Co upéct z hrubé mouky?

Anonymní
22.4.20 23:41

Co upéct z hrubé mouky?

Ahoj, poraďte recepty z hrubé mouky. Můžu hrubou mouku použít místo hladké? Pokud ne, tak proč? Poslala jsem dnes muze na nákup a místo hladké mouky přinesl 3kg hrubé a já nevím co s ní. :roll: prosím anonym, je mi trapně, že nevím jaký je rozdíl ve vaření/pečení s hladkou a hrubou moukou. Dik

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64
22.4.20 23:44

Pouzit misto hladky asi jak na co. Ja hrubou pouzivam na babovku, zavarku do polivky, noky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34490
22.4.20 23:46
@Anonymní píše:
Ahoj, poraďte recepty z hrubé mouky. Můžu hrubou mouku použít místo hladké? Pokud ne, tak proč? Poslala jsem dnes muze na nákup a místo hladké mouky přinesl 3kg hrubé a já nevím co s ní. :roll: prosím anonym, je mi trapně, že nevím jaký je rozdíl ve vaření/pečení s hladkou a hrubou moukou. Dik

Z hrubé se dělají nudle do polévky. Nebo knedlíky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.20 23:47
@talaya píše:
Pouzit misto hladky asi jak na co. Ja hrubou pouzivam na babovku, zavarku do polivky, noky…

Na bábovku? Já myslela, že tam patří hladká. Procházím teď recepty a opravdu hrubá je jen na zavarku a noky… To ale vůbec nejime. :(

• Citovat
  • Nahlásit
34490
22.4.20 23:48
@Anonymní píše:
Na bábovku? Já myslela, že tam patří hladká. Procházím teď recepty a opravdu hrubá je jen na zavarku a noky… To ale vůbec nejime. :(

Bábovku teda dělám z polohrubé, ale prababička měla v receptu hrubou.
Hladká je hlavně na cukroví.

Příspěvek upraven 22.04.20 v 23:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.20 23:48
@Russet píše:

Proč nejde místo hladké použít hrubou? V čem je takový rozdíl? :think: vždyť dřív taky snad neměli super hladkou mouku a pekli…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.20 23:49
@Russet píše:

Proč nejde místo hladké použít hrubou? V čem je takový rozdíl? :think: vždyť dřív taky snad neměli super hladkou mouku a pekli…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.20 23:49
@Russet píše:

• Citovat
  • Nahlásit
Katastrofaobecna
22.4.20 23:50

Rozmělnění mouky určuje její vlastnosti kvůli lepku. Knedlík z hladké by byl tvrdý, protože by se uvolnilo moc lepku, naopak třeba kynuté těsto by nedrželo pohromadě.

Někde jsem četla, že někdo používá hrubou mouku na krupicovou kaši :D
Já z ní dělám knedlíky, možná by šly i ovocné?
Někdo ji používá na těstoviny (tam mám semolinovou mletou na jemno), prostě to co se vaří.

• Citovat
  • Nahlásit
34490
22.4.20 23:51
@Anonymní píše:
Proč nejde místo hladké použít hrubou? V čem je takový rozdíl? :think: vždyť dřív taky snad neměli super hladkou mouku a pekli…

Tak to zkus. A uvidíš. Nedovedu si linecké představit z hrubé. Vzhledem k ceně másla fakt nehodlám experimentovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Katastrofaobecna
22.4.20 23:53
@Russet píše:
Tak to zkus. A uvidíš. Nedovedu si linecké představit z hrubé. Vzhledem k ceně másla fakt nehodlám experimentovat.

Sis křehké těsto fakt nemůže být z hrubé, nemělo by ty vlastnosti křehkého těsta.

• Citovat
  • Nahlásit
Katastrofaobecna
22.4.20 23:56
@Anonymní píše:
Proč nejde místo hladké použít hrubou? V čem je takový rozdíl? :think: vždyť dřív taky snad neměli super hladkou mouku a pekli…

Ale měli, mlýny a mletí je docela dávná věc. Když si čteš Rettigovou vždy zdůrazňuje nejlepší mouku, to je i o hrubosti.
Popravdě, vzhledem k ceně mouky a ostatních surovin bych raději vyhodila mouku jako nepotřebnou, než zkažený výrobek.

• Citovat
  • Nahlásit
34490
22.4.20 23:59
@Katastrofaobecna píše:
Ale měli, mlýny a mletí je docela dávná věc. Když si čteš Rettigovou vždy zdůrazňuje nejlepší mouku, to je i o hrubosti.
Popravdě, vzhledem k ceně mouky a ostatních surovin bych raději vyhodila mouku jako nepotřebnou, než zkažený výrobek.

Dva roky to trvanlivost má. Za tu dobu se knedle a nudle naučí. Když bude chtít. Když ne nudle, drobení určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.20 00:02
@Russet píše:
Dva roky to trvanlivost má. Za tu dobu se knedle a nudle naučí. Když bude chtít. Když ne nudle, drobení určitě.

Drobení myslíš do polévky nebo jako drobenku? My knedlíky ani podobné věci vůbec nejime… No ale asi kvůli spořivosti budeme muset :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Katastrofaobecna
23.4.20 00:02
@Russet píše:

Ještě jsem přemýšlela co třeba gnocchi? Tam by hrubá vadit nemusela, pak by šly ještě šišky s mákem.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat