Reklama

Receptíky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

trixinka
Závislačka 4361 příspěvků 13.02.09 18:08
Receptíky

Ahoj holky,
zajímalo by mě čím krmíte děti, nějaké domácí míchané specialitky, protože se mi zdá že dávám dcerce pořád to samé dokolečka. Což jsou jogurty, tvaroháčky a přesnídávky, jasně že je toho hodně příchutí ale pořád se mi to zdá to samé. K obědu má teda zeleninu ale jinak má pořád sladké. Má zatím jen 2 zuby dole, takže jí nejde jíst pořádně pečivo, to jí roste v puse, piškoty, safari sušenky nebo kukuřičné křupky ty se jí rozputí tak to jde. Pečiva mi sní pět soust a má dost, protože to nejde jak by chtěla. Díky všem za nápady.

Reklama

Reakce:

harpyje
Extra třída :D 10668 příspěvků 13.02.09 18:56

těstoviny se žloutkem
rýže s kukuřicí,
brambory s různou zeleninou…
k přesnídávce jen tak kousky červený řepy, či jiný zeleniny, atd.

ovoce samotný taky dáváš? banány, jablka, hrušky…

tvaroháček neznám :oops: - to je neco na způsob pribináčka??

har.

trixinka
Závislačka 4361 příspěvků 13.02.09 19:11

Ahoj.
Tvaroháčkem myslím všechny tvarohové dezerty (Pribiňáček, Lipánek, Ostraváček je jich strašná spousta) z ovoce malá sní banán, protože je měkký ale třeba jablko jen ožužlá a vyplivne, nemá ho čím pokousat :) mě tak nejvíc právě zajímají ty svačinky, k obědu taky právě dělám tu zeleninu a všechny možné přílohy.

harpyje
Extra třída :D 10668 příspěvků 13.02.09 19:25

http://www.kojeni.net/prikrmy.php

hele jeste tady, dole na stránce je tabulka v exceu, a v ní spoustu příkladů, zkus se MRKNOUT.
A strouhany jabko by nejedla?
 har.

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 13.02.09 20:07

Trixinko, máme stejně staré děti. Naše malá má 2 zuby dole, dva nahoře, takže taky podobné. Jablko jí tak, že jí škrabnou dělám tenké plátky. Nebo hroznové víno - kuličku oloupám a rozkrojím napůl (je to ale piplačka). Taky dělám mix - jemné ovesné vločky zaleju horkým mlíkem a rozmixuju s banánem. Jinak z pečiva dobře zvládá obyčejný chleba se žervé nakrájený na pidikostičky. Musím jí ale kostičky postupně podávat, jinak si je tam narve všechny najednou a má z toho kouli v puse. (nenamazané to jde taky, ale hůř to klouže) Taky pije ochucený kefír. To je zatím všechno, co mě napadlo.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 14.02.09 00:21

Jablíčka nastrouhat. Pokud jsou moc kyselá osladit banánem.
„Tvaroháčky“ vůbec nepoužívám. Sem tam jí dám ochutnat tvarohu s ovocem, ale to jen výjimečně.
Spíš bílý jogurt Hollandia s ovocem nebo bez.
Taky je dobré dělat kaše: ovoce (strouhané nebo povařené) + jemné ovesné vločky nebo jáhly nebo pohanku.
Mrkvičku nastrouhanou s jablíčkem by taky mohla.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Jílková je jak domina z 90. let, Máte slovo by mělo zmizet, míní kritik

Verbální „údernice“ Michaela Jílková (50) prý nemá se svým pořadem Máte slovo... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >