Co zavařujete?

1401
17.8.20 23:52

Co zavařujete?

Zdravím dámy, co zavařujete, co máte rády zavařené? Kompot, zeleninový salát, čalamádu, okurky, kečup, džem.. :)
U nás máme rádi zavařené broskve, to je u nás top a ještě meruňky a jahodový, višňový džem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4764
18.8.20 05:08

Okurky, dzemy - meruňkovy, jahodový, mám ráda i kompoty. Teď už vesměs jen zavarujem okurky, vzhledem k tomu že marmelády a kompoty jim doma vesměs jen já, ani by se to nevyplatilo..
:?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5306
18.8.20 05:09

Teď si nechám zavařit děravý výfuk u auta… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
18.8.20 05:19
@bse.pedro píše:
Teď si nechám zavařit děravý výfuk u auta… 8)
:mrgreen: :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5306
18.8.20 05:34
@Betty MacDonald píše: :mrgreen: :mrgreen:

Tobě se to směje, když jsi právě vstala, ale já musím za chvíli do postele… :,( :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
18.8.20 05:37
@bse.pedro píše:
Tobě se to směje, když jsi právě vstala, ale já musím za chvíli do postele… :,( :nevim: 8)

To přežiješ, nech si něco hezkého zdát :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5306
18.8.20 05:44
@Betty MacDonald píše:
To přežiješ, nech si něco hezkého zdát :mavam:

Třeba o nás dvou… Jak spolu zavařujem meruňky… :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
18.8.20 05:46
@bse.pedro píše:
Třeba o nás dvou… Jak spolu zavařujem meruňky… :nevim: 8)

Ano, jak dnes zavařuju cukety :mrgreen: :mavam: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1875
18.8.20 06:07

Zrovna dneska budu zavařovat ryngle, a chci si z nich zkusit udělat i chutney. Jinak mám už ve špajzu zavařené okurky, meruňky, nějaké višně, angrešt, rybíz àla brusinky, marmeládu višňovou a meruňkovou. A začínají se mi ve velkém rodit rajčata, takže lečo a kečup mě ještě čeká. Pokud od někoho dostanu švestky, tak bych si pár sklenic taky ještě zavařila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
18.8.20 06:30
@ropucha 02 píše:
Zrovna dneska budu zavařovat ryngle, a chci si z nich zkusit udělat i chutney. Jinak mám už ve špajzu zavařené okurky, meruňky, nějaké višně, angrešt, rybíz àla brusinky, marmeládu višňovou a meruňkovou. A začínají se mi ve velkém rodit rajčata, takže lečo a kečup mě ještě čeká. Pokud od někoho dostanu švestky, tak bych si pár sklenic taky ještě zavařila.

Taky se chystám na lečo a na protlak. Ze švestek jsou skvělá ta pečená povidla. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5599
18.8.20 06:35

Jen okurky. Letos ani ty. Nějak se mi zdály drahý a teď už jsou jen přerostlý. Uvidíme, jak budeme zvládat kupovat a zda nám budou chutnat. V nejhorším případě příští rok zavařujeme. 8)
Dělávala jsem ještě dýňový kompot, ale ten se pak přestal jíst.
Pro lepší skladování zavařuji vlašské ořechy.
Od leča mě odrazovali, že prý cibule hořkne. Jaké máte zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
18.8.20 06:45

Zavařuju každoročně okurky a čalamádu ze zelí, okurek, paprik, mrkve a cibule, pak jahodovou marmeládu a taky lečo. Občas nějaké zpracované přebytky, co se hodně urodí, jako krouhaná jablka na štrůdl, švestková povidla, protlak z rajčat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
18.8.20 06:46
@Hořec píše:
Jen okurky. Letos ani ty. Nějak se mi zdály drahý a teď už jsou jen přerostlý. Uvidíme, jak budeme zvládat kupovat a zda nám budou chutnat. V nejhorším případě příští rok zavařujeme. 8)
Dělávala jsem ještě dýňový kompot, ale ten se pak přestal jíst.
Pro lepší skladování zavařuji vlašské ořechy.
Od leča mě odrazovali, že prý cibule hořkne. Jaké máte zkušenosti?

Jen ty nejlepší, není nad domácí lečo uprostřed ledna. :srdce: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50478
18.8.20 07:17

Na rodicaku mnohem vic. Od vyziv pro nase deti, v sezone zasoby. To jsme meli stary dum, kde byl sklep. Ted mame novy a ten sklep chybi.
Uz delavam pouze marmelady a maso ve vlastni stave, calamadu a zeli bile do sklenic, nez vyresime uskladneni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5599
18.8.20 07:51
@Betty MacDonald píše:
Jen ty nejlepší, není nad domácí lečo uprostřed ledna. :srdce: :mavam:

Takže děláš klasicky: cibule, paprika a rajčata. Dáš do sklenic a zavaříš? Mě hodně strašili tím, že cibule pak zhořkne. Tak mě to odradilo. Lečo mám hrozně ráda a i v zimě mám na něj chuť. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama