i rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
28.4.17 21:32

S tím odcházením je udělat to, že hlídač dítě zabaví a matka se odplíží. Některé děti to ukousnou, vadí jim spíš ten moment mizení matky než její nepřítomnost. Případně vyšší level je když hlídač s dítětem odejde, třeba na hřiště a matka pak v klidu odejde.

Ale jsou děti, které to bez mámy nedávají a ty tři čtyři roky ji fakt potřebují za zadkem nonstop :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57039
28.4.17 21:36

@Aromar je to naprosto normální, projde tím každé dítě. U nás fungovalo rozloučit se - né mizet tajně.. s tím - kam jdu, kdy se vrátím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
28.4.17 21:51

U nás dětem vadilo, že odcházím já, když odcházely ony, tak to bylo v pohodě. A stejně jako u @martina.se bylo lepší se rozloučit a říct, kdy se vrátím, ale to až tak od dvou let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
28.4.17 22:09

Díky holky,,no budem dufat ze sa to zlepsi,,,rastie jej teraz plno zubov, tak to mozno suvisi,,,kedysi som sa prave plizila z domu prec, ale neprislo mi to spravne a fer,,vzdy ma potom hladala a tak som to teraz zacala oznamovat,,ale nabuduce uz pojdu s tatou asi von a ja si zatial vybavim co potrebujem,,to si myslim ze by mohlo mat najvacsi uspech…Hezky vikend…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
28.4.17 23:11
@Aromar píše:
Díky holky,,no budem dufat ze sa to zlepsi,,,rastie jej teraz plno zubov, tak to mozno suvisi,,,kedysi som sa prave plizila z domu prec, ale neprislo mi to spravne a fer,,vzdy ma potom hladala a tak som to teraz zacala oznamovat,,ale nabuduce uz pojdu s tatou asi von a ja si zatial vybavim co potrebujem,,to si myslim ze by mohlo mat najvacsi uspech…Hezky vikend…

Vysvětlování nemá cenu. Jde o normální vývojové stádium. Jak už tady holky psaly, některé děti ho prožívají kratší dobu, některé delší. Moje maminka byla extrém, nedala bez maminky ani ránu do čtyř let. Takže ti přeji pevné nervy. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28891
29.4.17 06:47

Separační úzkost, po pár týdnech až měsících to přejde samo.Je to důležitá vývojová fáze, po jejím překonání se dítě posune „dál“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.4.17 06:57

U dcery se toto začalo uklidňovat až teď po druhém roce. Vždy ji na svůj odchod připravuju od rána a slibuju jí, že až tady bude s tátou, že jí pustí oblíbenou pohádku (pouštíme jí je velmi málo, takže to má jako vzácnost, takže se nakonec i těší :). Posledně zvládli hodinu bez breku, tak to byl velký úspěch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.17 09:24

Jako malá jsem to dělala taky asi do 5-6 let :lol: a časem mě to přešlo… I když i v 11 letech jsem měla divný pocit když šla mamka pryč :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama