Corona v práci jaký je postup ?

Anonymní
10.10.20 21:51

Corona v práci jaký je postup ?

Zdravím. V pátek zjištěn pozitivní test u dvou zaměstnanců. Ti jsou teď v karantene. Jaký je prosím postup dal? S oběma jsme byli v úzkém a delším kontaktu. Vedení řeklo že čekají co hygiena. Musíme všichni na testy a do karantény? Díky moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22894
10.10.20 22:04

No musite pockat, co rekne hygiena, ta vetsinou posila na testy. A zřejmě oujdete na testy a do karanteny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
10.10.20 22:04

U nás to bylo tak, že nám emailem oznámili, že máme 2 pozitivně testované kolegy a probíhá trasování. koho označili, že se s ním setkali, tak šel na test, vše se dělo ve spolupráci s hygienou. nás jako celou pobočku poslali okamžitě domů na home office.
stejně tak ostatní pobočky, jakmile se tam objevil někdo nakažený, pobočka šla na 14 dní na home office

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 22:29
@Anonymní píše:
Zdravím. V pátek zjištěn pozitivní test u dvou zaměstnanců. Ti jsou teď v karantene. Jaký je prosím postup dal? S oběma jsme byli v úzkém a delším kontaktu. Vedení řeklo že čekají co hygiena. Musíme všichni na testy a do karantény? Díky moc

Záleží, co děláte za práci. Zaměstnavatel vytrasuje, kdo s danými zaměstnanci byl ve významnějším kontaktu déle jak 15 minut a podklady předá hygieně. Dotyční budou v karanténě 10 dní. A během té doby musí absolvovat test nejlépe 5-7 den po kontaktu s nakaženým. Pokud byste pracovala ve zdravotnictví nebo v sociálních službách, tak Vám dají ochranné pomůcky a normálně chodíte dál do práce a domů, ale jinak jste v karanténě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.20 09:26
@Anonymní píše:
Záleží, co děláte za práci. Zaměstnavatel vytrasuje, kdo s danými zaměstnanci byl ve významnějším kontaktu déle jak 15 minut a podklady předá hygieně. Dotyční budou v karanténě 10 dní. A během té doby musí absolvovat test nejlépe 5-7 den po kontaktu s nakaženým. Pokud byste pracovala ve zdravotnictví nebo v sociálních službách, tak Vám dají ochranné pomůcky a normálně chodíte dál do práce a domů, ale jinak jste v karanténě.

Pracuji ve zdravotnictví, mám pozitivní kolegyni a nepracuje, je doma v karanténě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 16:16

A nevíte prosím někdo jak to je když u nás v praci byli potvrzeny 2 pozitivní lidé. Já jsem měla jeden den zvýšenou teplotu pak už nic tak mě poslali z prace domu volala jsem svému lékaři ten mi dal neschopenku. Jenže v praci teď po nás chtějí test jinak nás nejspis do prace nepustí doktor mi ale rekl ze me na testy neposle ze nás musí sama kontaktovat hygiena do teď me nikdo nekontaktoval.. tak nevim jestli mám normalne cekat az mi doktor ukončí neschopenku a cekat jestli me vezmou do prace nebo budu muset na testy v tom případě by nás tam ale mel objednat zaměstnavatel..?

• Citovat
  • Nahlásit
3639
15.10.20 19:03

Zdravím, 16.16

zaměstnavatel není tím, kdo má nařizovat testy

stejně jako Vás nemůže nutit na testy na HIV nebo syfla, tak ani na toto

zaměstnavatel ani nemůže podmínit nástup do práce testy, vyjma zdravotnictví a sociálních služeb, kdy se při ukončení karanteny povinně testuje dle aktuálně platného nařízení

jinak ne, tzn ozvěte se svému lékaři, ten by si s tímto měl poradit a postupujte tak jakVám řekne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
22.10.20 07:43

Corna

Dobrý den
Přítelův kolega v práci má pozitivní test, přítel jde hned do karantény a teď dotaz co já? Jaký bude postup když žijeme v jedné domácnosti a setkala sem se i z jeho kolegama ( ne z tím pozitivním) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22894
22.10.20 09:28
@whatty píše:
Dobrý den
Přítelův kolega v práci má pozitivní test, přítel jde hned do karantény a teď dotaz co já? Jaký bude postup když žijeme v jedné domácnosti a setkala sem se i z jeho kolegama ( ne z tím pozitivním) :lol:

Zatím nic, pokud nebude pozitivní tvůj přítel, máš volný pohyb :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
22.10.20 09:30
@whatty píše:
Dobrý den
Přítelův kolega v práci má pozitivní test, přítel jde hned do karantény a teď dotaz co já? Jaký bude postup když žijeme v jedné domácnosti a setkala sem se i z jeho kolegama ( ne z tím pozitivním) :lol:

Tebe se to netýká, dokud nebude mít přítel příznaky nebo nebude pozitivně testován.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13374
22.10.20 09:37

U manžela v práci to bylo 2×, vždycky šla celá směna z toho patra na test, hned druhý den ráno a odpoledne se dozvěděli výsledky, kdo byl pozitivní byl doma, kdo ne, šel do práce.
Ale je to už pár týdnů, kdy se nikde moc nečekalo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
22.10.20 09:41
@páájaa2 píše:
Tebe se to netýká, dokud nebude mít přítel příznaky nebo nebude pozitivně testován.

To je stejné mazec viděla sem asi 3 ty kluky od nich z práce a jeden měl teplotu den před tím a nic dokud nebude mít teplotu můj chlap pak nemá být tolik nakažených že :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
22.10.20 13:59
@whatty píše:
To je stejné mazec viděla sem asi 3 ty kluky od nich z práce a jeden měl teplotu den před tím a nic dokud nebude mít teplotu můj chlap pak nemá být tolik nakažených že :lol: :lol:

Tak v menších firmách o pár lidech je celkem běžné, že se záměrně nevytrasují spolupracovníci, protože 10 dní karanténa by pro většinu znamenala konec, nebo opravdu velký propad. Takže ostatní chodí do práce a čeká se, jak to dopadne. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14891
22.10.20 14:08

No tak vzhledem k tomu, že jsou ve vnitřních prostorách nařízené roušky, tak by neměl jít nikdo ani do karantény, ne? Proto se ty roušky dovnitř zaváděly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
22.10.20 14:39
@Monchichik píše:
No tak vzhledem k tomu, že jsou ve vnitřních prostorách nařízené roušky, tak by neměl jít nikdo ani do karantény, ne? Proto se ty roušky dovnitř zaváděly…

To jo, ale co se tak ptám, tak v korporátech se to dodržuje, v malých firmách moc ne. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama