Co zabalit pro miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 03.01.09 11:10
Co zabalit pro miminko

Ahoj holky , právě si balim tašku do porodnice , to co si mám vzít já to vim , ale furt si nejsem nak jistá co zabalit do druhé tašky pro miminko.Prosím poradte. :wink:

Reakce:
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 03.01.09 11:20

na cestu z porodnice potřebuješ: čistou jednorázovku, bodíčko s dlouhým rukávem, dupačky, svetřík, nebo mikču, na dupky ponožky, nebo bačkůrky a buť teplé kalhoty a bundičku, nebo kombinézku. Určitě dvě čepičky. Tenkou bavlněnou a nějakou chundelatou. Nezapomeň v tomto počasí ani na rukavičky a deku nebo fusak do sedačky. Jo a tak 2-3 bavlněný plínky, 1 na blinkání, 2 do auta do okna(kdyby náhodou svítilo sluníčko) a 3 do foroty. ale to vše ti stačí přinést den před odchodem z porodnice, nebo dokonce při propouštění

No možná je tvůj dotaz o něčem jiném:

Takže do porodnice potřebuješ věci jak kde, to si musíš zjistit. U nás oblečení a tak dávali, pleny jsme měli vlastní(balík 2). Měla jsem i vlhčené ubrousky, i když ty tam viděli neradi, chtěli abysme mimčo raději omyli. Pak bepanten na bradavky či prcku a DUDLÍK pokud ho budeš chtít dávat. Možná budou sestřičky mrmlat, ale je to tvoje dítě…

Krátký porod a krásné hodné miminko

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 03.01.09 11:29

Děkuji.Odpovedela jsi přesně na to co jsem potřebovala. :D Balim právě věci na odchod domů pro miminko.Aby to tady měl přítel vše po ruce. :D

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 03.01.09 11:41

tak trošku ti závidím, ale když si vzpomenu jak jsem ten poslední měsíc byla nervózní a nedočkavá, tak mě to rychle přechází

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 03.01.09 12:43

Jo tak ta nervozita je šílená. :) Ale to balení krásný :D :D :D

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 03.01.09 13:01

Lacenko, nerodila jsi u Milosrdných ? Já tam měla oba své porody a byla jsem moc spokojená, ale ta připomínka s těmi ubrousky mi něco říká :lol: Po prvním porodu jsem malou dle rad omývala :roll: :roll: :roll: (tedy jen v porodnici), teď po druhém jsem však již byla zásobena ubrousky :lol: Tedy mně jako druhorodičce už nic neříkali a nemusela jsem absolvovat žádnou instruktáž péče o miminko :lol: , ale jeden večer sestra z novoroz. soustředila v našem pokoji několik prvorodiček, že jim ukáže, jak koupat mimčo. A byla to sranda, já se tak jen z povzdálí s maminou na vedleší posteli uchechtávala. Instruktáž dělala sestra, která měla o sobě velmi vysoké mínění a měla frňák dooost nahoru a ve chvíli, kdy novopečeným mamkám vysvětlovala, ať nepoužívají ubrousky a co to je za hrůzu :lol: , tak se zeptala, jestli si nemůže půjčit Bepanthen, tak jse jí ho beze všeho nabídla a když otevřela můj šuplík, „smály“ se na ní a také ostatní otevřené ubrousky. Ale spokla to a nic neřekla :lol: :lol: :lol:, jen po hodila pohledem a já nahodila nevinný výraz :lol: :lol: :lol:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 03.01.09 14:05

přesně tam, oddělení šetinedělí Milosrdných bratří. Ale křivýho slova na ně neřeknu, moc se nám tam líbilo, teda hlavně podruhé, to už člověk ví co si může dovolit a že to dítě je opravdu jen a jen jeho a ta sestra ti ho doma stejně přebalovat nebude. To samé z dudlíkama. Já vím nevidí to rádi, ale zas je to lepší, než jak některé maminky na pokoji dudlík malýmu před vizitou schovávali. Tak buď ho má nebo ne, a je to pouze tvoje rozhodnutí a jenom ty pak poneseš případné důsledky(které jsme neměli žádné a oba dudlali už v porodnici)

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 03.01.09 16:48

Holky a proč ten dudlík vidí neradi?Já vim asi je to blbá otázka,ale čekám první mimi a zkušenosti žádný. :D

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 03.01.09 17:07

Oli - protože to může negativně ovlivnit kojení, přece jenom nejsou miminka zvyklá ani na prs ani na dudlík a může to pro ně být matoucí. Ale nemusí…

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 03.01.09 17:27

Právě - může a nemusí. Podle mě je buď mimčo dudlací a dudlík potřebuje (bez toho, že to ovlivní kojení) a nebo není dudlací a dudlík nepotřebuje a odmítá ho. U Milosrdných jsou opravdoví antidudlíkáři :lol: Ačkoliv jsem na novorozeneckém viděla holčičku v inkubátoru (já tam měla několik dní malého pod světlem), byla drobnější - asi se narodila trošičku dřív - a té tam dávali dudl. Měla erární. Ale ta kojená nebyla, jak mně řekly sestry, tak proto ho možná dostala :roll: - nebylo co „ovlivňovat“. :roll: :roll: :oops:

hanucha
Závislačka 3328 příspěvků 03.01.09 22:56

:lol: hned jak jsem cetla ten prispevek od lacenky, tak jsem si vzpomnela na svuj pobyt u milousu :D a jejich pristup k dudliku a vlhkym ubrouskum :lol:

popodopo
Kecalka 404 příspěvků 05.01.09 12:50

Jeste bych si pribalila nuzticky na nehty, moc se mi hodily, mala mela prerostle nehticky, tak jsme hned strihali. Vzala jsem si s sebou i svoji odsavacku, vedela jsem, ze v nemocnici maji jen ty pistove, takze jsem si zabalila svoji Avent. A miminku jsem vzala ss sebou i obleceni na pobyt, ty sileny hadriky erarni, fuj, byla jak zebracek, ani to neslo zapnout. A jeste jsem mela s s sebou nausnicky.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 05.01.09 13:40

mám reagovat, nemám? Já mám totiž dva kluky a tak si teď připadám jak pablb, ale copak se dávají náušničky už v porodnici?? Tak člověk se pořád učí, to jsem ještě neslyšela. Jo a ty nůžtičky, určitě spíš teda pro maminku, protože až budeš dávat celá zoufalá, cucat malíček (jakože dudlík haha) tak ty delší nehty fakt vadí. Ale naši měli nehty „papírový“ takže se pouze opatrně odlupovalo.
Nechtěla jsem se „popodopo“ nijak dotknout a už vůbec na ni neútočím… Někdy to z mých příspěvků tak vyznívá tak to už raději při oponenci raději připisuji

popodopo
Kecalka 404 příspěvků 07.01.09 13:10

ale lacenko, prosimte, ja nejsem nastvavaci a taky nevim, proc bych byla, vzdyt jsi nic blbyho nenapsala, ne …jo, nasi male se nausnicky pichaly uz v porodnici, sam pediatr mi to rekl, ze ty deti to nejlip snasi takhle male. Ze zaroven, co ji pichaji do paty kvuli krvi, ji pichly usi. a druhy den to mela dobry. No a ty nuzky, me se fakt osvedcily na malou, nehty ji doted striham kazde dva dny, rostou ji strasne rychle.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Je to vůbec ona? Premiérku Mayovou semlely dohady o brexitu, vypadá hrozivě

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé Velké Británie usilovně... číst dále >

Tetování roku: Řepka chtěl mít na paži Kristelovou, dostal Krainovou!

Mělo to být vyznání lásky, prostřednictvím kterého všem dokáže, že právě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >