Dát plenu nebo ne? Prosím poraďte

30.4.17 07:56

Dát plenu nebo ne? Prosím poraďte

Ahoj holky, syn má 2 roky a 7 měsíců a v noci už je měsíc bez plenky. Za 1. si sám řekl že plenu nechce a za druhé jí měl ráno stejně většinou suchou. Akorát poslední týden je v noci každý den počůraný :nevim:. Večer už mu nedáváme pít a ještě ho dáváme vyčůrat na nočník než jdeme spát cca kolem 23h. Ale stejně kolem 2 - 3 h ráno má mokré prostěradlo :think:. Tak teď řeším jestli mu mám dát zpět plenu a nebo vydržet a ono se to zase srovná. Máte prosím podobnou zkušenost? A jak ste to řešili? Moc děkuji za každou radu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

53754
30.4.17 08:04

@Kacenecka216 ještě bych vydržela, může to být klidně jenom nějaké nachlazení. A rozhodovala bych se i jak moc je prostěradlo mokré. Pokud by to trvalo dýl jak 2-3 týdny, tak bych plínku vrátila. Udělala jsem to u nejstaršího syna, kdy kolem 2,5 roku zvládl asi 2 měsíce noci bez plínky a najednou katastrofa. Plínky se na noc zbavil kolem 3,5 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
30.4.17 09:20

Taky jsem to. nedávno řešila. Dlouho se nepocuraval, pak najednou kazdej den mokrá postel. Tak jsem po pár dnech plinku vratila a za chvíli zas byvala suchá, tak jsem zas prestala dávat a je to v cajku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.17 09:20

@tezi dÍKY, TAKY SEM MYSLELA ŽE SKUSÍM POČKAT PAK BYCH ASI MUSELA DÁT PLENU :think: ALE PŘIJDE MI TO ŠKODA KDYŽ UŽ TO ZVLÁDAL :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.17 09:21

Souhlasím s Tezi, může to být nachlazení. Ale já bych osobně dala plenku než to ustane… :?
Ovšem pokud je to jen čistá moč tak bych to neřešila. Jestli je nějak „špatná“ nebo s krví a vůbec neustavá tak k doktoru :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.17 10:15

@Kacenecka216 už bych mu jí nevracela a pokud máš vychytaný, že se počůrá kolem 2-3h, tak co ho zkusit dát vyšůrat ještě před tou druhou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.17 10:21

@lleennttiillkkaa a není to blbý ho budit 2× za noc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.17 10:24

@Kacenecka216 Já myslím, že se ani úplně nevzbudí. Kdysi jsme to v bývalé práci dělali stejně, byly to teda starší děti, ale dávali se čůrat 2× za noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12774
30.4.17 10:25

Já jsem líná, vrátila bych plínu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
30.4.17 11:46
@lleennttiillkkaa píše:
@Kacenecka216 Já myslím, že se ani úplně nevzbudí. Kdysi jsme to v bývalé práci dělali stejně, byly to teda starší děti, ale dávali se čůrat 2× za noc.
:mavam: To je podle spousty dnešních názorů odborníků to nejhorší, co můžeš udělat. Jen se podpoří močení v polospanku. Driv se to tak dělalo v ústavech, ozdravovnach, ve vsech institucich. Jednorázové pleny pro starší deti nebyly, tak k záchraně prosteradla. Psal o tom uz Matejcek ve svých publikacích, ze je to špatně, ale praktikuje se to.

Zakladatelko, kdyby to do par dnů nepreslo, vrátila bych plenku. S buzenim nesouhlasím. Aby dite zvládlo byt v noci suché, musí mozek dozrat k tomu, dát signál k probuzení pri plnem mechyri a taky se musí utvořit dostatecne množství hormonu, který v noci zahustuje moc a snižuje její množství. Na to je fyziologicky čas az do 5 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4115
30.4.17 11:54
@lleennttiillkkaa píše:
@Kacenecka216 už bych mu jí nevracela a pokud máš vychytaný, že se počůrá kolem 2-3h, tak co ho zkusit dát vyšůrat ještě před tou druhou?

opravdu je to to nejhorší. Dá ho vyčůrat v polospánku a on to ani nebude vědět a vlastně ho tak v tom ještě podpoří.
Jinak osobně jsem v tomto věku vrátila plenu a obě holky se naučily v noci nepočůrat až tak kolem 3,5 roku. A to s tím, že pokud se jim v noci chtělo, tak se prostě probudily a buď zavolaly nebo se samy došly vyčůrat. Být bez pleny v noci pro mě není to, že dítě vydrží celou noc nečůrat (navíc často podpořeno tím, že se mu večer nedává pít…), ale to, že si v případě potřeby řekne i v noci…
Mně prostě přišlo, že okolo 2 let jim to tak spíš náhodou vycházelo, že v noci nečůraly. Nebylo to vědomé, spíš náhoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.17 12:01

@Jana206 To je zajímavé :think: Nemáte prosím nějaký odkaz na toho pana Matějčka? Ráda bych si přečetla více. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.17 12:19

@Jana206 @lecijasek praktikuju to už u druhýho dítěte. Pravda já je nedávám na nočník, ale vodím je na záchod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5744
30.4.17 12:26

@Kacenecka216 vrátila bych mu plínku… náš mladý vydržel od začátku v noci nečůrat, ale když je nemocný, má horečku - tak mu dám plínku. Když se počůrá do poslete je z toho smutný ( jsou mu teď 3,5 a odplenkovaný byl v 2,5) nestresuj ho, jestli se plínce nebrání, tak bych to nehrotila :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.17 12:32

@Anais no právě že mi brečí že plenku nechce :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie