Zkažené vepřové maso

16.8.20 10:21

Zkazene vepřové

Ahoj, tak jsem se rozhodla dnes vařit spagety z vepřového. To maso melo trvanlivost do 18.8.,takže jsem počítala s tim, ze bude v pořádku. Jak se ukazalo podle hrozneho smradu ( i po tom co jsem to nevzdala a tepelne upravila) bylo nejspis zkažené. Prijde mi, ze se to stava docela často. To je pomalu pokaždé cca kazde 5te maso co vyhazuju. Taky to tak mate? Ja nevim co s tim masem dělají.. Chapu, ze se to nekdy stane (nekdo neco zapomene vyskladnit, nebo co ja vim treba maji špatně nachlazene vozy pri přepravě), ale to by se podle me nemelo stavat.. Pak to jsou akorat vyhozené peníze… Co s tím? Stava se to jenom me, nebo mate podobné zkusenosti. Popř. Kde kupujete maso a jak tomuto předejít? Děkuji za Vaše příspěvky. Jsem z toho akorát tak naštvaná. ☹️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23103
16.8.20 10:27

Jedině ho zmrazit hned, jak ho koupíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
16.8.20 10:27

Taky se mi zo ted stava posledni dobou porad, maso ma trvanlivost, dokonce ho i zamrazim kdyz ho nespotrebuji hned a po rozmrazeni je sedive a nekdy smrdi :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3694
16.8.20 10:29

Nejsem expert na vaření, ale vepřové si ke špagetám nějak neumím představit. Jinak maso nakupuji v Makru a na místní farmě, občas v Německu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5272
16.8.20 10:29

No kdyz to smrdi, tak to snad rovnou vyhodim a nevarim z toho. :nevim:

Jinak uplne jednoduchy. Kdyz v obchode neco takovyho koupim, tak to maso tam znova nekupuju. Kupodivu zustalo par mist, kde kupuju maso bez problemu uz roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
16.8.20 10:30

Nám se to nestává. Maso kupujem u řezníka, nenechávám ho bez úpravy v lednici déle než den. Jinak porcuju a dávám do mrazáku. Pokud kupuju něco baleného v obchodě, je to většinou nouzovka, kterou potřebuju hned. A že bych někdy koupila něco baleného, co bych hned otevřela a bylo to zkažené, to se mi ještě nestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5272
16.8.20 10:31
@Markétka111 píše:
Taky se mi zo ted stava posledni dobou porad, maso ma trvanlivost, dokonce ho i zamrazim kdyz ho nespotrebuji hned a po rozmrazeni je sedive a nekdy smrdi :?

To muze byt i spatnou teplotou v mrazaku. Musi tam byt min -18.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
16.8.20 10:33
@Zumpa píše:
Nejsem expert na vaření, ale vepřové si ke špagetám nějak neumím představit. Jinak maso nakupuji v Makru a na místní farmě, občas v Německu.

Vepřové ke špagetám úplně normálka. Trošku provensálského koření, bazalky, lehce orestovat rajčátka a už to jede.

Ale zeptal bych se, když to maso mělo trvanlivost do 18.8., kdy bylo koupeno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.8.20 10:42

@Petr-33 maso bylo kupovane vcera v albertu  :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.8.20 10:46

@Markétka111 asi se to musi hned spotřebovat.. Ja maso mam v lednici treba do druheho dne. Ale je zajinave ze kolikrat to spotrebuju hned a je to taky zkažené. Nebo i kolikrat to kupuju fakt na hrane trvanlivosti a nic s tim neni.. Je to hrůza, kus od kusu.. Asi je fakt nejlepší kupovat u řezníka, 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2164
16.8.20 10:46
@Pramenitavoda píše:
@Petr-33 maso bylo kupovane vcera v albertu :lol:

Maso v Albertu nekupuju, právě po několika podobných zkušenostech. Když jsem pak viděla, jak maso, vejce, méčné výrobky a další chlazené zboží stojí v paletách vedle chlaďáku a nikdo si jich nevšímá (opakovaně), tak jsem pochopila, proč se odtud jídlo kazí rychleji. Ale asi to bude prodejna od prodejny (i když pododobnou zkušenost mám ze 3 Albertů)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
16.8.20 10:47
@Pramenitavoda píše:

Do alberta pro cokoliv trvanlivého. Ale pro maso fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3694
16.8.20 10:51
@Pramenitavoda píše:

Albert a Tesco, to jsou krámy, kam zásadně nechodím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14975
16.8.20 10:54

@Pramenitavoda no jo, tak to se nedivím :D tam se maso nekupuje ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4138
16.8.20 10:55

Nestalo, nikdy, maso nakupuju kde zrovna jsem, jak u řezníka, tak i v supermarketu a hlavně ho pak nechávám pár dní uležet v lednici, aby bylo dobré a měkké a vždy ok, nemáš problém s lednicí? Chladí dobře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama