Co vše zařídit před porodem, když nejsme manželé?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Violla
Kecalka 331 příspěvků 04.05.19 20:11
Co vše zařídit?

Ahoj holky.
S přítelem čekáme miminko. Svatbu plánujeme až na příští rok takže můj dotaz zní, když nejsme manželé, co vše je potřeba zařídit před porodem? Matrika atd.
Predem děkuji

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10165 příspěvků 04.05.19 20:14

Jenom zajděte spolu na matriku, stačí občanky a rodné listy obou. Jinak nic. Určíte tam otcovství a příjmení dítěte (můžete rovnou i jméno).

Violla
Kecalka 331 příspěvků 04.05.19 20:17
@Kriss Tina píše:
Jenom zajděte spolu na matriku, stačí občanky a rodné listy obou. Jinak nic. Určíte tam otcovství a příjmení dítěte (můžete rovnou i jméno).

Děkuji :)

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 04.05.19 20:18

@Kriss Tina po nás ani rodné listy nechtěli. Fakt stačila jen občanka.

Kriss Tina
Extra třída :D 10165 příspěvků 04.05.19 20:19

@Čičorečka po nás je chtěli, přítel navíc neměl originál jenom výpis a museli sme tam 2× protože mu to s tím výpisem odmítli zapsat :roll: takže je lepší je mít radši sebou :lol:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 04.05.19 20:23

@Kriss Tina ty bláho. Přitom by snad úřady měly fungovat všechny stejně. V tom aby se prase vyznalo :roll:

Kriss Tina
Extra třída :D 10165 příspěvků 04.05.19 20:26

@Čičorečka maj v tom bordel no. To je stejné jako, že někde po porodu pošlou rodný list miminka domu poštou, my musíme tejden po porodu na matriku znova si ho vyzvednout osobně.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 04.05.19 20:32

@Kriss Tina jo, my tam po porodu taky musíme. Člověk je rád, že se naučí sebe a dítě tak nějak udržet naživu, ale už musí běhat po úřadech. Naštěstí tam může skočit jen muž, já u toho být nemusím. Teda tvrdili nám to.

Kriss Tina
Extra třída :D 10165 příspěvků 04.05.19 20:37

@Čičorečka jojo stačí jeden rodič, ale stejně pak se musí este na pojišťovnu, někde se musi mimčo nahlásit kuli odpadum atak. Je toho dost ty první dny…

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 04.05.19 20:40

@Kriss Tina potřebuju návod. Myslím, že spoustu věcí si ani neuvědomím, že je potřeba zařídit. Jako přihlásit dítě na popelnici, to bych si bez tebe fakt nevzpomněla.

Kriss Tina
Extra třída :D 10165 příspěvků 04.05.19 20:42

@Čičorečka ono jak kde, někde je to automaticky a někde to chce zajít na umo a mimčo nahlásit :think:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2097 příspěvků 04.05.19 21:02
@Čičorečka píše:
@Kriss Tina potřebuju návod. Myslím, že spoustu věcí si ani neuvědomím, že je potřeba zařídit. Jako přihlásit dítě na popelnici, to bych si bez tebe fakt nevzpomněla.

Město si to pohlida. Já měla po porodu prvního syna složenku na zaplacení odpadu doma dřív, než jsme se vrátili z porodnice :-) Rodný list nám donesla paní ještě v porodnici a seděla tam i paní od mé pojišťovny. Takže jsem to nahlásil rovnou. Když chceš jinou poj, musíš si to obehat.

Kriss Tina
Extra třída :D 10165 příspěvků 04.05.19 21:15

@ProfZav ne všude to tak funguje, s tím rodným listem, ten mi nikdo neponese, jsou to 3 dny co sem byla na matrice, kde mi úřednice řekla že si pro něj musím po porodu dojít. Od pojišťovny tam taky nikdo nechodil, mimčo má automaticky stejnou jako matka a je potřeba na ni do 8 dnů zajít s rodným listem a dítě tam nahlásit. Takže záleží město od města, porodnice od porodnice, jak to kde funguje, ale spoléhat na to, že si to město ohlida bych teda nedělala…

ugluk
Hvězda diskuse 46289 příspěvků 04.05.19 21:25

A pojišťovna od pojišťovny, 211 jsem vyplnila formulář na netu a přílohou dala foto RL, za týden dorazila poštou kartička.

Váš příspěvek
Reklama