Klasický klystýr nebo Yal?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Detta
Kecalka 218 příspěvků 05.12.08 19:17
Klasický klistýr nebo Yal?

Ahoj maminky, prosím poraďte.
Za pár dní mě čeká můj první porod a v těhotenství mi vylezly hemeroidy :? Mám docela obavy z klasického klistýru, pokud by porodní asistentka nebyla šetrná, tak bych asi dost trpěla. O Yalu jsem slyšela, že si ho můžu dát doma ještě před odjezdem do porodnice, takže bych se vyprázdnila opatrně sama s ohledem na stav svého „pozadí“… Co myslíte? Je lepší klistýr až v porodnici a upozornit sestru ať je jemná nebo si mám nechat napsat ten Yal?
Díky moc za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Adela
Kecalka 196 příspěvků 05.12.08 20:09

Ahoj,

nech si napsat Yal, vezmi ho do porodnice, dej ho sestre, at ti ho da a upozorni ji, at je setrna. Diky tomu nastavci by to nemelo byt az zas tak neprijemne. Aspon me to tak neprislo. Tak jsem to udelala ja a planuju to udelat znovu. Ony jsou zvykle, ze si maminy nosi Yal z domu, ale samy si to „neudelaji“ :)

A.

vrony
Závislačka 2923 příspěvků 05.12.08 20:58

Detto,
měla jsem koupený Yal, ale zapomněla jsem ho přibalit, takže klystýr klasika. Docela jsem se toho obávala, ale nebylo to nijak hrozné. Dokonce mi sestra říkala, že ta teplá voda klystýru nějak pozitivně (jka přesně už si nepamatuju, byla jsem ze všeho vyvalená a člověk měl přece jen spoustu zážitků :lol: ).

Loudalka
Kelišová 5648 příspěvků 05.12.08 21:03

ahojky mela jsem klasicky klistyr a hemeroidy mi vylezly taky a bylo to uplne v pohode.Delali mi ho pri jiz silnych kontrakcich a oproti nim to byla hracka.

cmelda
Závislačka 2753 příspěvků 05.12.08 21:25

ja nakonec nepotrebovala ani jedno, telo se samo vecer pred porodem rozhodlo „pripravit se“ :D a tak na sale uz nebylo co tlacit :)) ale jinak klystyr je lepsi, ta tepla voda pomaha pripravit porodni cesty a navic kdyz budes mit uz kontrakce, tak te nejaky stipnuti do hemoroidu nerozhodi :))

Kikija
Echt Kelišová 8438 příspěvků 05.12.08 21:27

Ahoj,
měla jsem klasický klistýr a v pohodě a to jsem fakt na tohle cíťa - je pro mě nemyslitelné jen použít čípky. Takže jsem se toho dost obávala a opravdu pohodička. Porodní asistentka mi i říkala, že to příznivě působí na porodní cesty.

medakulicka
Kecalka 120 příspěvků 05.12.08 22:00

Jestli můžu srovnat klasický klystýr a Yal, tak hlasuju pro klystýr. Teplá voda prohřeje podbřišek a pomáhá uvolnit a otevřít porodní cesty. Je také účinější než Yal. Ten někdy moc nezabírá. A pokud jde o hemeroidy, tak to vyjde nastejno. Sestřičky jsou na takové problémy zvyklé a určitě jsou šetrné v každém připadě. Na přání Yal určitě aplikují sami. Doma bych toto určitě sama nepodstupovala, jednak při nástupu kontrakcí může jít třeba o poslíčky, což se nemusí hned poznat a pak by ta procedura byla zbytečná, nebo právě vyprázdnění tlustého střeva může porod urychlit a můžete najednou rodit. Nechci nikoho strašit, ale právě proto, že průběh porodu je nevyzpytatelný, nechala bych toto až do porodnice, pokud bych tedy neměla u sebe asistentku, dulu apod.

Zanka
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 05.12.08 22:06

Pokud bys měla volit mezi těmito dvěma, tak se přimlouvám za klasický klistýr, prohřeje pporodní cesty a může posunout porod. Yal ti jen vyprázdní střeva. Rozhodně bych si ho nedávala sama doma, neodhadneš v jeké fázi je porod a třeba si ho dáš moc brzo a pak budeš na porodním boxu trpět hlady.
Hlavně jedno doporučení, které jsem se dozvěděla až před pár dny, pokud by tě jako mě provázel během dne před porodem průjem, tak se dávat nemá. může ti pak udělat docela blbě (jako mě), tak bych si to pohlídala a případně to řekla PA…

Monix
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 06.12.08 14:42

Ahojky,

mám stejné zkušenosti jako spousta holek - klasický klystýr v pohodě i s hemeoroidy zvládneš (jako já). A navíc opravdu ta teplá voda působí příznivě na porodní cesty - mě klystýr urychlil porod a za 2,5h. po klystýru byla malá na světě. Držím ti palečky, ať všechno dobře dopadne !

Len-til-kah
Extra třída :D 13992 příspěvků 06.12.08 15:09

Taky se pokaždé divím, co kdo proti klistýru má (tady je to o hemoroidech, tam nevím, o co jde, ale ta obava panuje obecně a tomu opravdu nerozumím). Možná kdybych ho zažila normálně za plného vědomí, nebudu zrovna jásat :P , ale u druhého porodu se nestihl a u prvního mě i docela pobavil. Měla už jsem hodně silné a hodně časté kontrakce (do porodu daleko, ale to je jiná :? ) a necítila jsem při aplikaci absolutně nic. Nakonec mi to celé přišlo i vcelku vtipné, protože to byla jediná věc, při které jsem zapomněla na bolesti - soustředila jsem se, abych ten záchod po sobě nemusela nijak vytírat, jak jsem u popisu nějakého porodu četla :lol: . Takže z mojí zkušenosti je to vyloženě sranda.

Přeju ti hladký porod, dej vědět, jak to dopadlo.

Verrunka
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 06.12.08 18:39

Já tedy nemůžu soudit, rodila jsem císařem a klistýr mi nedělali, ale v předporodním kurzu nám paní lektorka říkala, že ten Yal prý nikdy nevyprázdní střeva dokonale tak, jako klistýr.

petrax77
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 06.12.08 18:41

Ahoj,

já měla klistýr normální, porodní asistentka při zaváděni jen konstatovala, že mám hemeroidy a že bude opatrná - nic jsem vůbec necítila. Opravdu se toho neboj :lol: I na předporodních kursech nám PA říkala, že hemeroidy má spousta rodiček (a samozřejmě i nerodiček) a že není snad nic na lidském těle, co by sestry či doktoři neviděli :P A během porodu šly i všechny mé rozpaky stranou :lol: :lol:

A co se klistýru týče - z něj jsem strach neměla. Už dříve jsem ho před operacemi parkrát zažila a nikdy nic hrozného :lol: Jen tentokrá t jsem měla pocit, že jsem byla na WC málo a že ve mě ještě hodně zůstalo (porod šel hodně rychle, takže jsem ten klistýr dostala asi 1,5 hod před narozením prcka). Ale to už jsem asi pak ani neuměla moc rozlišit, zda jsou to křeče ve střevech, nebo kontrakce :lol:

Přeji také pohodový porod :lol:

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 06.12.08 19:43

Ahoj
take jsem mela klasicky klystyr a naprosto v pohode.Je to i lepsi nez Yal,prohreje ti to brisko a pripravi a trosku i uspisi porod.

oskaria
Kecalka 168 příspěvků 06.12.08 21:54

Ahoj,při prvním těhotenství jsem měla klistýr a dalo se to zvládnout.A taky hemeroidy.Při kontrakcích jsem ani nevěděla,že nějaké vlastně mám.A při tom druhém těhotenství jsem přijela do porodnice otevřená na 7 cm a přes mé prosby,jsem klistýr stejně nedostala.Nebyl čas.Vlastně to ani navadilo.Příroda si umí poradit.Stejně jsem se vlastně 2 dni pročistila.
Přeji rychlý a pohodový porod bez nutnosti klistýru! :lol:

kadlina
Neúnavná pisatelka 17419 příspěvků 06.12.08 22:27

Čtu to a nestíhám se divit, já měla klistýr při LPS operaci a jediné, co si z toho pamatuju je, že když mi ho opakovali, ta voda ve střevě studila, takže mě překvapuje, že tady všechny mluvíte o prohřátí. Nicméně mi to nepřišlo tak strašné, jak se popisuje a to jak na potvoru odpoledne před odjezdem dávali Dobrého vojáka Švejka, jak se tam všichni báli klistýru. Před porodem mi doporučili Yal, že je šetrnější, tak jsem ho zakoupila a aplikovala mi ho sestra, bylo to taky v pohodě, navíc jestli si to dobře pamatuju, tak Yal mi dali jen jednou, ale klistýr 2×, ale je fakt, že to nemůžu porovnat, protože klistýr byl u operace a ne u porodu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama