Článek o císařském řezu

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
baru.v
Stálice 70 příspěvků 19.12.08 07:10
Cisarsky rez

Dobre rano, ted jsem si precetla clanek o cisarskem rezu, tak se s vami chci podelit, treba bude pro nekoho z vas uzitecny: http://www.forexample.cz/view.php?…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 19.12.08 09:39

Ahoj,

já jsem rodila císařem, byl plánovaný (KP, velké dítě, moje špatné jaterní testy, ve finále zakalená plodová voda) a musím říct, že příště pokud to nebude nevyhnutelně nutné, tak si tuhle šarádu rozhodně chci nechat ujít a rodit spontánně. To, že císař nebolí, není pravda, je to klasická operace, takže možná nebolí tolik při tom (i když - ve chvíli, kdy mi odtrhávali placentu, jsem jim málem nablinkala do masky :D ), ale potom je to opravdu bolestivé. Navíc člověk leží 1,5 dne na pooperačním a trčí z něj asi 10 různých hadiček.
Volbu samozřejmě nechávám na ostatních, ať si rodí jak chtějí a kde chtějí, ale já jsem si to jednou vyzkoušela a stačilo :lol:

Tereza

vladkaaa
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 19.12.08 09:58

Tak já si vyzkoušela obojí, první normální porod, druhý akutní císař pro velké krvácení v celkové narkóze a za sebe teda můžu říct, že císař a bolesti „po“ jsou procházka růžovým :,-(em proti normálnímu porodu. Pokud se po císaři nehýbeš, nic nebolí, při kontrakcíš jdeš z jedné do druhé a mně bylo tedy na chcípnutí (pardon)
Jinak samo, že jsem zastáncem přirozených porodů, jak pro dítko, tak pro matku je to určo lepší, no ale mně šlo o život, takže tak.
Toť můj názor, je mi jasné, že každá to prožíváme jinak.

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 19.12.08 10:23

Tak já mám za sebou taky akutního císaře,kvůli výhřezu pupečníku a kvůli tomu měl malý špatné srdeční ozvy,šla jsem pod celkovou narkózu,rychlostí,která překvapila i mě a musím říct,že být o o několik minut později,tak toho svého broučka nemám.Nemůžu srovnávat,prodělala jsem jen 12hodin kontrakcí po 3 minutách a asi 0,5hodiny přípravy kdy byli po 2min. do konce jsem nedošla,ale ta rekonvalescence je zdlouhavá a pocit když se probudíte a nevíte jestli dítě žije nebo ne je to nejhorší co jsem za celý svůj život zažila.A další porod pokud to půjde chci přirozený.

angelina
Stálice 73 příspěvků 19.12.08 10:53

ahojte,
mam za sebou jeden porod prirodzeny a druhy cisarskym a nikdy viac by som prirodzene nerodila!!!
cisarsky je proti tomu sialenstvu, ktore niekto nazyva „prirodzeny“ porod, uplna parada. a ak niekto tvrdi, ze nie, tak keca a nehovori z vlastnej skusenosti! navyse, ak by to tak nebolo, nerodili by vsetky celebrity cisarskym..navyse, kojila som uplne bez problemov aj po cisarskom a na rozdiel od prirodzeneho porodu som pri tom kojeni mohla aj sediet, co po nastrihu nehrozilo dobrych par tyzdnov! ta bolest brucha je proti bolesti po nastrihu uplne zanedbatelna!
takze tak, angie

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 19.12.08 11:38

Když tak nad tím přemýšlím,přijde mi to srovnávání normálního porodu a císaře dost komické,vždyť se přeci nejdená o soutěž,kdo měl nejbolestivější porod ne? :lol: :lol: :lol: Hlavní je,že mimísci i maminky jsou v pořádku a jestli ten příchod na svět byl přirozeně nebo císařem,na tom nezáleží,to se do rodného listu nepíše,já osobně smekám před každou,která si zažila jakýkoliv porod,představte si jak by to zvládli chlapi :roll: :lol: :lol: :lol: :twisted:

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 19.12.08 11:58

Tak já mám taky obě zkušenosti, první dcera se narodila císařem kvůli KP a nepostupujícímu porodu, druhá dcera se narodila přirozeně, takže mám možnost srovnávat. Já osobně jsem za přirozený porod. Ano, bolí to, jako čert, ale ta možnost 2 hodiny po porodu vstát a mít mimčo u sebe za to stojí. Já jsem patřila k těm, které to mrzelo, že první porod nešel normálně, ale kdyby tu možnost císaře nebyla, tak tu ani já ani Nikolka nejsme, protože byla tak strašně zamotaná do pupeční šňůry, že bych jí porodit nemohla. Takže jsem za tuto možnost šťastná.
Angelino: každý císař ani každý přirozený porod nejsou stejné a ani rekonvalescence po nich ne, tak si myslím je unáhlené to zobecnit na všechny maminky a všechny porody a říct, že kdo tvrdí, že je lepší rodit normálně, tak kecá. Já to tak cítím a nekecám, fakt :wink:
Paradise: v tvém posledním příspěvku je obrovská pravda!
Romana

""http://b3.lilypie.com/aUg3p2/.png:http://b3.lilypie.com/aUg3p2/.png

""http://b1.lilypie.com/ahMIp2/.png:http://b1.lilypie.com/ahMIp2/.png

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 19.12.08 13:41

Angelina - vetsinou se do takovych diskuzi nezapojuji, ale tohle mi nedalo. Ja teda s tebou nesouhlasim, ja teda mluvim z vlastni zkusenosti a 100% ti zarucuji, ze ani nekecam :wink: Muj 1.porod - nic nenasvedcovalo, ze bych nemela rodit normalne, po X hodinach bolesti, kdy mi ani epidural pro svou nefunkcnost nezabiral, mi ve finalni fazi 2.doby porodni, malej nesestupoval do porodnich cest a zacal mit problemy, takze me akutne vezli na sal, SC jsem nakonec mela v CA a maleho videla az na druhy den. Byla jsem s porodu otresena a zaprisahla, ze 2.dite uz nikdy!
Ted po 4 letech se nam narodila holcicka, take SC, ale do posledni chvile jsem bojovala za to, abych mohla porodit normalne, dokonce jsem to nekolikrat obrecela, bohuzel se k tomu pridali me zdravotni komplikace, ktere se v konecne fazi jiz odrazeli i na male, takze se tehu muselo ukoncit driv a bylo rozhodnuto. Jsem nesmirne rada za to, ze doma mame krasnou, zdravou holcicku, ze jsme obe v poradku a porad v hlouby duse me mrzi, ze jsem nerodila normalne!
Do budoucna bych i chtela treti, tentokrat uz za normalni porod bojovat ani nebudu moct, po dvou cisarich mam uz proste smulu, takze ted jsem to brala jako jedinou prilezitost porodit normalne a vse dotahnout do konce, ale abych to shrnula..je uplne jedno jestli clovek rodi normalne nebo cisarem, vzdycky se maminy rozdely na tabory priznivcu cisaru a normalnich porodu, je to kazdeho vec. Ja jen za sebe pisu, ze bych dobrovolne do cisare NIKDY nešla a dala bych vse za to, porodit normalne.A me teda rekonvalescence po cisari neprisla jako prochazka ruzovou zahradou :wink:

PS: Romik to vystihla presne :wink:

angelina
Stálice 73 příspěvků 19.12.08 14:26

kocky, mrzi ma, ze to tak vyznelo, nechcela som nikoho urazit :oops: niektora ste to krasne vystihli, ze hlavne su zdrave deticky :wink: ale jednoznacne si stojim za tym, ze porod cisarskym ma bolel ovela menej ako ten prirodzeny, rozrezane brucho ma narozdiel od nastrihu nicim neobmedzovalo (sedenie, cikanie, …) a bola som rozhodne ovela skor fit po cisarskom reze ako po prirodzenom porode. proste, mam na cisarsky neporovnatelne krajsie spomienky a silne dufam, ze niekedy na tu traumu z toho, comu sa hovori prirodzeny porod, budem schopna zabudnut. angie

misenka
Echt Kelišová 8602 příspěvků 19.12.08 14:39

tak já mám za sebou jeden porod a to císařem. jako říci že po císaři je rekonvalescence procházka růžovou zahradou,nechápu jak to může někdo říci :roll: mě ještě měsíc po císaři po každém zvednutí z lehu po kojení připadalo, že se mi v břiše otvírá kudla jak mě to břicho bolelo, pamatuju si, jak jsem po chodbách potkávala holky po přirozeném porodu,běhaly tam jak srnky,já se tam táhla jak smrad,ohnutá v pase, děs.v posteli ještě v porodnici každé otočení o 10 cm na stranu byl horor,bolelo to jako blázen,první cesta do sprchy - hned ráno po císaři - mi bolestí tekly slzy.

je to o tom, že prostě někoho po císaři nebolelo nic,tak jako někoho byl naprosto v pohodě při přirozeném porodu.každý má jiný práh bolestivosti, každý porod je jiný.

takže já moc doufám a věřím, že můj druhý porod bude přirozený,jelikož druhého císaře už nee (samo když to jinak nepůjde,tak to se nedá nic dělat)

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 19.12.08 14:57

Angelino - no prave, kazdy prubeh porodu je jiny, taky pri predstave, ze bych si mela vybrat jizvu pres celou „pipcu“ :oops: :wink: az po zadek, tak radsi uvitam jizvu na brichu :wink: ,ale u me je v popredi ten zazitek, ten pocit, kdyz ti to male klubicko polozi na bricho, ty prvni spolecne minuty… to jsem prave ja prisla a dost tezce jsem s tim bojovala, celych 6 tydnu jsem k synovi hledala cesticku, prvni slzy ukaply az kdyz jsem se po mesici doma koukla na video a vse mi tenkrat doslo…
tenkrat mi syna donesli cca 14 hodin po porodu, tak jsem si pripadala jako bych si nekde neco koupila (obrazne receno) samozrejme sveho syna nesmirne miluju :lol: :wink: , ale zacatky byly tezke.
U dcery to bylo planovane a videla jsem ji hned na sale a i presto, ze jsem nemohla mit malou hned u sebe, bylo to tam :wink: :lol:

Me jeste ted poboliva jizva a nekdy pri prudkem pohybu dost picha, ale kdyz se ted koukam na ty sve dve ditka, tak ono to za tu bolest stoji at uz tak nebo tak :wink:

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 19.12.08 17:27

Slysil vystihla jsi to úplně přesně,nejhorší na tom císaři je(samozřejmě pokud jste v plné anestezii),že nemáte dítko hned a vidíte ho až po x hodinách.A mnohdy trvá opravdu několi dní až týdnů než pocítíte to,co ostatní u přirozeného porodu.Mě když přinesli davídka,byla jsem štastná,ale tu pravou mateřskou lásku jsem pocítila až doma a to pravé dojetí přišlo také až později. :wink:

ivusha
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 19.12.08 18:53
Paradise píše:
Slysil vystihla jsi to úplně přesně,nejhorší na tom císaři je(samozřejmě pokud jste v plné anestezii),že nemáte dítko hned a vidíte ho až po x hodinách.A mnohdy trvá opravdu několi dní až týdnů než pocítíte to,co ostatní u přirozeného porodu.Mě když přinesli davídka,byla jsem štastná,ale tu pravou mateřskou lásku jsem pocítila až doma a to pravé dojetí přišlo také až později. :wink:

Jo a kdo řekl, že kdyby jste rodily normálně tak je to s tou mateřskou láskou lepčí… :?
Kdysi jsem tady zakládala diskuzi…Přichází láska okamžitě?
https://www.emimino.cz/modules.php?…
Vše není jako v časopisech.......však si to projděte. Kolikrát i matky co rodily „normálně“ jaksi čekají tu záplavu citů.. 8O …a kde nic tu nic. Prostě někdo si musí tu cestičku k miminku najít ať rodil jak rodil. :roll:

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 19.12.08 19:04

ale je to o tom, ze clovek ma nejakou zasluhu na tom, ze privedl na svet sve dite, ja to tak tedy citim, netvrdim ze by tam taky byla laska jako tram, ale ja o to 1.setkani stala. Je to o tom, ze 100 lidi, 100 nazoru :wink:
Muj nazor je, ze nemuze byt nic krasnejsiho, nez spolecne se svym muzem privitat na svet sveho potomka!

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 19.12.08 19:09

Mimochodem, ja tenkrat tu diskuzi cetla :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama