Čokoláda

Anonymni
9.3.09 19:49

čokoláda

Ahoj, zajímalo by mě, od kolika let jste začali dávat dětem trošku čokolády či sušenku. Děkuju.Mispulka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

452
9.3.09 19:59

Byla jsem hrozná, ale od dvou a to jen velmi zřídka. Ani dnes si o ni nijak neříkají.

Sušenky z počátku jen z bílé mouky, a omezovala jsem ořechy a arašídy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
9.3.09 20:00

Před rokem jen dětské sušenky, po roce už i čokoládu, ale oddalovala jsem to jak jen to šlo, takže ji dostala spíš až 1,5 roce (od kamarádky) a preferuju Kinder čokoládu (je dobře zabalená a hlavně porcovaná). Ale i teď se snažím to dost omezovat a radši jí dávám ovoce. Naštěstí i to (především jahody) bere jako odměnu a má ho moc ráda. Čokoláda taky jednu dobu fungovala jako dobrá motivace na nočníček. Teď už ji naštěstí nevyžaduje, to by byla spotřeba :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
9.3.09 20:01

Od té doby co si ji sama vzala :lol: :lol: Někdy v půl roce má fotku s fousama od čokolády :D . Ne že by ji pak měla pravidelně, ale rozhodně ji před ní neschováváme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
9.3.09 20:40

U nás po roce ale fakt jenom občas, trpíme na zácpu, takže u nás fakt minimum. Řekla bych že čokoláda je oproti některým sušenkám a bonbonum to nejmenší zlo. Jinak jsem ted nekde cetla ze kvalitni čokoška ma minimálně 30% kakaa v sušině a to je ta spodní hranice - spíš nekvalitní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
9.3.09 21:38

Od roku a půl. Nedávám často, ale také nezakazuji. Prostě jak maji chut. Já mám masožravky doma, tak kolikrát čokoládu odmítají :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.09 21:39

Od dvou let… i přes trvalé poznámky prarodičů, že jí nechci nic dopřát… Dětské sušenky už ale Elinka dostávala po prvním roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20331
10.3.09 07:05

Tobík (20m) ještě čokoládu neměl… Taky furt posloucáme, co jsme to za hrozné rodiče :roll: Já myslím, že konkrétně na čokoládu má času dost… Pokud ji dostane až po třetím roce, budu jedině ráda.
Dětské sušenky cca od 8m, rohlík od roka, piškoty od 18m, teď už občas dostane i bebe sušenky nebo máslové sušenky Opavia.
Když byl malý, tak dostával kukuřičné křupky a taky rýžové chlebíčky z DM (nesolené).
Já mu jídlo pořád dost hlídám a když mi ochotně baští místo sušenek jablka, tak co bych mu cpala čokoládu, z té si nic nevezme…
Furt nedávám kakao, med, ořechy, arašídy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
10.3.09 07:34

Přes značné protesty jedné z babiček až ve dvou letech. Do dvou let jsem kojila a dokud jsem neodstavila, nestál vůbec o žádné sladkosti - bonbónky, čokoláda, sušenky atd. „Chudák“ babička nevěděla, co mu teda má dávat :lol: A taky k jejímu zděšení do dnes pije neslazený čaj a ten od ní s pěti kostkama cukru nebo dvěma lžícema medu vyplive :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
10.3.09 07:57

U staršího syna jsem to řešila hodně, do dvou let neviděl nic sladkého…Jasně že ho hlídám i dneska, každý den si něco smlsne, ale aby toho nebylo moc (třeba brambůrky může, ale ne celý pytlík na posezení atd.).No a u dcerky tuším, že tak důsledná asi nebudu, život jí asi osladím dřív. :wink: Ale nechci sladkostma nahrazovat zdravější věci, takže nejdřív něco zdravého, pak něco sladkého.Ale rozhodně to nepřeháním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
10.3.09 08:12

Tak mladší syn ještě čokoládu nedostal-ani nedostane, nevidím důvod, má zdravější mlsky- a starší občas dostane, ale ne moc.Ovšem u staršího už jsme se různým Brumíkům atd neubránili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
10.3.09 09:14

U obou deti nejdriv od roku.
Resim to tak, ze doma sladkosti dostavaji jen velmi vyjimecne (jako treba, kdyz se starsi ucil chodit na zachod za kazdej uspech malej ctverecek cokolady), jinak domu cokoladu a bonbony nekupuju, takze to dostat nemuzou ani kdyz chteji.
U babicek a pribuznych se tomu nebranim, protoze jednou za tyden je to njak neposkodi a ja nemusim poslouchat reci jak jim nic nedopreju apod.
On ten starsi stejne jak to neznal tak prvniho asi pul roku, co jsem povolila, ze jako teda muze stejne cokoladu, bonbony apod. odmital vubec ochutnat.
A ted vi, ze doma nedostanou jen tak a nejak jim to nevadi.
Susenky obcas koupime a vetsinou jsou na stole v misce a deti si uziraji jak maji chut. Ale spis misto susenek davame takovy ty polystyrenovy chlebiky nebo kukuricny krupky, nekdy polivany jogurtem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13319
10.3.09 09:38

u nás byla čokoláda cca od 1,5 roku. snažím se nedávat často, občas ji ale vyžaduje místo snídaně :roll: takže držím nejdřív se najíst, pak dobrůtka.
klárka bude v tomhle ais po mě - já jsem strašlivě na sladké. takže když si řekne tak většinou něco malého dostane (třeba jednoho gumového medvídka). už ví, že si může vzít maximálně do každé ruky jeden ;-) ale občas to zkouší :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24838
10.3.09 13:08

Ahoj, tak u nás je na sladké jenom Věrka, čokládku dostává jen od prarodičů (aby netrpěla :lol: ) a poprvé ji dostala kolem 3let. Starší kluci jsou čokoládou zatím nedotčení, neláká je to, i když to vidí u Věrky. Sušenky dávám jenom dětské - Sunarka, Hami Safari, a to od půl roku… AHoj, M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2189
10.3.09 13:35

Tak tchýně by jí dala už od narození. Já ji ještě nedala a ani nemám potřebu jí dát, jednou měla koláč a v něm bylo kakao, ale jinak ne.
Raději dám sušenky a ty taky jen po jídle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama