Vyvolaný porod nebo císař?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Wenndy
Kecalka 174 příspěvků 09.12.08 09:19
Vyvolaný porod nebo císař?

Prosím o pomoc, vůbec si nevím rady zda se mám rozhodnout pro plánovaného císaře nebo pro vyvolání porodu, bude to můj třetí porod, první spontálně - v poho, druhý - vyvolaný, ale kvůli úmrtí miminka ve 39.týdnu (infarkt placenty) - strašně rychlý - 1 hod. Ale katastrofa, ale spíš si myslím, že to bylo i psychikou, protože se člověk neměl na co těšit. :cry: Tak proto se teď uvažuje o tom, že mi těhotenství ukončí dřív, zatím je vše v pořádku, ale potřebuju vědět pro a proti. V podstatě jsem proti zbytečnému řezání, ale znáte to, kvůli miminku uděláte pak cokoli. Zase gynekolog tvrdí, že když ještě děloha není připravená k porodu, může se vyvolaný porod pěkně táhnout. Tak baby raďte. Jsem z toho jelen.

url=http://lilypie.com]http://lilypie.com/…908/BM9Y.jpg

""http://bd.lilypie.com/fBHsp2/.png:http://bd.lilypie.com/fBHsp2/.png

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.08 10:01

Oba mé vyvolávané porody skončily po několika hodinách císařem. Myslím si, že pokud tělo není ještě na porod připraveno, tak jednoduše neporodíš a může při protahovaném vyvolávání nastat hromada komplikací, při císaři to máš šetrnější pro mimčo a při epidurálu i pro tebe. Pár hodin si poležíš na pooperačním a pak už se tě nikdo nebude na nic ptát, šupnou tě na šestinedělí a dají ti mimino a starej se.

sandrik
Neúnavná pisatelka 19967 příspěvků 09.12.08 10:53

asi bych být tebou šla do císaře - vzhledem k tomu, že jde o plánovaný zákrok před termínem, tak ten vyvolávaný porod může být vážně hodně dlouhý a vzala bych v úvahu problémy při předchozím těhotenství. Kdyby ty dřívější problémy nebyly, poradila bych ti spíš vyvolávačku

Já přenášela dva týdny, dali mi vybrat a já chtěla vyvolávaný porod. Zabrala až druhá vyvolávačka (po 1,5dne od nástupu do nemocnice) a po 12ti hodinách od vylití plodovky jsem stejnak šla na císaře, ale zas si říkám, že jsem to aspoň zkusila. Byl to zatím můj první první porod a pokud by další dítě bylo zas prognózovaný veliký a dali by mi vybrat, tak to asi znovu zkusím nejdřív vyvolávačkou a pak teprv císařem.

Lucci
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 09.12.08 11:06

Muj vyvolavany porod skoncil taky cisarem. :? Vzhledem k predchozim komplikacim bych u tebe volila cisare se spinalem (pokud to pujde) abys videla mimco hned po porodu.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18633 příspěvků 09.12.08 12:38

Já měla druhý také vyvolávaný a nic moc. Ale pořád lepší než císař…

což ovšem neplatí v tvém případě Být tebou tak se moc nerozmýšlím a jdu na císaře, vlastně ani nevím proč, ale bude to pro vás asi šetrnější a rychlejší.

Krásné vánoce, možná už se zdravým miminkem pod stromečkem Lacenka a kluci

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 09.12.08 12:46

Ahoj

dr. ti musí říct jestli už jsi aspon trochu připravená - CS - pootevřená atd… pokud nebudeš volila bych císaře.
Ono totiž 50 % vyvolávaných porodů před termínem končí císařem - upozorňuji na to že před termínem -
Já měla oba vyvolávané kvůli preeklampsii- první na konci 37 tt - porodní cesty nepřipravené, nic nenachystané - zaváděli mi jakési tyčinky na dozrání porodních cest..... po 4 hodinách silných kontrakcí po tabletě miminko nesestoupilo a slábly ozvy, takže akutní císař.
Při druhé vyvolávače - začátek39 tt - předporodní nález docela pozitivní - dozrávajcí cesty, trošilinku pootevřená… no a druhý syn šel normálně.

Četla jsem před druhým porodem odborné články ohledně četnosti CŘ a bylo uvedeno, že opravdu záleží na zralosi porodních cest…

Takže já osobně bych se rozhodovala až těsně před porodem.

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 09.12.08 12:53

Ahoj Wendy,
já souhlasím taky s tím císařem. Sama jsem první dceru nemohla porodit normálně, ale musela jsem na císaře a rozhodně nejsem zastáncem téhle formy porodu. V tvém případě bych ale neváhala a na císaře šla, možná už kvůli tvojí psychické pohodě. Ještě ti chci říct, že je mi líto, žes přišla o miminko. Musí to být hrůza! Přeju ti krásné zdravé mimčo.
Romana

""http://b3.lilypie.com/aUg3p2/.png:http://b3.lilypie.com/aUg3p2/.png

""http://b1.lilypie.com/ahMIp2/.png:http://b1.lilypie.com/ahMIp2/.png

Wenndy
Kecalka 174 příspěvků 09.12.08 13:04

Holky děkuji moc za rady, asi opravdu zvolím toho císaře, už kvůli psychice, měla bych asi hrozný strach, že se ještě něco zkomplikuje.

Malina7
Závislačka 2874 příspěvků 09.12.08 14:14

Já měla vyvolávaný porod a také to skončilo císařem. Být Tebou zvolím si císaře. Přeci jen vyvolávaný porod se může táhnout dlouho a mohlo by to akorát zbytečně nadělat paseku jak tobě tak mimču, když už jste měli jednou problémy.
Císař není tak hrozný. Z mé vlastní zkušenosti si troufnu říct, že je pohodlnější.
TAkže buď maximálně v klidu a zbytečně se u porodu netrap, císař není tak strašný :wink:
Hodně štěstí
yvn

Wenndy
Kecalka 174 příspěvků 09.12.08 14:44

Díky Yvonne za povzbuzení. :D

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.08 15:41

Tak já taky přidám svou zkušennost. Oba dva moje porody byly vyvolávané, druhý po termínu kvůli přenášení, tebe by asi spíš zajímal ten první - v 38.tt kvůli nedostatečnosti placenty. Vyvolávat se začalo v pátek, dcera se narodila v pondělí odpoledne (jak se tu psalo, por.cesty nebyly připravené). Ale mimo toho psycha, že to trvalo tak dlouho, to nebylo nijak strašný. Nijak extrémně bolestivý (to až ten opravdu porodní den) a fungovat jsem mohla hned po porodu, což po císaři nebudeš. Císař jsem teda sama nezažila, ale kámoška, která tak rodila kvůli KP, teď čeká třetí a císaře se bojí jak čert kříže. Bolesti měla ještě pár měsíců po něm. Já nevim, asi jsem tu vyjímka, ale i přes to vyvolávání bych osobně zvolila tu „přirozenější“ cestu, myslim, že je přirozenější jak pro tebe, tak pro miminko. Kdyby byly nějaký komplikace, tak na tom císaři stejně skončíš, tak proč to nezkusit?
Hanka

oskaria
Kecalka 168 příspěvků 09.12.08 18:09

Ahoj,souhlasím s Hankou.Pokud by nastaly komplikace,tak stejně bude císař.Jinak já sama zažila vyvolávání u první dcery kvůli nedostatku plodové vody a tablety mi zabraly hned druhý den ráno,kdy jsem okamžitě věděla,že porodím.A rodila jsem 39+3.A nebolelo to o nic víc než přirozený porod mé druhé dcery.Jen ten vyvolávaný byl delší.Ale to bylo i tím,že byl první.pokud bych si mohla vybrat,tak císaře určitě ne!To je ale jen můj názor.Renata :-)

Taz
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 11.12.08 10:28

Já bych upřednostnila klasický porod, kdyby se to nerozjíždělo, dá se udělat SC, ale jak už tu někdo psal, po SC nebudeš fungovat hned… Já měla porod dlouhý ve 37.tt, neotvírala jsem se… A připouštím, že jsem si mákla… Ale hned po porodu mi nic nebylo, došla jsem si klíďo do sprchy… Maminy po SC se ploužili po oddělení ještě 3. den po porodu… Příště bych chtěla zase rodit přirozeně. potvrdila mi to i kamarádka, která má za sebou oba typy porodů… Jo, a SC je OPERACE! Těch potencionálních komplikací je tam na můj vkus zbytečně moc, aby se podstupoval zbytečně! Pokud bys ale byla ve větší pohodě při SC, tak by to pro tebe bylo asi lepší, chápu, že máš za sebou příliš nepříjemnou zkušenost… Ale pokud to doporučí dr. a ty se na to budeš cítit, tak bych asi upřednostnila klasický porod…

Malina7
Závislačka 2874 příspěvků 11.12.08 19:32

Mě udělali císaře protože byl malej moc mohutnej a přirozeně by neprošel. Pak jsem si kladla otázku, co kdyby prošla hlavička a tělíčko ne? Hrozily by kleště. Takže jsem ráda, že malej se radši nikam necpal :D a šel ven bříškem. Kleští se bojím víc nežli porodu samotného.
A rekonvalescence u císaře není tak hrozná, tedy alespon u mě. Já jsem už v pohodě a nebýt jizvy, tak nevím, že mě někdo řezal. Ale to nelze moc porovnávat, u každého je to jiné.

akinorev
Kecalka 321 příspěvků 11.12.08 22:23

Ahoj, já být tebou tak bych šla asi na císaře.Vzhledem k tvým problémům předchozím bych se asi bála že se zase něco semele…No nevím záleží samozřejmě na tobě.J á měla dva v poho a třetí vyvolávaný.Nebylo to vůbec dlouhy ..nedošla jsem ani na sál a malou sem držela v rukou na chodbě… :lol: ..a čtvrtý císaře..jen si tam poležíš o 2 dny dýl…POkud bych měla na výběr,a být v tvé situaci,tak bych šla fakt na císaře…Kdy že tě to čeká?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama