Co z kapusty?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
698
2.8.10 13:18

co z kapusty?

Můžete mi někdo poradit? Dostala jsem dvě kapusty a fakt nevím co s nima dělat, jak je připravit, aby mi to jedlo dítě a snad i přítel? Kromě kapustových karbanátků to je jediný co znám. je i jiné využití?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10798
2.8.10 13:21

Tak třeba „na mozeček“, podobně jako květák, uvaříš a pak na pánvi rozmícháš s vajíčkem (s cibulkou nebo bez). Anebo kapustovou polívku. Nebo oboje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
698
2.8.10 13:22

jé to mě nenapadlo jako mozeček a můžu ještě poprosit o recept na tu polévku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17042
2.8.10 13:32

Mě strašně chutná na způsob dušené mrkve, s masem a trošku zahustit moukou. Mňamka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
2.8.10 13:52

vepřové v kapustě u nás slaví úspěch :palec: Normálně dusíš vepřové nebo hovězí na menši kostky i s tou kapustou nakrájenou a pak se zahustí trochou mouky. Holkám odeberu a nám tam přidám ještě česnek. S bramborem to nemá chybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10798
2.8.10 14:09

No recept na polévku… :think: Osmahnu cibulku, pokud máš ráda tak trochu anglické slaniny (mě by to bez toho muž nejedl :), do toho nakrájet kapustu, pár brambor, klidně i nějakou další zeleninu (hezky vypadá mrkev :) zalít vodou a vařit do hotova. Na konci se dá přidat vejde.

Jinak jak tu někdo psal to vepřové v kapustě, to je taky moc dobrý, taky doporučuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17745
2.8.10 14:10
cica píše:
Můžete mi někdo poradit? Dostala jsem dvě kapusty a fakt nevím co s nima dělat, jak je připravit, aby mi to jedlo dítě a snad i přítel? Kromě kapustových karbanátků to je jediný co znám. je i jiné využití?

My máme kapustu jako kostým! :mrgreen: :-P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
KláraC
2.8.10 14:32

A karbenátky jsou z toho super.
Klára

• Citovat
  • Nahlásit
KláraC
2.8.10 14:33

A jo, blbě jsem četla

• Citovat
  • Nahlásit
2696
2.8.10 17:12

Tak my máme osvědčeno tohle: na cibulce osmažit uzené maso(stačí i obyčejný salám, ale s tím uzeným je to lepší :-) ), na to naházet brambory na kostičky, kapustu, sůl, pepř a vařit do měkka, pak tmavší jíšku(tolik, aby to byla konzistence jako třeba hrachová kaše), česnek, ajoránku a hotovo.

U nás to jíme místo hlavního jídla a 6litrovej hrnec je málo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2087
2.8.10 18:15

Kapusty dostáváme od tchánovců spousty a krom karbanátků dělám takovou kapustovo-bramborovou kaši, je úžasně dobrá, milujeme ji k pečenému masu, k sekané, k uzenému, apod.

Kapustu pokrájet a dát vařit do osolené vody, vařit asi 15min a potom k tomu přidat na kostičky nakrájené brambory, uvařit doměkka, slít vodu tak aby ji tam trochu zůstalo a zahustit máslovou jíškou. Dětem odendám a nám přidám ještě stroužek až dva česneku. Fakt strašně dobré, doporučuji :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2087
2.8.10 18:16
Marci.35 píše:
Tak my máme osvědčeno tohle: na cibulce osmažit uzené maso(stačí i obyčejný salám, ale s tím uzeným je to lepší :-) ), na to naházet brambory na kostičky, kapustu, sůl, pepř a vařit do měkka, pak tmavší jíšku(tolik, aby to byla konzistence jako třeba hrachová kaše), česnek, ajoránku a hotovo.U nás to jíme místo hlavního jídla a 6litrovej hrnec je málo :-)

podobné tomu mému, někdy zkusím i tuhle verzi :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11764
2.8.10 21:20
Radunka píše:
Kapusty dostáváme od tchánovců spousty a krom karbanátků dělám takovou kapustovo-bramborovou kaši, je úžasně dobrá, milujeme ji k pečenému masu, k sekané, k uzenému, apod.Kapustu pokrájet a dát vařit do osolené vody, vařit asi 15min a potom k tomu přidat na kostičky nakrájené brambory, uvařit doměkka, slít vodu tak aby ji tam trochu zůstalo a zahustit máslovou jíškou. Dětem odendám a nám přidám ještě stroužek až dva česneku. Fakt strašně dobré, doporučuji :palec:

Podobně to dělám i já (naučila jsem se to od mamky), a odmala se po tom můžu utlouct :mrgreen: Ještě pak na konci vaření přidávám trochu muškátového ořechu :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
2.8.10 23:27

ted jsem delala vyborne zavitky kapustove - tady je recept: listy kapusty sparime v horke vode tak 5 min. Uvarime ryzi(ja ji varila v masoxu pro chut). Pak v misce jsem smichala ryzi a rozinky a 2-3 vajicka, pridala sul, pepr (a vubec koreni dle chuti, aby ti to vyhovovalo-ja do toho pridala jeste syr). pak to zabalila do tech listku kapusty a dala do pekace. A k tomu jsem udelala „rajskou omacku“ Proste jsem vzala asi 5 velkych rajcat a rozmixovala s cibuli, pridala sul a trosku cukru pokud to mas rada sladsi a vylila jsem to na ty zavitky. Dala jsem to do predehrate trouby na 180°C a zapekala asi 20min - ale to uvidis, jak se ti to bude zdat! chvili pred dopecenim jsem tam dala jeste syr nahoru - my totiz syr milujem, tak toho neni nikdy dost. No a pak podavala :) velka mnamka!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
698
3.8.10 12:53

mockrát děkuju, tak koukám, že bych vyzkoušela snad nejraději všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat