Covid 19 - příznaky

Anonymní
28.9.20 11:31

Covid 19 - příznaky

Dobrý den, ráda bych se zeptala jaké jste měli příznaky ( potíže) při covidu. Pracuji ve školství, kolegyně je pozitivní, některé děti ( střídáme se u nich - 1. třída ZŠ) jsou nemocné. Testy nikdo nedělá ( ji otestovali po týdnu nemocenské), takže hygiena to již neřeší. Aktuálně mám zvýšenou teplotu, bolest v krku, napuchnuté sliznice v nose, ale bez rýmy, skoro žádný kašel, jsem unavená… No když to tak píšu, asi zůstanu doma a půjdu na test… Nerada bych někoho ohrozila… :(
Kdo jste nemoc prodělali jaké máte zkušenosti? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1001
28.9.20 11:41

Jen podle příznaků ti nikdo neřekne jestli covid máš nebo ne. A proč bys chodila na testy, co tím změníš? Zůstaň doma, vylež to a hotovo. A přece si nemyslíš, že hned s každým kašlem bude někdo honit děcka po testech :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23102
28.9.20 11:42

Může to být cokoliv. I slabá nolest v krku, lehká rýma, nic. Znám jednoho, který měl jeden den teplotu a pak ztrátu cichu, dalšímu nebylo nic, dva jsou v nemocnici, další 40 teploty, nejméně týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23102
28.9.20 11:43
@PeBa12 píše:
Jen podle příznaků ti nikdo neřekne jestli covid máš nebo ne. A proč bys chodila na testy, co tím změníš? Zůstaň doma, vylež to a hotovo. A přece si nemyslíš, že hned s každým kašlem bude někdo honit děcka po testech :roll:

Záleží na doktorovi, některý ji pošle bez diskuzi sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1916
28.9.20 11:44

Nikam nechoď. Jsi nachlazené, máš oslabenou imunitu, pokud ještě nemáš covid, tak v té frontě na test ho chytneš na 100%. Lehni si do postele, uvař čaj a vylež to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23102
28.9.20 11:51
@carsa píše:
Nikam nechoď. Jsi nachlazené, máš oslabenou imunitu, pokud ještě nemáš covid, tak v té frontě na test ho chytneš na 100%. Lehni si do postele, uvař čaj a vylež to.

Potřebuje neschopenku. Doktor ji může poslat sám, zvlášť když je ze školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1001
28.9.20 11:56
@vokishka píše:
Potřebuje neschopenku. Doktor ji může poslat sám, zvlášť když je ze školy.

Ničemu to nepomůže když bude někde trdlikovat ve frontách na testy. Neschopenku ať si vezme když ji není dobře, ale hned běžet na testy je fakt blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23102
28.9.20 11:59
@PeBa12 píše:
Ničemu to nepomůže když bude někde trdlikovat ve frontách na testy. Neschopenku ať si vezme když ji není dobře, ale hned běžet na testy je fakt blbost.

Nedokážeš pochopit, že když doktor řekne, že musí a objedná ji, tak prostě musí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1809
28.9.20 11:59

Jojo, kdyby nikdo nechodil na testy, bylo by 0 nakazenych a normalni zivot. Taky na ne nepujdu, vylezim to doma. Stejne na to leky nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 12:00
@PeBa12 píše:

V takovéhle situaci bych se na testy asi taky vykašlala. Já jsem v karanténě (taky úča) kvůli pozitivnímu vlastnímu dítěti, vlastně ofociálně ještě nejsem - hygiena mě zatím nekontaktovala, tuším, že nestíhají a kdovíkdy se ozvou. Na druhou stranu jsem přesvědčená, že zpátky do práce mě bez testu nepustí - i když mi to nejspíš hygiena sdělí někdy za týden. Takže ačkoli mi nic není, na testy půjdu :roll: :nevim:
Prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 12:09

Zkus jestli mas cich a chut. Pry kvuli koronaviru lide prichazi prave o chut a cich…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 12:24
@PeBa12 píše:
Jen podle příznaků ti nikdo neřekne jestli covid máš nebo ne. A proč bys chodila na testy, co tím změníš? Zůstaň doma, vylež to a hotovo. A přece si nemyslíš, že hned s každým kašlem bude někdo honit děcka po testech :roll:

No, čekala bych, že když je učitelka pozitivní a ve třídě lehla polovina dětí, aspoň se nad tím někdo zamyslí… Družina je společná pro další 3 třídy a odpoledne se děti schází v jedné družinové třídě… Pak se to nemá šířit takhle lavinově… Dr. jsem volala v pátek a pokud mi nebude zítra lépe, půjdu na test… Mi trošku lépe je, teď řeším zda si vzít nemocenskou a zda své děti poslat do vzdělávacích institucí… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 12:25
@Anonymní píše:
Zkus jestli mas cich a chut. Pry kvuli koronaviru lide prichazi prave o chut a cich…

Mám, sice slabší, ale mám…

• Citovat
  • Nahlásit
1625
28.9.20 12:56

Covid to být opravdu nemusí, známá teď měla typické příznaky, byla po kontaktu s pozitivním, tak šla na testy a byly negativní. Na testy bych se nehnala, vylezela bych to v klidu doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20867
28.9.20 14:12

Mne prijde rada vylezet doma docela vtipna… Lezet doma muzu jen v pripade, ze budu mit neschopenku. Tu ziskam jen telefonatem lekari nebo narizenou od hygieny. A jak lekar po telefonu pozna, jestli je to Covid nebo ne? Ja mam aktualne druhy den rymu, citim se jako vzdy pri viroze. Nikam volat nebudu a jdu do prace, protoze zdravotnika doma s rymou nikdo nenecha, kdyz ho doma nenechaji ani s Covidem. Dokud nebudu mit horecku, stejne pracuju, tak co. Staci si vzpomenout, jak pacienti na recepci vyvadeli, kdyz mela kolegyne zlomenou ruku a objektivne nemohla pracovat… Zdravotnici na nemoci proste nemaji narok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama