Receptíky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
trixinka
Závislačka 4361 příspěvků 13.02.09 18:08
Receptíky

Ahoj holky,
zajímalo by mě čím krmíte děti, nějaké domácí míchané specialitky, protože se mi zdá že dávám dcerce pořád to samé dokolečka. Což jsou jogurty, tvaroháčky a přesnídávky, jasně že je toho hodně příchutí ale pořád se mi to zdá to samé. K obědu má teda zeleninu ale jinak má pořád sladké. Má zatím jen 2 zuby dole, takže jí nejde jíst pořádně pečivo, to jí roste v puse, piškoty, safari sušenky nebo kukuřičné křupky ty se jí rozputí tak to jde. Pečiva mi sní pět soust a má dost, protože to nejde jak by chtěla. Díky všem za nápady.

Reakce:
harpyje
Extra třída :D 10673 příspěvků 13.02.09 18:56

těstoviny se žloutkem
rýže s kukuřicí,
brambory s různou zeleninou…
k přesnídávce jen tak kousky červený řepy, či jiný zeleniny, atd.

ovoce samotný taky dáváš? banány, jablka, hrušky…

tvaroháček neznám :oops: - to je neco na způsob pribináčka??

har.

trixinka
Závislačka 4361 příspěvků 13.02.09 19:11

Ahoj.
Tvaroháčkem myslím všechny tvarohové dezerty (Pribiňáček, Lipánek, Ostraváček je jich strašná spousta) z ovoce malá sní banán, protože je měkký ale třeba jablko jen ožužlá a vyplivne, nemá ho čím pokousat :) mě tak nejvíc právě zajímají ty svačinky, k obědu taky právě dělám tu zeleninu a všechny možné přílohy.

harpyje
Extra třída :D 10673 příspěvků 13.02.09 19:25

http://www.kojeni.net/prikrmy.php

hele jeste tady, dole na stránce je tabulka v exceu, a v ní spoustu příkladů, zkus se MRKNOUT.
A strouhany jabko by nejedla?
 har.

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 13.02.09 20:07

Trixinko, máme stejně staré děti. Naše malá má 2 zuby dole, dva nahoře, takže taky podobné. Jablko jí tak, že jí škrabnou dělám tenké plátky. Nebo hroznové víno - kuličku oloupám a rozkrojím napůl (je to ale piplačka). Taky dělám mix - jemné ovesné vločky zaleju horkým mlíkem a rozmixuju s banánem. Jinak z pečiva dobře zvládá obyčejný chleba se žervé nakrájený na pidikostičky. Musím jí ale kostičky postupně podávat, jinak si je tam narve všechny najednou a má z toho kouli v puse. (nenamazané to jde taky, ale hůř to klouže) Taky pije ochucený kefír. To je zatím všechno, co mě napadlo.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 14.02.09 00:21

Jablíčka nastrouhat. Pokud jsou moc kyselá osladit banánem.
„Tvaroháčky“ vůbec nepoužívám. Sem tam jí dám ochutnat tvarohu s ovocem, ale to jen výjimečně.
Spíš bílý jogurt Hollandia s ovocem nebo bez.
Taky je dobré dělat kaše: ovoce (strouhané nebo povařené) + jemné ovesné vločky nebo jáhly nebo pohanku.
Mrkvičku nastrouhanou s jablíčkem by taky mohla.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Tetování roku: Řepka chtěl mít na paži Kristelovou, dostal Krainovou!

Mělo to být vyznání lásky, prostřednictvím kterého všem dokáže, že právě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >