Coronavirus a panika na místě?

100
11.3.20 18:05

Coronavirus a panika na místě?

Vím je tu spousty podobných témat ale nemůžu se nikde dočíst. Jak se chováte vy během dne? Propadate panice? Já když řeknu v práci že jdu nakoupit třeba do Billy dívají se na mě jak sebevraha. Dovolenou červen taky zatím netuším, uvidím co bude. Nosíte roušky? Já Olomoucký kraj tady už lidé s roušky chodí, samozřejmě ne všichni ale potkává člověk. Nejsem typ kterýmu je vše jedno, do Itálie a podobně bych určitě nejela. Ale zrušit třeba bowling na víkend? Držíte děti doma max na zahradě? Děkuji za odpovědi anonym chodí tu lidé z práce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2731
11.3.20 18:09

Ja normalne chodim nakupovat i chodim do mesta, snazim se omezovat MHD kdyz jdu s ditetem. To je podle me vetsi zlo nez Billa apod. Do restaurace bych taky sla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16767
11.3.20 18:09

Je nutny zakladat dalsi diskusi o viru po sto padesate? :roll: Co se treba zapojit do jiz bezicich diskusi? :pocitac:

A anonym proc? :pocitac: @Admin

Příspěvek upraven 11.03.20 v 18:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7495
11.3.20 18:14

Děti jsem přestala brát do obchodu a malého stáhla ze školky. Nakoupila jsem na čtrnáct dní, kdybychom museli zůstat v karanténě, děláme oba ve zdravotnictví. Nehysterčím, nekřečkuju, ale zodpovědnost za svou rodinu mám jen já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1933
11.3.20 18:16

My zatím fungujeme normálně. Ale bydlíme na malém městě a v kraji, kde snad ještě není žádný případ. Jarní prázdniny tu byly hned na začátku února, takže v tu nejhorší dobu určitě v Itálii nebyly davy. Děti chodí do školky, já do práce, po práci jdeme ven. Kroužky se tedy zrušily, takže tam nechodíme. Já jsem praktický lékař a ordinuji bez roušky, ruce desinfikuji stejně jako předtím (po každém pacientovi). Většina pacientů než přijde tak volá, máme je tak naučené, a říkáme čas v kolik mají přijít, takže už po telefonu se ptáme jestli nebyli cizině, když přijde nemocný vždy první dotaz je zda někde nebyli, případně někdo z rodiny. Na to samé se ptám i pokud přijde někdo na očkování. MHD tu nemáme (resp. nějakou jo, ale jezdí hrozně málo), takže všude chodím pěšky. Nakupovat do Tesca či Lidlu jdeme normálně, i tam vezmu děti. Obchodní centrum tu nemáme a do toho bych tedy nešla ani kdyby bylo (jednak tam chodím jen když musím a v současné době to považuji za riziko). Bowling bych asi na tvém místě nerušila, ale záleží jak velký je to podnik. Třeba někam na diskotéku nebo do klubu bych nešla. My máme v plánu rodinou oslavu v restauraci a zatím to nerušíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1506
11.3.20 18:16

Už mi to taky nebaví, pomalu se tu nediskutuje o ničem jiným. :roll: ale já normálně ven chodím, na nákupy taky, snažím se spíš brzy ráno nebo večer ale pokud to jinak nejde jdu i přes den. MHD tedy nejezdím, mám možnost jezdit autem i vozit děti, tak proč jít tomu dobrovolně naproti.
Ze školy i školky mám děti doma, zavřeli oboje, doufám že budou max 14 dní a pracuju na Home Office. Víc se omezovat nehodlam. Jo a v létě předpokládám, že odletíme normálně na dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.20 18:18

U nás běží stále stejný život. Lidi v práci, lidi v obchodech. Děcka se flakaji venku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
11.3.20 18:19

Krom toho, že mám doma dva prázdnináře se u nás nic nezměnilo, běžný chod domácnosti, zásoby potravin jsme žádné nedělali. Stačí, když příjdu do práce /nemocnice/,tam se koronavir docela řeší. Tam už máme jasná opatření, přes které nejede vlak :roll: Jsem zcela v klidu, spíš panikaří můj muž, je to buđ a nebo…si to klidně můžu přivézt z Itálie, nebo z Kauflandu :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
100
11.3.20 18:28

Taky pracuji ve zdravotnictví, vidím že je nás spousty :mavam: Právě kolegyně fakt hysterčí. Ty jezdili na nákupy ještě když to v ČR nebylo a v práci se hadame že já jsem ta nezodpovedna jelikož jsem včera byla v kiku a koupila si triko :nevim: Taky mam strach ne že ne ale být zavřená doma se zásoby jídla to budu až zákáží práci (což v mém případě nehrozí). Přijde mi to na hlavu že do práce chodit musíme, kolik lidí potkáme v ambulancich, venku nebo třeba prodavačky a pak máme přijít domů a ani na krok. Jiné opatření schvalují. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
140
11.3.20 18:29

No já už se synem chodím jen na procházky mimo lidi, má sice už rok po operaci ledviny, ale pořád je slabší, tak na doporučení pediatričky nechodíme mezi větší skupiny lidí. Je mu rok a půl, takže u něj je pravděpodobnost že něco ošmatá a strčí ruce do pusinky veliká i když bych ho hlídala. Zítra jedu do nemocnice na kontrolu a to si roušku vezmu, ale spíš proto, že na hematologii se léčí i onkonpacienti, tak už i pro jejich lepší pocit. Jinak žijeme celkem běžně, víc si myjeme ruce a desinfikujeme i při chřipkové nebo klasické brněnské žloutenkové sezoně. Rozhodli jsme se pro zásobu základních léků a potravin, kdyby bylo nutné být v karanténě, ale většinu potravin mývám doma v zásobě i normálně. Nepanikařím, ale hlavně kvůli synovi obezřetná jsem.

Příspěvek upraven 11.03.20 v 18:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9059
11.3.20 18:32

Chovám se stejně jako vždycky, tohle je stejně o náhodě. Ruce si myji, ty jsem si myla vždycky a nakupovat chodím normálně. U nás jsem nikoho s rouškou neviděla, ani lidí nijak nikde neubylo…beztak pracuji na veřejném místě, kam přijdou za den stovky lidí, to bych se musela zbláznit, kdybych chtěla panikařit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5601
11.3.20 18:33

@Hanka1 Protože sem prý chodí lidí z prace :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.20 18:35

Kromě toho, že neplánují cestovat do větších měst žijem normální život.
Máme zvýšenou hygienu a pro případ fpp3 roušky.
Dítě chodí dál do školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7495
11.3.20 18:37
@Anonymní píše:
Taky pracuji ve zdravotnictví, vidím že je nás spousty :mavam: Právě kolegyně fakt hysterčí. Ty jezdili na nákupy ještě když to v ČR nebylo a v práci se hadame že já jsem ta nezodpovedna jelikož jsem včera byla v kiku a koupila si triko :nevim: Taky mam strach ne že ne ale být zavřená doma se zásoby jídla to budu až zákáží práci (což v mém případě nehrozí). Přijde mi to na hlavu že do práce chodit musíme, kolik lidí potkáme v ambulancich, venku nebo třeba prodavačky a pak máme přijít domů a ani na krok. Jiné opatření schvalují. :mavam:

Ja byla ještě donedávna v klidu, ale žiju v Německu a v sousedních městech už jsou potvrzené nákazy. Takže to nechci podcenit, nebojím se nákazy, nemyslím si, že se mi to vyhne. Ale mám doma dvě maličké děti a nechci je krmit z konzerv a nebo se spoléhat na to, že mi někdo v případě karantény jídlo doveze. Bydlím od rodiny hodně daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.3.20 18:37
@Anonymní píše:
Taky pracuji ve zdravotnictví, vidím že je nás spousty :mavam: Právě kolegyně fakt hysterčí. Ty jezdili na nákupy ještě když to v ČR nebylo a v práci se hadame že já jsem ta nezodpovedna jelikož jsem včera byla v kiku a koupila si triko :nevim: Taky mam strach ne že ne ale být zavřená doma se zásoby jídla to budu až zákáží práci (což v mém případě nehrozí). Přijde mi to na hlavu že do práce chodit musíme, kolik lidí potkáme v ambulancich, venku nebo třeba prodavačky a pak máme přijít domů a ani na krok. Jiné opatření schvalují. :mavam:

Taky jsem zdravotník, na urgentním přijmu, denně tam lidi chodí s horečkama, předem nikdy nevíš…je mi jasné, že se s corona časem setkáme (pokud se tak ještě nestalo), testuje se podle pokynů,…o rouškách tady mluvit raději nebudu…do obchodu chodím méně, ale něco jíst musíme. Chodím tam bez dětí…Pracuji ve velkém městě, MHD se snažím vyhýbat, ale do práce se musím nějak dostat…Paniku nemám, ale bojím se o staré nemocné rodiče (70+)…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama