Co z ovesných vloček?

1077
6.4.06 15:20

Co z ovesných vloček?

Ahojky,

hledala jsem v předcházejících diskuzích, ale nenašla to, co potřebuji. Mám roční holčičku, která má atopický ekzém. Alergologické testy neprokázaly zatím žádnou konkrétní alergii. Chtěla bych ji něco udělat z ovesných vloček, ael nevím, co. Pomůžete mi?

Díky

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2733
6.4.06 15:42

Ahojky, v prvé řadě vše nejlepší k narozeninám:))))
Já malému oves.vločky zatím nedávám (lepek), ale dělám je sobě často k snídani formou sladké kaše. Chvilinku povařím ve vodě a na koci přidám trochu mléka-malé bych raději zatím přidala UM - a dochutím si medem, rozinkami, skořicí, oříšky… Malé bych dala raději než med glukopur, nebo smíchala s ovoc.přesnídávkou či nastrouhala čerstvé ovoce…anebo mě napadá vločky zavařit do zeleninového příkrmu a namixovat…prostě bych s tím vědu moc nedělala, popusť uzdu fantazii:)
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
6.4.06 16:19

Ahoj Ivulko,
hurá,alespoň se budu moci revanšovat :wink: :lol: .Zrovna dnes jsme měli na oběd vločkové placky-vločky namočené v mléce-ale může být i ve vodě,vajíčko,trošičku soli,kmínu,majoránky,nadrobno nakrájená cibule,nastrouhaný sýr,obalit(dnes jsem obalovala v kukuřičné mouce,ale dá se i klasicky ve strouhance).To byla taková jemná verze i pro pachole,jinak se z nich dají udělat chuťově výraznější verze-česnek ,část dozlatova osmažené,část syrové cibule,pepř,kmín,majoránka,vejce -prostě jako klasický karbenátky.
A jednou jsem zkoušela dělat sladké jakoby lívanečky-zase namočené vločky v mléce,najemno nastrouhané jablko,skořice,popř.trošku cukru.Tu hustoutu těsta si musíš vychytat sama,musí Ti to držet pohromadě-zahušťuji buď strouhankou,nebo moukou (celozrnnou)
Tak snad jsem Ti alespoň trošku poradila,pokud si ještě na něco vzpomenu,tak napíšu.
Mojřička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
6.4.06 16:20

Jo a pak jště vločky v jogurtu na večeři,místo kaše,a vločková polévka-jakákoli zeleninováa jako zavářka vločky.
A všechno nejlepší Elišce k narozeninám :wink:
Mojřička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
6.4.06 21:38

Ahoj,

velké gratulace Elišce k narozeninám.

Já jsem s vločkami u malé (také bojujeme s atopickým ekzémem) začínala takto.

Nejdřív jsem přidala vločky do polévky jako zavářku - to malé moc chutná.
Pak jsme zkusili vločkovou kaši s ovocem.
(ve vodě jsem povařila vločky + např. jablko a pak jsme rozmyxovala - není nutné záleží jak dítko polyká)
Med a ořechy bych zatím rozhodně pro exematika do kaše nepřidávala. Přeci jen jsou to velké alergeny. A když med tak by měl rozhodně projít přes horkou vodu - no zkrátka prý se tím velkým zahřátím sníží množství alergenů.

Předpokládám, že jste také drželi hypoalergenní dietu. Takže ty recepty co píše Mojřička (ty placičky vypadají opravdu zajímavě - to musíme zkusit) bych zkoušela rozhodně později. Až si budeš jistá, že se ti malá po různých ingrediencích neosype.
Naše princezna také neměla prokázané žádné alergie. Ale když jsem zkusila poprvé jogurt - ejhle a ekzém se trochu zhoršil, to samé máslo, cukr (v piškotech) ...... takže to opravdu chce zavádět vše pomalu opatrně potravinu po potravině. A když se ekzém zhorší tak vy:,–(it počkat tak 2-3 týdny a zase znovu zkusit. My postupně zvětšovali dávky a malá dnes v 17m běžně baští máslo, jogurty ............... no prostě vše na co přijde a ekzém už jí prozatím žádná potravina nezhoršuje.

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama